Споделена история от Други

Вие щастливи ли сте?
Щастливи ли сте? Харесвате ли работата си? Удовлетворени ли сте?
И в край на сметка, след всички трудности, успели ли сте да запазите себе си? Знаете ли кои сте? Намерили ли сте любовта? Имате ли време за себе си?

Коментари

1.   Работата ми не е лоша, имам семейство, имам време за себе си, но въпреки всичко не можах да се науча да ценя това, което имам и да бъда щастлив. Все искам още и още и когато не става, се чувствам като в застой, все едно че усилията ми не са възнаградени и се демотивирам и влизам в депресия. Повечето хора сме неблагодарни и неспособни на щастие същества.

2.   Щастливи ли сте? - не напълно, но над 50 процента
Харесвате ли работата си? - Да

Удовлетворени ли сте? - е не съм неудовлетворена, но не съм и удовлетворена. Все пак имам десетилетия до пенсионна възраст и ако отсега съм стъпила на максимума си, то не виждам какво ще правя до тогова?

И в край на сметка, след всички трудности, успели ли сте да запазите себе си? - Да, това ми беше и ми е главна цел.

Знаете ли кои сте? - естествено, че не напълно, както казах по- горе, имам още много за живеене

Намерили ли сте любовта? - няколко пъти ;)

Имате ли време за себе си? - да, времето за себе си винаги ми е приоритет

3.   ▪ Харесвам работата си до някаква степен, защото тя ми дава възможността да показвам на хората, какво ми се отдава. Не е идеалната работа поради много причини, които няма да споменавам. Дори бих казал, че е баш най - грешната професия, която може да избере един човек на този свят.
▪ Щастлив съм само когато не съм на работа и то заради моето първо кученце, което ме прави адски щастлив. Не съм се влюбвал.
▪ Тази работа ме промени коренно. Не, че и преди бях добър човек, но сега ептен. Сега единственото нещо, което обичам е моето куче. Той е мой верен приятел и бодигард.

Като цяло това е моята история. :)

4.   Ние не можем да сме щастливи априори - мозъкът ни търси винаги проблеми за решаване. Иначе е ясно, че на фона на рутината или бедите ние се радваме на хубавите неща. Постоянно щастливи са само патологичните психики.

5.   Да!

6.   Щастието не е изпитване на удоволствие, нито изблици на радост... Щастие е постоянна величина която се свързва с вътрешния мир и баланс... Това се постига трудно, но аз твърдя че съм успяла... Когато се случваха най големите трагедий в живота ми... Аз си казвах, че така е редно... Балансът се крепи и на тъга и на веселие... Оставете мъката зад себе си, кажете си че вече е минало... Медитирайте, свържете се с подсъзнанието си и развивайте духовния си капацитет... Каквъвто и да е живота, баланса между физическо и духовно ще ви даде стабилна основа за да се справяте... Положителната енергия е навсякъде околко нас, трябва само да се научим да я усещаме... Закона на привличането ще ви дава повече положителни емоций когато сте положителни... Най важното е, да контролираме емоцийте си... Но оставяйте депресията да ви погълне... Аз мислех за самоубийство... Но животът може да се променя, ние можем да го променяме... Подкрепям всички които преминават през трудности... Вярвайте че може и да е по добре... Простете на хората... Колкото и да е трудно... Очистете се и ще получите просветление... Ако вярвате в Бог, търсете го... Ако ли не, просто вярвайте в баланса... И обичайте нещо... Каквото и да е... Това ще ви крепи... Кученце е чудесен избор...

7.   А ти? И защо правиш тази анкета?

11.   1. Щастливи ли сте? Да, щастлив съм около 80%. Но абсолютно щастие има само при пълно духовно сливане с Абсолютния Дух-Бог.
2. Харесвате ли работата си? Не работя и нямам платена работа, но имам достатъчно доходи, за да не се притеснявам за разноските ми в живота. Работя върху себе си и точно тази ми работа много си я харесвам.
3. Удовлетворени ли сте? Лично от себе си съм много удовлетворен, положих усилия и постигнах задоволитерен резултат, който ми помага да нямам житейски проблеми.
4. Успели ли сте да запазите себе си? Да, абсолютно съм се запазил от негативното влияние в живота. Даже бих казал, че морално съм се извисил още по-високо. Това става с работа върху себе си.
5. Знаете ли кои сте? Да. Много добре познавам себе си, зная какво мога и какво не мога. Зная какво зная и какво не зная.
6. Намерили ли сте любовта? В по-ранната ми възраст намерих няколко пъти любовта. Сега любовта ми има други измерения, не е непременно свързана с жена.
7. Имате ли време за себе си? Време за себе си имам 24 часа на денонощие, седем дни в седмицата и така през цялата година.

12.   Не съм щастлива, усещам празнина, която ме задушава. Мисля, че съм лош човек, греховете ми са непростими. Не обичам никого, май и не мога. Добра съм в работата си, а мога и още. Често се питам, какъв е смисъла да живея, не виждам такъв.

13.   номер12, според мен ти конкретно се нуждаеш да се освободиш от вината.
Не си длъжна да обичаш никой, важното е да започнеш да обичаш себе си.
Тогава вече ще почнеш да се наслаждаваш на живота.

14.   Ми да...мога да кажа че съм. Здраве,семейство и пари като са ти наред не виждам какво повече му трябва на човек.

15.   След като имам здраве,свобода и пари то аз съм може би най-щастливият човек на света.Като цяло нищо не ми липсва.

Мъж на 26 г.

16.   да