Споделена история от Други

Изкуство на улицата
Здравейте, рових доста в Интернет, но никъде не намирам информацията, която ми трябва.
Художничка съм, занимавам се с изработването на портрети по поръчка. Смятам това лято да поизляза из града на някое по-уживено място и да седна да рисувам някого на живо, да опитам нови неща, за без пари. Обаче не мога да намеря информация дали това изисква разрешително от общината. Аз не виждам нищо нередно в това някой да излезе и просто да си рисува на вън, но знам ли, може пък друго да излезе.
Също така се интересувам, ако реша да рисувам за пари освен разрешително и регистрация на доходите нещо друго изисква ли се?
Темата за уличните музиканти в България е доста изчерпателна, но за художници срещнах само няколко малки темички, които не ми вършат работа. Бих се радвала ако някой ми обясни как стоят нещата.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Хах, тма да не е Париж през 50-те? :D

2.   Ако си рисуваш на улицата не ти трябват никакви документи. Ако си отвориш ателие, тогава вече трябва да имаш фирма,

3.   Попитай най-добре общината.

4.   В никакъв случай не се замесвай с паразитите наречени администрация!!!
Можеш да седнеш на която и да е общинска пейка и да си скицираш каквото пожелаеш! Ако искаш можеш да си изнесеш собствен стол (примерно те е гнус от пейката) и пак да си скицираш!
Никой нищо не може да ти каже!

5.   Законите в България са така написани че всяка страна може по различни начини да си ги тълкува, иначе да не ти пука излизай и рисувай за пари за без пари както искаш, имам един познат който рисува така за по 5 лева, не са го спирали за няколкото години в които рисува.

6.   Номер 1-ми живей си в България през 21-ви век с Гери-Никол.
Господи, колко ограничени хора има!

7.   Много ме е яд, че в сайта няма опция да се гласува отрицателно, бих наградила номер 1 обилно и подобаващо. Рисувайте, пейте, пишете и мечтайте, мили млади таланти, да се пукат посредствените еснафи, на улицата освен да се продават семки, и да се проси има място и за изкуство! Успех, момиче! Strinka71