Споделена история от Други

Страх нощем сам в апартамент
Здравейте. Момче на 26 години съм. Като малък имах страх през нощта. Сега забелязвам, че този страх отново го има, но като съм на ново място. Чувствам се тъпо. Но страха го има. Нормално ли е това?

Коментари

1.   Ами,нормално е при тази престъпност ,която имаме ,никой не се чувства сигурен.

2.   Ами явно имаш травма от малък. Поговори със специалист, не е толкова страшно.

3.   Здрасти, не се боѝ от нищо ти си голямо момче, от една страна е нормално, по някоѝ път и на мен ми се е случвало но недеѝ да си мислиш за такива неща и няма да. те е страх.

5.   Спи на запалена лампа. Не в стаята, в която спиш, а примерно в коридора.

6.   Не е нормално. "Момче на 26 години"? ! Когато започнеш да се определяш като мъж, тогава няма да те е страх. Заглавието ти подхожда на 10-12-годишно дете, което се бои да остане само в тъмното, няма да те щадя и да те успокоявам, абсурдно и трагично е положението, сайтът е пълен с хленчения на момченца на по 25, 26, 30 години, имаше даже едно на 36? ! Мога да ти бъда майка, затова си позволявам да ти говоря така, на твоите години има бащи на едно, че и на две деца, не те ли е срам? Ако не е провокация темата, де.

7.   Вземи си едномписъилетпе, примерно ИЖ 79-8, и си спи с него под възглавничката. Също така, един масивен ротвайлер, който е научен да яде само от паничката си, та да не го натрови някой, същи е помага доста.
Данов ум ти бил полезен.

8.   Здрасти,

Първо, не си момче, а мъж. Започни да свикваш с тази мисъл.
Второ, не е нормално, но явно имаш травма от детството. Трябва да намериш причините за нея, да анализираш и да се опиташ да се пребориш с нея.

9.   Когато усетих, че ме е страх да съм сама в тъмното, започнах да си пускам телевизора и да го нагласям с таймер за заспиване. Звучи доста тъпо, но след около седмица спрях да се впечатлявам. Когато човек живее сам е нормално да има всевъзможни притеснения, най-малкото, което е, че имаш много повече време да мислиш какво може да се случи, докато си сам и няма кой да ти помогне. Малко е вероятно Самара Морган да излезе от телевизора или пък сериен убиец да разбие вратата, но мога да разбера страха ти, той не подлежи много на разум. Може да поговориш със специалист или просто заспивай на някаква лека светлина и примерно-чети преди да заспиш, за да не мислиш за това, че е тъмно.

11.   Ха, пък аз никога не съм имал подобен страх-нито като по-малък нали, допреди 15 и повече години(аз съм на 27), нито включително докато следвах в Шумен, дето бях там на квартира, изобщо, страха да оставам сам през нощта ми е абсолютно непознат, и не ми се вижда нормален!...И не, не е нормално това, пич, при положение че си почти колкото мене, на възраст!...На мене даже ми е хубаво вечер сам, да няма абсолютно никого около мене(щото по принцип си ми харесва сам вкъщи, да си стоя), така че подобен страх на мене ми се вижда ирационален-айде, да си на около 10 години някъде, да речем е оправдано, зависи и на какво място живееш де,ама...аз лично нямам проблем да спя съвсем сам вкъщи!

12.   Аз като малка имах такива страхове, но само понякога, защото нашите чат-пат ме оставяха сама за през нощта, и просто си оставях телевизора включен да е на някоя програма, но с тих звук (вземи си някакъв евтин телевизор за стаята, ако нямаш), на която примерно някакви хора обсъждат нещо, дето не ме интересува и му правих таймера да се изключи примерно след 4 или 5 часа работа. И си се завивах с гръб към телевизора нали и слушах там какво приказват, но тъй като ми идва отегчително и така заспивах. Пробвай, гарантирам ти, че има ефект.

13.   Не е нормално, как ще е нормално?