Споделена история от Други

Смяна на мобилен оператор
Здраствуйте друзя,

От дълги дълги години съм на Мтел. Повечето от приятелите и роднините ми са на Мтел, всичко точно, но на мен взе да ми писва...
Да ми писват много от простотиите им: продажбата на некачествени устройства и в последствие недостатъчният им ресурс за подмяна; едни ~2 лева ви се начисляват от изведнъж върху цялата сума на месечната сметка, просто така, измежду другото; загуба на обхват на места, где другите оператори имат почти или напълно пълно покритие и естествено главен проблем, не само на тях но и на другите оператори - отиваш в магазина за да ти предложат пакетна услуга за да си намалиш разходите, а те ти предлагат точно обратното чрез добрия стар манипулативен начин.

Ясно, че и трите главни оператора не са цветята за мирисане, но наистина сериозно обмислям подмяна на доставчика ми на мобилна услуга.
Въпросът ми към вас е да се прехвърля ли на Теленор или не?
Виваком не е опция за мен, не ме кефят. Под "не ме кефят" се разбират доста неща, които нямам намерение да описвам на длъж и на шир. Просто ако ще сменям, това ми е решението.

Отделих време за сравнение на плановете, на безплатни минути, услуги и т. н. между двата оператора и все още не мога да реша: рекламните им съобщения и надбавяне на сметката с всевъзможни услуги е това, което ме дразни у Ментел, а иначе услуите са им що-годе качествени. За Теленор е ясно, че са нови. Има неща, по които надграждат спрямо преди и предполагам сега са доста по-добре от когато бяха Глобул, лошо за тях не съм чувал много много, само тривиални оплаквания.

В очакване на вашите отговори,
Д.

Коментари

1.   минавай на bob

2.   Не бях доволен от предишния си план към м-тел и като ми изтече договора бях на косъм да се прехвърля. Харесах си план на друг оператор, отидох в офиса на Мтел и им казах - "мисля да се прехвърля при другите защото ми предлагат това и това на такава цена, можете ли да ми дадете подобна оферта или да ходя да правя договор с конкуренцията".

Естествено предложиха ми малко повече минути и МВ на почти същата цена (разликата е по малко от левче в сравнение с другата оферта) А този план въобще го нямаше на сайта или по брошурите. Та искай им първо оферта и кажи че ако не ти хареса се местиш. Ако не ти предложат нищо - сменявай ги.

3.   Съгласен съм с коментар 2.

4.   Мини към Виваком. Техен абонат съм и мога да кажа добри впечатления.

5.   За М - тел мога да говоря мнооого, мнооого. Бях абонат 4 години, имах 4 карти към тях, интрернет и телевизия. Общо само от моите абонаменти взимаха около 200лв. месечно. Но това не им стигна. Започнаха се левче, два отгоре, защото ми изпратили няколко смс - а, че ми е просрочена фактурата, после по 2 лв. защото ми бил спрян телефона и да се пусне взимали пари. Ха -ха. Търпях, търпях и накрая отидох и прехвърлих една от картите във Виваком. След 1месец разбрах, че дължа 169лв. неустойки по тази карта. И тях платих. Изтичането на другите 3 карти се падаше в един месец. Отидох в М - тел и им казах, че съм за прекратяване на договори. Не можеше да им се повярва, че прекратявам 3 договора наведнъж. Държаха ме 2 часа във всевъзможни опити да ме задържат, но бях категорична, че няма да стане. Е в крайна сметка се отървах от тях, за моя голяма РАДОСТ. Сега съм на Теленор, плащам за това което използвам, няма начисления за това и онова. Та от мен съвет, преместете се, но тогава, когато Ви изтича договорът. След М - тел който и от двата оператора да изберете, ще се преродите, 100%.
Успех!

6.   Аз до момента коректен доставчик на интернет, телевизия и мобилни услуги не съм виждал. Всички се мъчат просто да излъжат клиента и то нагло. Освен това между трите оператора има картелно споразумение, което се спазва доста стриктно. Номер 2 го е обяснил най-добре и този метод наистина работи почти безотказно. Аз примерно, на всяко преподписване се старая да им счупя цената максимално, като винаги им казвам, че не ми ли дадат исканите условия, моментално се местя. Не ми е за парите, просто подобни компании са ми изключително противни.