Споделена история от Други

Страх от смъртта
Здравейте
Искам да споделя един мой проблем който се отразява на психиката ми
Страх ме е от смъртта.
Моля помогнете
И още моля без хейт коментари

Коментари

1.   Здравей,
в това да се страхуваш от смъртта няма нищо необичайно. Познавам много хора, които имат даже един вид панически страх от смъртта. Няма от какво да се плашиш, ти си жива, всичко ще е наред, смъртта рано или късно идва, но до тогава има много време и ще се случат много хубави неща, не се страхувай, смъртта е много надалеч и няма причина да се плашиш. Ако продължаваш да изпитваш страх потърси някоя тема в интернет, мисля че има още такива, поговори и с някой, който ще те подкрепи.
Късмет! :)

2.   Аз искам да те посъветвам да си по силно вярващ, или ако случайно си атеист да се ориентираш към някаква религия (няма значение коя, не е за предпочитане исляма защото там понякога се стига до крайности) Препоръчвам ти християнството, аз съм православен мирянин, моли се, може да се консултираш със свещеник или ако се наложи и с психолог. Но според мен това какво да предприемеш зависи от много фактори. Имам и един въпрос- Дали присъствието и компанията на твои близки ти действа успокояващо или за теб няма значение. Също за възрастта ти, а за пола мога да предположа че си жена. Пожелавам ти щастлив живот на Земята, а най- добре не мисли за това което те чака след 100 години.

3.   Няма защо да се страхуваш. Всички ще минем през нея. Потърси си по приятни занимания. Може да уточниш какво по-специално те плаши?

4.   Просто приеми, че това е нещо неизбежно. Както се казва- всяко начало си има своя край. Радвай се на живота докато можеш. Най-сигурното нещо на света е смъртта-ранно или късно ще те настигне. Знам, че. не звучи много оптимистично, но това е реалността. Всеки организъм било то растението, животно, гъба си има жизнен цикъл и той все някога свършваЗаради това се наслади на живота, радвай се на близките си докато са все още около теб и направи така че да не съжаляваш за нищо. Успех!

6.   Ние сме повече духовни, отколкото материални същества.
Така че никога не умираме истински.
Просто преминаваме от едно състояние в друго, запазвайки съзнанието си.
"Живеем" за да трупаме опит, а "умираме" за да го осмисляме и осъзнаваме.
Това ище древните са го знаели.

Не се страхувай - така само си губиш времето в неприятно битуване :)

7.   Гледах в ютюб по тази тема но на немски и английски, ако не знаеш коя е Тереза Капуто известният медиум, виж в гугъл и чети от книгите й или я гледай по ТЛС телевизия. Вярвай ми, ще почнеш да приемаш нещата по друг начин. Аз имам страх от самите церемонии, погребения но в България те са белязани от много негативно и подтискащо чувство. Бях на погребение в чужбина, отидох с ужас но когато свърши се чувствах някак спокойна, самата церемония, хората беше различно. Дори ходя на гробищата и сядам на пейката, такова спокойствие, чисто, тихо, ниски плочи, цветя, в България това не е така просто защото нашият манталитет и култура са много различни. Някъде по темата четох, как някаква жена се връща в тялото си в състояние на клиничната смърт и обяснява как се е съпротивлява Ла след като е видяла отвъдното описва го, като спокойно място без болка и страдание, но тялото и тук на земята описва с болка, студ и това че не иска да се върне пак на земята. Много интересно. Просто чети.

8.   Скъпа няма смисъл да се страхуваш когато с това пилееш целият живот

9.   Душата не умира. Прочети езотерична или религиозна литература. Някои вярват, че душата се преражда и има следващи животи.

10.   Здравейте
Аз съм момичето което писа тази тема
Искам много да ви благодаря за идеите и съветите които ми дадохте

11.   Мисля, че животът е много по-страшен. И нещо по-практично: защо не се страхуваше от раждането си? Е? Защото не знаеше коя си и какво е, нали? Сега е същото, не знаеш коя си и какво е смъртта. Не искам да звучи ''хейт'', но смятам, че само човек без проблеми може да си измисля такъв страх.

12.   В никакъв случай не се обръщай към религията, както те е посъветвал един по-горе.

Религиите са психологически залъгалки за немислещи същества, експлоатиращи хорските слабости, страхове, необразованост и склонност към предразсъдъци. Възползват точно от страха от смъртта, за да манипулират последователите си. Бог е илюзия. Измислен, с цел да запълни празнините на познанието, превърнат от умни хора в инструмент за контролиране на масите. Не бъди от масите.

Отвъдно, ад и рай са измишльотини, които успокояват вярващите, че видиш ли, имало нещо повече от материалното и ново начало след смъртта.

Никой на света не знае какво е да си мъртъв. Религиозните хора само се преструват, че знаят. Обаче може да се направят някои логически догадки за това състояние, които са много по-добри версии от тази на християните например, които твърдят, че белобрад старец следи списък от 10 неща, които ако не си изпълнил, ще те прати да гориш в огън, а иначе ще ходиш да се гушкаш със зомбито Иисус и ще прекараш цяла вечност възхвалявайки егоистичен, лицемерен, грандоман наречен Бог.

Правено е проучване в старчески домове. Атеистите били най-спокойни и не се страхували от смъртта, докато християните били най-уплашени. Страхували се, защото вярвали, че след смъртта ще попаднат в Чистилището и ще ги съдят за делата им на земята. Мюсюлманите камикадзета също не се страхуват от смъртта, защото вярват, че това е най-добрата смърт, която директно ги праща в Рая.

Ние сме нашите мисли, нашето съзнание, нашите чувства. Всички тези неща са резултат от биохимични процеси протичащи в мозъка. Ако мозъкът умре, тези процеси спират. Няма да можеш нищо да мислиш, нито да чувстваш. Ако мозъкът се нарани на определени места, може да се промени характера на човек.

Това е станало преди време с Phineas Gage, който от добряк се е превърнал в много раздразнителен човек, след като един метален прът му е минал през мозъка. Може да прочетеш в Wikipedia за него.

Помниш ли как беше преди да се родиш? Не? Е така ще е и след като умреш. Преди да се родиш не си се мъчил/а, не ти е било тежко, не си имал/а тревоги, желания, спомени. Няма смисъл да се тревожиш за това, защото изпадаш в забрава. Когато умреш не помниш кой си, какъв си, какво си, не чувстваш абсолютно нищо и не можеш да мислиш. Малко напомня на дълбоко заспиване, но без сънуване. При заспиване също не чувстваш, не чуваш, не виждаш - изобщо откъсваш се от света.

Всички хора се страхуват от смъртта. Това е генетично заложено, защото ако никой не се страхуваше, никой нямаше да се пази и щяха да умират рано, преди да са предали гените си на следващото поколение. Затова страхът от смъртта е закодиран дълбоко в ДНК. Ако вече имаш деца, ДНК е предадено на следващото поколение. Тогава страха от смъртта на децата ти е по-голям от страха от собствената ти смърт. Затова родителите биха се жертвали за децата си.

Много хора не могат да приемат, че вече няма да ги има след смъртта. Ти сега не си в Париж, нали? Представи си, че всички хора в Париж сега си живеят живота без дори да знаят за съществуването ти и без твоят живот по никакъв начин да влиея на техния там. Ето това ще е и като умреш. Представи си какъв е бил живота по времето на Цар Симеон I. Нито един човек жив днес не е бил жив тогава. Това ще се случи и след като умрем. Най-много 3 поколения след теб ще помнят името ти и характера, личността ти.

Така че след смъртта всичко е точно и няма от какво да се страхуваш. Може би по-скоро страхът ти идва от процеса на умиране, от остаряването и от болките, които старите хора изпитват. Може би те е страх, че хората, които обичаш ще умрат и ти ще страдаш за тях. Е, тук няма какво да се каже. Такива неща наистина предстоят, затова не се съсредоточавай върху тях, а върху това как да изживееш живота си по най-добрия начин.

Според мен по-страшно е никога да не се родиш. Да не изпиташ радости, щастие, да не правиш открития за света всеки ден, да не изпиташ обич. Престави си колко хора нямат тази възможност. По-велики поети от Шекспир, по-гениални учени от Айнщайн... Ние сме щастливците, които ще живеят и ще умрат, и във промеждутъка ще видят това парченце от Вселената, което наричаме дом.

13.   Хората, които се страхуват от смъртта обикновено имат някакви неща, които силно желаят да постигнат, но не действат достатъчно по тях. Аз също влизам в това число и се "справям" със страха от смъртта като гледам да не мисля за нея и да се разсейвам. Малко тъпичко, но колкото и да съм човек, който обича да навлиза в проблемите и да ги разрешава, смъртта е един от проблемите, които нямат адекватно решение (е, има разни крио-презервации дето те замразяват и уж те съживяват след стотици години).

Някои те съветват да започнеш да вярваш в някаква религия - аз съм минал по този път (да се опитам да стана религиозен), но ми се стори повърхностно цялото нещо. Започнах по-скоро да изследвам езотериката и мистицизма в религиите (които според мен са истинската религия, а церемониалната част е просто за хората, които не желаят да навлязат в дълбочина в реалността). Съществуват религиозни течения, които вярват в прераждането - например ранното Християнство също е приемало прераждането, но на Втория Вселенски събор в Константинопол през 553-та година са го премахнали, защото противоречало на догмата за рая и ада. В Юдаизма също има прераждане. Като цяло, ако човек се разтърси, има и доста репорти за деца, спомнящи си минали животи. Почти съм сигурен, че всички вече сме живели и умирали по много пъти, но повечето не си спомняме.

14.   Обърни се към себе си! Почувствай се красива и желана! След това ще ти е лесно и приятно...

15.   Смъртта да те застигне, или по принцип?

16.   Номер 12 е уцелил в десятката!! Радвам се, че има такива умни хора, които са прогледнали и осъзнали обективната истина, не мога да не изразя моите адмирации към подобен човек, рядкост е да видиш толкова умни хора!! За съжаление повечето хора обичат да си изключват мозъка. Така е по лесно ако щете, а и колко по хубаво е да си мислиш, че някой наречен Бог ще те спаси от самия себе си, нали?

17.   Гледай в ютуб Елеазар Хараш - Тайната на смъртта и ще си отговориш на много въпроси.