Споделена история от Други

Какво бъдеще ни чака?
Един бърз въпрос - защо българите имат по едно-две деца и ги правят като станат на 25-26 години, а циганите още на 20 имат поне три? Не се оправдавайте с бедност, повечето цигани не са по-богати, въпреки че получават помощи. Отидете в махалата и ги вижте как живеят - такава мизерия няма и в най-бедния български дом. Това оправдание с бедността съм го чувала дори и в Германия! Там много германци казват, че било скъпо да имаш дете. А в същото време арабите се размножават като бълхи, въпреки че са по-бедни. Нали знаете какво ще се случи ако продължаваме така? Ами да - Европа ще изчезне и ще се превърне в арабско-циганска кочина. Малкото останали бели хора ще бъдат тормозени и насилвани докато не измрат до един. Аз съм родена в малък град и там почти всички деца са циганчета. Говорят само на турски и едвам разбират български. Сещате се какво ще правят като порастнат - ще раждат още циганета и ще тормозят малкото останали българи, ако въобще е останал някой. Там вечер не можеш да излезеш - циганите се движат на групи от по 10-15 човека и като видят, че си българка веднага се започва - или ще ти вземат парите, или ще те опипват. Гаврят се за удоволствие. Аз и повечето ми приятелки се изнесохме защото ни е страх да не ни изнасилят или пребият. Имаше такива случаи. Но това няма да го чуете по новините защото не е политически коректно, въпреки, че е нещо нормално за много от малките градове и села в България. Но дори и в София да живееш - какво ще стане ако сам българин отиде във Факултета? Въпросът е риторичен.
За съжаление не само в България е така. Вижте какво става в Европа - същата цигания. Например онзи циганин който ритна жената в метрото. Или тунизиецът който газеше хората с камион. Или 17-годишният афганистанец който изнасили и уби 19-годишна германка. Това са случаи само от последните няколко седмици, ако се върнем 1-2 години назад ще стане страшно. Безброй побоища, изнасилвания, убийства, терористични актове. И винаги мюсюлмани нападат християни. Обаче тъпото и страхливо европейско стадо още спи. Политиците продължават да ни убеждават, че сме расисти и трябва да сме толерантни към чужденците. Въпреки, че тези чужденци ни убиват. Масовите медии като БТВ или Нова телевизия нагло прикриват престъпленията които бежанците и циганите извършват. Обаче ако българин извърши и най-малкото престъпление го дават по всички новини и вдигат рев до небесата. Ако един българин извърши престъпление - карат всички нас да се чувстваме виновни. Но ако арабин извърши терористичен акт - казват, че арабите са добри хора и не са виновни, а терористът бил изключение. Това нормално ли е?
И въпреки това тъпото европейско стадо продължава да спи. На изборите пак ще гласувате за Бойко, а германците - за Меркел. Докога? Докато не ни избият до крак ли?

Коментари

1.   А ти колко деца имаш?

3.   Питаш защо се размножават повече от нас, и защо ние не се размножаваме толкова. Отговора е прост ние мислим дали ще имаме пари да храним това дете, дали ще можем да го облечем и да го пратим в хубаво училище, дали ще можем да му купим играчки, дали ще можем да го пратим на курс по любимото му занимание, дали ще можем да го пратим на екскурзия, дали ще можем да му съберем пари за студентството и тн, циганина не мисли за това, няма пари и за кондоми, просто му се прави секс. Иначе какво бъдеще ни чака, кой каквото си избере и си направи, до скоро вярвах че трябва да оставаме тук и да развиваме идеите си, но напоследък гледам че не е проблема в циганите, бежанците или политиците, българина е прост, от прост по прост, виждам го по улицата, виждам го по медиите, навсякъде. Като се почне от пенсионерите, като ги питаш за кой ще гласуваш, ведро отговарят - е как за наще комунистите бсп - минаха доста години бсп отдавна не са комунисти отдавна Тодор Живков го няма, каквито и лайна да се наврът в тая партия нашите пенсионери ще си гласуват за тях все едно са абонирани, народа дори не знае разликата между комунизъм и капитализъм, за тях просто едното е хубаво пък другото лошо. И двете системи имат хубави и лоши страни, но когато живееш в една от тях ти си длъжен да се запознаеш какви права ти дава, какви са и правилата. Повечето хора в България живеят по правилата на комунизма в капитализма, е това е трагичното. Капитализма дава възможността хората да реализират идеите си, да създават да работят за себе си, но в България хората стоят и чакат някой друг да дойде да си реализира идеята и да ги вземе на най мизерната работа, или чакат някой политик да дойде да им каже ей тука ще имате завод айде почвайте да работите. Това е комунистическо, в комунизма това къде ще има завод фабрика и какво ще се произвежда в тях се решава от държавата, в капитализма се решава от нас народа от нашите идеи и предприемчивост, като нямаме идеи и предприемчивост, няма работа, няма производство, няма пари. Като са безработни да се съберат да измислят някаква идея да направят малък бизнес да опитат, но не те стоят в селските кръчми и поркат цял ден щото виждаш ли няма работа, като нямаш идеи и като не виждаш по далеч от носа си няма да има работа, и за това не е виновен никой политик, виновен си си сам. Огромна част от държавата ни е от такива хора, селяни които са селяни по акъл а не по трудолюбие, и те движат държавата, те гласуват за политиците от общински съветник до президент, избраните от прости хора логично е да са и те прости, иначе ако бяхме умни пък единствения ни проблем да бяха политиците, щяхме да ги изринем, колко му е. Така че моя път май го виждам из света, с изкуство се занимавам, а когато в държавата ти никой не гледа изкуство, а от чужбина чуваш все хубави неща за творбите си, съвсем логично е да отидеш там където те ценят. Това бъдеще ни чака, всеки сам за себе си, който умее нещо отива там където ще го ценят, който не умее остава при стадото маймуноподобни мучащи създания. Което не е добре не ми се иска да е така, но нямам избор, не мога да променя милион хора, те сами трябва да се променят. За жалост ще се разпръснем и няма да спазим завета на Кубрат да бъдем като един цял сноп пръчки, че никой да не може да ни счупи.

4.   Българките даже не на 25-26, а много често на над 30 раждат едно дете (по-рядко две) и това им е за цял живот. Но не мога да ги осъдя, всъщност има достатъчно хора на Земята... така че проблемът не е, че ние имаме по-малко деца, а проблемът е, че другите (споменатите от теб народности) имат много и са агресивни.

Общо-взето си видяла накъде отиват нещата. От феминизъм, разкрепостена сексуалност, премахването на патриархата и наблягането на егото и индивидуалността, това е резултатът. Обаче никоя модерна и разкрепостена жена няма да се съгласи да живее живота на циганката нали? Да сравним дори и с по-окултурените цигани, при които жените започват да раждат на 18-20 и имат 3-4 деца, колко българки биха се навили на такъв прецакан(според тях) живот? Почти николко.

Спасението за нас може да дойде само чрез абсолютно радикални промени на начина ни на живот, които обаче е малко вероятно да се случат, защото модерната култура създава едно илюзорно чувство за добър живот. Другата възможност е въпросните народности да се окултурят още повече (което става, но бавно, и вероятно ще са мнозинство в България докато се получи). Също така е илюзия да си мислиш, че ако избереш някой друг премиер (освен Бойко), ще направи нещо. Та какво може да направи?

Впрочем, ти самата колко деца имаш, колко смяташ да имаш?

6.   Еми стани една министърка и оправи положението. Тука като пусна тая тема какво ше постигнеш - най - много да получиш емоционална подкрепа за думите си; няколко подкрепящи коментарчета... и к'во ше промениш ли нещо така или ше си останеш само с празните приказки както повечето чичковци... Човек ще каже, че си ги изписала тези неща за собствено удовлетворение и убиване на свободно време... И НЯМА ДА СГРЕШИ!!!

В същото време ти и твоите приятелки родете по 15 деца, за да компенсирате тези, които не желаят да имат деца и така.
И си отгледайте децата така, че и те да искат да се размножават супер много. Но вече на пораснали хора с изградени характери НЯМАШ ПРАВО ДА ИМ ДЪРЖИШ СМЕТКА ЗАЩО НЕ ИСКАЛИ ДЕЦА!!! Просто бъди благдоарна, че работят, вадят пари, които харчат в Бг икономиката и недей така да натрапваш за раждане... Гледай си себе си и както ти казах: ПОВЕЧЕ ДЕЙСТВАЙ И ПО – МАЛКО ДРЪНКАЙ щом като толкова ти пука за тези неща, които си изприказвала в темата си - НЕ ОСТАВАЙ САМО С ПРИКАЗКИ...

Жена на 29

8.   Пускаш тема, кояти ще ни удави в спорове.

10.   Моят баща има 6 деца общо а с майка ми 4. Преди това е била нормата. Питай бабите и дядовците. Отраснал съм много бедно и мизерно, но не мисля, че е заради брат и сестрите ми.. но заради разделен дом и прочее. Споделям напълно мнението ти и за това останах в България. Искам сериозна българска с която да започна семейство и да си направя деца. Сестрите ми и Брат ми се изнесоха в Англия и къде ли не. Аз оставам тука за инат. Дедите ни са мрели по бойните полета за да имаме България.. Сега всеки гледа егоистично само своето удобство и не мисли какво оставя на идните поколения. На 22 съм и ще остана в България да защитавам нашето! Мисля, че комунистическия манталитет с който е заразен нашето общество е до голяма степен виновен за състоянието ни. Ще минат няколко поколения преди да се изчистим от това. Ако ги имаме де... Смелост братя и в по лоши ситуаций сме били. Заедно ще успеем

11.   Чета и ми става смешно как сте научили наизуст това което ви се повтаря по медии без да имате най малка представа от реалността или поне да се опитате да мислите със собствения мозък. За авторката има някаква надежда да стигне един ден до логичен извод, защото изглежда е доста млада, но за №3 няма никаква надежда. Според №3 не трябва да търсим виновен, вината е в нас, но все пак гласуващите за БСП пенсионери са й виновни, простия народ й е виновен за това че тя не е креативна да представи така изкуството си че да го харесат.
Мислете бе хора, опитайте се да размърдате сивите си вещества, без да повтаряте като папагали това което говорят журналисти и политици. Ето ви няколко насоки за размисъл.
1. Циганите живеят в бг от над 700 години. Кога за тези 700 години са се размножавали по малко от колкото днес и кога тяхното размножаване е пречило на държавотворния етнос?
Проблема с циганите през последното десетилетие ли се зароди или просто през последните 20-тина години това повтарят по тв?
Глобалната вина в циганите ли е или в държавотворния етнос?
2. (специално за авторката) Разучи какво е толерантност, потърси в европейската история за етническата толерантност и сама стигни до извод кой народ в Европа е най-толерантен през последните 100-тина години.
Скоро четох есе на 15годишно българче в бг. Ще ти копирам малко от неговия текст за толерантността дано те накара да видиш нещата от друг ъгъл.
Трябва ли ние българите които в минали години сме били едни от най-толерантните народи, спасили сме своите евреи, също нашите роми през втората световна война, приели сме арменците с отворени обятия-прочетете елегията на Яворов „Арменци“ и все още сме толкова толерантни, носим толерантността в гените си, трябва ли ние да се учим от Брюксел на торелантност? Точно Белгия, която е кастрирала своите цигани през 30-те години на 20 век с цел да ги унищожи. От Америка която допреди 70год е имала отделни чешми за цветнокожи и съответно за бели. „От 1930 до 1975 Швеция активно провежда програма за подбор на "генетично чисти шведи", като в същото време шведската държава насилствено стерилизира десетки хиляди граждани. Причините - расова чистота и елиминиране на "малоценния живот"“ и т. н. и т. н.. По толерантни ли са били през годините Европейци и Американци към малцинствата в техните държави за да взимаме пример от тях? Има ли България в своята вековна история подобен пример с общопроявена нетолерантност спрямо който и да било етнос, дори българите след освобождението са избрали част от народните представители да са от турски произход. Когато СССР ни напада през 1944г с цел окупация, българите посрещат войниците на генерал Толбухин с хляб и сол.
Кога ще спрем да бъдем всякъкви „... фили“, кога най сетне ще се превърнем в българофили и ще наредим държавата си по начина по който ни е учил Левски „Братство всекиго, без да гледаме на вяра и народност“.
3. Потърси причините за действието и логиката на всеки лош човек който ти описват по тв, потърси логиката на това което ти показват. Размишлявай не оставяй тв да размишлява вместо теб. Дадоха ти по тв клипче мъж да рита жена по стълби, а дадоха ли ти неговата гледна точка, на клипа виждаше ли се ясно лицето му, или ти възприе като 100% истина това което казва журналистът по тв? Възможно ли е мъжът без причина да рита непозната жена? Коя е жената, каква е и говорила ли е с него преди ритника? Каква е причината по онези стълби в натовареното метро да няма свидетели, та кога в това метро са така празни стълбите. Ако си ходила в европейска столица ще знаеш че така празни стълби в метро не се срещат. Защо на онези стълби е само компанията на мъжа и пострадалата? От къде снима камерата, кой мести камерата точно да заснеме случката, камерата се движи неравномерно, клипът е 26 сек през първите 10 камерата се мести бързо после спира да се мести, търси логиката.

14.   Първо искам да кажа, че съм изключително (приятно) изненадана, че настина разсъждаващи хора като номер3 и номер11 се включиха в тема като тази.
Казвам 'тема като тази', не защото принципно я считам за маловажна, а затова, че считам, за разлика от номер11, че точно авторката на тази тема има най - малка вероятност Реално да започне 'да мисли със собствения си мозък' както е казал той. И смятам така, защото по мое мнение тя е пуснала тази тема по - скоро да си придаде важност с това, че е бременна - момичето просто няма с какво друго да си придаде важност и за това е натръбила... и сега тука е очаквала едва ли не да ѝ се каже нещо от сорта на: 'еее, браво бе момиченце браво, че ще раждаш - голям подвиг.. ти си герой голям, а пък тези, които не искат деца са... ' - еди какви си там негативи нали...
Точно тя е от тези хора, които просто са научили на изуст какво се повтаря по медиите или по - скоро какво повтарят мъжа ѝ, татко ѝ и други там някакви близки и познати, които наистина правят поне някакви опити да разсъждават със собствените си мозъци. Тя определно не мисли самостоятелно и това си личи съвсем, съвсем явно.

Макар и да прозвучи парадоксално, нелогично за номер11, аз виждам правота колкото в неговите думи, толкова и в тези на номер3. Тук трябва да уточня нещо за изкуството: когато то започне да бъде специано 'пригодявано' така, че да се хареса на определни хора то То вече не е Изкуство, а просто продукт за масова консумация... Както всички знаем - много велики имена от света на изкуството през целия си живот/приживе са мизерствали, защото стила им не се е харесвал на масите - сънародниците им...
А и не смятам, че номер3 обвинява 'пенсионерите, гласуващи за бсп и простия народ' конкретно за това, че не му вървят нещата... Но смятам, че е прав, за това, което казва за тях. Специално обаче за пенсионерите, хуманното от наша страна е да ги оставим да си изживеят живота както знаят без да ги обвиняваме, просто защото все пак са пенсионери...
Като говорим за вина то, наистина както казва номер3 - вината е във всеки един от нас по един или друг начин. Той (номер3) може би има вина сам към самия себе си, че не е осъзнал, че изкуството, което прави просто не се възприема от мнозинзтвото в БГ, а както сам е установил - някъде си в чужбина. И затова разбира се има страшно много причини, които са много комплексни и ако се впусна да говоря за тях ще излезе материал като за малка книга... както и да е.

Материалът, който ни представи номер11, особено есето на 15 годишното българче, лично на мен ми подейства доста обнадеждаващо за бъдещо. Дано има повече наистина мислещи БГ подрастващи като това 15 год. българче.

от номер6 (жена на 29)