Споделена история от Други

Въпрос към мъжете-как бихте постъпили?
Здравейте!!!
Искам да попитам мъжете, ако жена ви/приятелка не може да има деца как ще постъпите?
Ще я оставите ли?
Кое е по-важно за вас - да си имате собствено дете, било то от друга жена, или да бъдете с жена ви, въпреки този неин проблем?
На кое повече държите?
В края на сметка всеки иска собствено дете, но при някои просто не се получава.
Благодаря!

Коментари

1.   Като на мъж ли да отговаряме или като на жена? Ако си мъж в подобна ситуация, и жената не може да роди, за това има сурогатно майчинство, оплождането със сперма от мъжа, а яйцеклетка от жена му(ако може да се вземе зряла яйцеклетка), но плода се износва от друга жена. На практика, детето си е биологично на родителите, но родено в биоинкубатор от друга жена. Ако жената не може да отдели зряла яйцеклетка, ползва се дарителска и пак се опложда със сперма от мъжа й, и ако матката й е добре, вгражда се чуждата оплодена клетка и жената си износва бебето, но то няма да носи нейни гени. Друг вариант, осиновяват си дете, има хиляди такива семейства. Най важното е, мъжът и жената да се обичат, могат да намерят начини да са щастливи. Но ако само дете може да ги задържи заедно, по добре да се разделят навреме.

2.   Aко нaричa децaтa си "неин проблем" тaзи женa не зaслужaвa децaтa си, още по- мaлко пък мъж ще я вземе нa сериозно!

3.   И за какво да я оставям? Заедно сме, следователно сме си паснали, хубаво ни е заедно и т. н.
Деца могат да бъдат придобити по много начини - лечение, ин-витро, сурогатно майчинство, осиновяване... Наскоро бяха писали за едно американско семейство, където жената не можела да има деца и тъщата (майка ѝ) им родила от зетя! :) Е това е семейство - лупай здраво тъщата, да е мирна къщата :)
Не, сериозно - не мога да повярвам, че някой задава подобни въпроси. Някои хора могат да го изтълкуват това състояние като огромен плюс - че могат да правят с жена си колкото си искат секс без опасност от забременяване и без предпазни средства като гуми и гадни хормонални таблетки...

Имам познати, които убедени, че не могат да имат деца осиновиха момченце, обаче само година след това има се роди тяхно си момиченце :)
Неведоми са пътищата Божий...

4.   По-скоро бих си осиновил дете.

5.   Мъж съм. Ако я обичам, ценя и уважавам, няма да позволя това да застане между нас. Ще остана с нея и ще си продължим живота. Тук следва и едно НО.... Ако тя не може да има деца, то тогава ще потърся някакъв начин инвитро да забременее, а ако и това не стане, ще се мисли за яйцеклетки от донорки примесени с моя еякулат (няма да е естествено заченато), като мисля, че дори и има вариант жена ми да износи детето (но това е доста скъпо). Все пак човек има ли желание, ще намери и начин. Горе-долу така бих постъпил аз.

6.   Ще си осиновим дете или ще пробваме ин витро, никога няма да зарежа любимата си заради такава глупост!

7.   Аз не бих си оставил жената заради това. Ще осиновим някакво дете на 4-5 години дето вече прилича на човек и ще насочим любовта си към него, а тя пак ще си бъде стегната на някои места.

8.   И аз имам хормонални проблеми, нередовен цикъл.
Страх ме е да не ме остави приятеля ми, за това, че е малка вероятността да му родя дете, но все пак се пазим всеки път.
Нз как ще реагира, като му кажа.
Още сме от скоро заедно.
Благодарна ще съм, ако ме посъветвате.

9.   Аз много държа да имам деца, затова първо ще й предложа да опитаме чрез някой от изброените по-горе в темата методи. Ако тя категорично откаже, ще си търся друга. Любов, не любов - не мога да я обвиня, че поради някакво обстоятелство не може да забременее. Мога обаче и ще я обвиня заради това, че не ме обича достатъчно, за да помогне да осъществя някак тази си мечта след като не може да стане по старомодния начин. Не тя е избрала да бъде стерилна, но тя ще е тази, която е отхвърлила категорично другите начини да се постигне бременност и то при все знанието, че за мен е важно. Та зависи изцяло от нея - ако използва това като оправдание, за да не се занимава с деца, прав й път! Ако надмогне егоизма и е съгласна да ми помогне да сбъдна мечтата си, значи любовта й е доказана и то категорично - какво повече да искам от такава жена?

10.   Това да не е форум за извънземни човешки ценности?

11.   благодаря на всички
авторката

12.   Авторке толкова много мъже не искат деца. Няма да е проблем. Тъкмо ще можете да правите секс на воля без презервативи колкото си искате. Е ако ти много искаш да имаш деца, това е друг въпрос. Аз някой мъж като ми каже да правим секс без презерватив, и че няма да свърши вътре го разкарвам на бързо и му казвам да ходи да забременява някоя друга глупачка.

13.   Здравей Авторке,
с моя съпруг вече 3 години нямаме никакви деца. Не мога да забременея поради поликистоза, както и изключително нередовен цикъл. Но двамата сме единомислени: никакво ин витро, никакво сурогатно "майчинство"-просто двамата сме против тези извращения на науката. Бездетна брачна семейна двойка сме, но не се отчайваме. Ако зачена по естествен път деца-те ще бъдат добре дошли. Ако не мога да забременея, колкото и да правя секс с мъжа ми-просто двамата ще продължаваме да правим опити(чрез секс) за забременяване. Против сме ин витрото и сурогатното "майчинство". Знай, авторке, че децата са и дар Божий. Вярвам, че рано или късно ще имам деца по естествения начин.