Споделена история от Други

Съседите ми и ужасът, който чувам
Здравейте,
Съседите ми всяка вечер се карат и бият, направо не издържам вече. Баща, син и майката на бащата. Синът, който е на около 30 постоянно е пиян вечерите и през нощта и се чува как бие баба му, но не съм сигурна, тя пищи, крещи, карат се (през повечето време бащата го няма). Когато е там и с него се кара, чуват се чупене на мебели, направо страх ме хваща. На Великден изхвърлил баща си на площадката пред входа гол. Не съм била там, но ми казаха. Направо сърцето ме заболя. Не знам как да помогна на тези хора. Не знам кой за какво е виновен, но е недопустимо този човек да бие баба си и баща си. Хората са бедни, сигурно от това им идват проблемите. Много ме е яд как хората мизеруват, преждевременно застарели, измъчени и на всичкото отгоре и малтретирани. Синът като не е пиян или дрогиран се държи добре, нормален човек, винаги поздравява, но напие ли се става страшно. Не си мислете, че си вра носа в чуждите работи, но им чувам караниците постоянно и се травмирам, става ми много болно.

Коментари

1.   Е, товаа е гледаш го цял живот и накрая, се чудиш...
Няма какво да се направи, ..

2.   Полиция.

3.   Подай сигнал в полицията.

4.   Ти няма какво да направиш по въпроса и да им спасиш семейството вместо тях.
Ако звъннеш на полицията най много да те разбере и да те набие и теб.

5.   Един син или внук се отнася така към роднините си както са го възпитали. 100% тая бабка която ти мислиш за страдаща в момент в който някой скочи да я защитава нападайки внук й тя ще скочи да го защитава.

6.   Обади се на полицията в момент, в който чуваш как той бие баба си. Другият вариант е просто да запишеш това, което чуваш и да го пуснеш в Интернет.

7.   Апартаментът най-вероятно е собственост на бабата или на бащата. С пълно право могат да го изритат от там и да го лишат от наследство.

8.   Авторката: полиция няма да помогне, ще дойдат веднъж да оправят положението и това е. Следващият път пак ще е същото и не може да се вика полиция всяка вечер. А и щом никой друг от съседите не ги е викал, не искам аз, ако разберат как ще се гледаме после, неудобно ми е. Наистина знам, че бабата има някаква вина, но защо трябва да се разправят чрез бой и викове. Май вярно няма какво да се направи.

9.   Демокрацията ни отне много, но ни даде друго. Ето сега например тези хора имат привилегията да бъдат бити от наркоманизиран и пиян хулиган. Също така имат право да подадат жалба в полицията. Не че някой ще вземе мерки де, но все пак са свободни да го направят. Също така могат когато си поискат, да си купят банани от магазина, стига да имат пари де, въпреки че не е Нова година. Е, ще трябва да не ядат хляб един-два дена, ама карай. Важно е, че им се дава уникална възможност да си гладуват колкото искат.
Поздрави!
СМЕХУРКО

10.   Ти сигурна ли си, че няма нещо по нередно, за което трябва да съобщиш на полицията? Нарушения на бездарни шофьори и други?? Викаш да им натягат на бедните, нали? Баща му сигуно около 60г. и може да отиде да подаде жалба, ти коя си? Госпожица никоя. Не може да съдиш действията на някой, без да знаеш кви са причините.

11.   Авторке, аз имам подобен проблем. Блокът ни е панелен, много се чува. Ако се говори на по висок тон или ако се крещи, все едно са ми в апартамента.
Този отгоре е безработен, през вечер пиян, а с майка ми мислим, че има и психически отклонения. Много често бие жена си и всеки ден й крещи, то това си му е "нормалното" говорене. Такова изродско държание и такива обиди, а тя му е жена.. Също като теб чувам чупене на мебели, писъци, плачене и това по всяко време на денонощието, няма петък, няма събота, може да е 4 сутринта в сряда, но той е надул чалгата, тропа нарочно и крещи, за да не може да спим и ние. Щом той не спи, никой няма.
Знам в какво положение си, отвратително е, а аз страдам от тревога и безспокойство (Anxiety) и всяко едно тропане, тряскане, псувня вик и т. н. ми разхлопва сърцето, травмирам се, притеснявам се, изобщо ме вкарва в ужасно състояние и не мога да направя нищо.
Не съм викала полицията, но знам, че когато им се обадиш да подадеш сигнал ти искат и името и адреса/блока, и когато отидат при него, ще кажат еди кой си подаде сигнал че еди какво си... Затова много внимавай, защото може да си докараш проблеми с този изрод.
Също много често срещано е, когато полицията отиде на адрес заради сигнал за домашно насилие жертвата да защити насилника, да каже че няма такова нещо. Така полицията втори път няма да отиде на този адрес. Така, че много много внимавай...

12.   10 изобщо не се прави на остроумен! Коя е тя ли? А кои са те, че да нарушават спокойствието на околните? След като живеем в общество с други себеподобни, трябва да се съобразяваме в крайна сметка. Още повече като живеят в жилищен блок. Който не може да се съобразява и му се крещи, се да си живее в гората, където няма кой да го слуша.

13.   10 - Пич, причинете на са от никакво значение. Домоустройстовто в България, е някаква шега. Бил съм в други държава и там ще те изритата, ако се държиш така. Алкохолици, наркомани, викачи и прочие, не се толерират. Това е твоя дом и трбява да имаш спокойствие, а не някакви човекоподобни да ти скапват психическтото здраве и да не те оставят да спиш. Дори могат да те изритат от собствения ти апартамент. Да, той пак си е твой, но просто ти нямаш право да живееш вече там.
Така трябва да стане и тук.

14.   Номер 11: и при нас е същото, само че съседите са отдолу и наркоманът е много агресивен, нагъл и едър та стават сериозни конфрунтации. Тези хора си го търсят и не си по плюват, ама ние какво сме виновни. И аз от 2 години не съм спал и се скапах психически и физически. Не мога да повярвам, че законите и хората ни са толкова безполезни. Ни жалби, ни нищо не по мага. А жалба всъщност не можеш да пуснеш до колкото, разбрах и е твоята дума срещу тяхната. Трябва да кънти целият квартал, за да се получи нещо.

15.   Първо, трябва да мислим логично и аналитично. От една страна, имаме млад мъж на около 30-тина години, който употребява алкохол и наркотици(уж.. ). Второ, предполага се, че лицето проявява насилие срещу вероятно доста възрастната си баба, както и срещу баща си(вероятно). Има наличие на ежедневни скандали. Сега, от друга страна трябва да сме хуманни. Щом това лице употребява алкохол и наркотици, значи има вътрешен проблем.. Има нещо, което го мотивира да приема алкохол и наркотици, има вътрешна болка, трявми и тн. н. От друга страна, поведението му е високорисково-побоища, скандали-което може да доведе до непоправими, фатални последици, което ще е...
Мисълта му е, че трябва да се помисли как това лице да бъде избавено от порочния кръг, в който се е оплело, какъв принос може да имате Вие, но не като съседи, а като хора..
Затворът категорично няма да го превъзпита...
Имате възможност да помогнете на един човек а живее по-добре, но и да предотвратите нещо фатално..
Действайте!

16.   Намери някой по здрав приятел да го хване за гърлото тоя и да ми каже в прав текст ако не престане да вдига шум и да ви тормози ще му се случи нещо много лошо! Но да го накара да се насере от шубе. Така ще си осигуриш и спокойствие и ще престанат и побоите. С такива по този начин!