Споделена история от Други

Не ме искат на работа,заради брекетите ми??!?
Привет,

Имам малко проблемни зъби, не е нещо особено и се забелязва, само когато човек ме погледне по-отблизо и се засмея широко. Носила съм шини, но не ми помогнаха и ги махнах и чак сега, в 12 клас реших да си слагам брекети. Въпреки, че повечето хора не забелязват проблема, мен си ме притеснява и щом имам възможност бих искала да го коригирам. Не ми пука особено и не ме е срам, защото вече почни всички носят някакви апаратчета за коригиране подредбата на зъбите, но проблема е, че те са тийнейджъри, а на мен може да ми повлияе при търсенето на работа и това ме притеснява най-много. До сега съм работила в Макдоналдс на касата, тоест комуникирах по цял ден лице в лице с най-различни хора и нямаше проблем, но сега ще заминавам за София, за да уча и при търсенето на работа може да решат, че с брекетите нямам достатъчно представителен вид и изглеждам несериозно. А без брекети, само когато се усмихна широко се забелязва, че нещо не е наред. Ако тук четат хора, които също са си слагали брекети и същевременно са си търсели работа или пък чете някой работодател-споделете дали брекетите биха намалили шанса ми за дадена работа, за която кандидатствам? Благодаря предварително.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   повечето хора не забелязват проблема, мен си ме притеснява.... дали разбираш, че сама си си внушила. Има хора така топ позиции с брекети и ги носят с години. Просто теб тебе срам и колкото на приказки да казваш, че не ти пука всъщност това не и така. Какво толкова, тръгваш по интервюта и където, каквото стани.

2.   Абсурд някой работодател да ти направи проблем, според мен. Моите зъби пък са малко криви и аз така и не си сложих брекети или каквото и да е, а докато бях тийнейджърка супер много се притеснявах от това. Всичко е в твоята глава, просто си в такава възраст. И въпреки всичко ме взеха на работа на рецепция в един от най-големите хотели в София - ти сметни колко са ми попречили зъбите. :) Сега вече като поотраснах даже си ги харесвам и смятам, че ме правят чаровна. Не се притеснявай изобщо!

3.   Аз съм си с криви зъби и си работя. Важното е да са здрави. Не виждам проблем у брекетите, че да не те вземат на работа. Е, ако ще си модел на маста за зъби, едва ли, но никой нормален работодател няма да те върне за такова нещо.