Споделена история от Други

Защо iOS няма меню на български?
Здравейте. Аз съм момче на 15 години. Винаги съм бил скептичен към продуктите на Епъл, но стана така, че ми трябваше евтин таблет с голям екран и преди няколко дни с майка ми отидохме до заложна къща и там имаше един iPad 2-ра генерация за 150 лева. Дадох последните си пари, за да си го купя. Преди мислех, че тези джаджи имат меню само на 15-тина езика, сред които няма български. Влязох в менюто и отидох на езиците. Там намерих АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ЕДИН ЕЗИК! Имаше даже македонски и сръбски, че и някакви странни езици, сред които туркменче и други такива незнайни езици. Български обаче нямаше. Знаех, че няма, но не очаквах Епъл да са забравили да добавят и българският. Как е възможно да има гръцки, албански, сръбски и македонски, а да няма български? Това някаква шега ли е или подигравка или пропуск? Направо смятам да правя група във Фейсбук, за да напишем много хора писмо до Епъл и да ги помолим да добавят едно българско меню. Наречете ме луд, но просто споделям мнение и не искам да си бъркам в носа и да стоя безучастно по въпроса. Ако вие сте фенове на Епъл или просто използвате техен продукт ще ме подкрепите.

Коментари

2.   Научи английски и проблема е решен :)) Голяма работа, че няма български.

5.   Ми единствения начин, по който можеш да ги накажеш е да не си купуваш техни продукти.

Щото кво като я направиш тази група във фб - дори и да разберат за нея, то те такива ще ви четат и ще ви се хилят, защото тука сме малък пазар за техните продукти и нямат полза да се занимават за нашия комфорт.

Иначе ти толкова ли не можеш да се оправиш на английски език? Разбирам да си някой чичка на 50 години, който е соц възпитаник и не знае думичка английски, но ти си момче на 15 и направо ще си е срам, ако не можеш да се оправиш с менюта на английкски език.

6.   всъщност повечето езици, които ги изброи ги няма, както и българския и причината е много проста - нямат полза, малък ни е пазара за техните устройства, а превеждането на една OS е свързана със солидни разходи за наемане на агенция, която струва доста парички и при всяка актуализация (при Епъл са доста често) трябва да се спазват срокове и глупости, да те има много пари и могат да си го позволят, но нямат полза от това, както ти казах, защото пазара ни е малък. Начин има за придобиване на български, но е свързан с jalibreak-ване на устройството и добавяне на български.

7.   Ж18
Аз не бих те подкрепила. Фен съм на Епъл от много време и използвам Айфон, но лично аз нямам абсолютно никакъв проблем с това, че няма българско меню. Дори и да имаше, аз пак бих си избрала да е на английски.

9.   Ходи в часовете по английски език и няма да имаш проблем. Аз съм с 8 плюс, който още го няма в България и ми е на английски и няма проблем с нищо.

10.   Не съм автора, но не разбирате ли, че въпросът е принципен. Според мен е пропуск, щом има тези другите езици.

11.   Защото са мошеници. Най-тъпите телефони

12.   Подкрепям те с две ръце-смятах да купувам Айфон Х, но заради липса на бг меню, се отказах... Някога ако си поправят недомлъвката, може й да си купя...

13.   Има Хърватски ! А те са значително по малък пазар!
Така че не ръсете простотии.
Английския не е проблем за повечето ползватели(не си мислете , че малцина сте ползващите го),въпроса е принципен!

14.   Не знам, но в моите iOS устройства не виждам опция, да избера македонски или сръбски за език на устройството ...

Но да, глупаво е. Работата е, че някой в Apple е преценил, че добавянето на българско меню ням да повлияе на продажните и не си струва разходите.

15.   Да, и аз може би бих избрал ENG дори и да има BG, не съм сигурен напълно, но аз ти препоръчвам да правиш това, в което вярваш и дори да прескочиш facebook, а някъде по официално, надъхано да ги сдухаш (не псуваш) с коментара си за да уважават българския език, дори и да не го използваш, виждам че си се подпалил, давай, рини, аз съм с теб! Да живее България.

16.   То и други неща трябва да добавят в айфоните, не само бг език. Даже някои неща, които имат телефоните за 200 лева, айфоните ги нямат.

17.   В отговор на един от форумците , на 57 съм и се оправям еднакво добре и на английски ,френски и руски.Така че комуникацията на английски не е до годините. Има 20-25 годишни пълни профани и ги интересува само чалгата ,салатката и ракийкат

18.   Щом Фейсбук го има на Български значи и Апъл, които са също голяма компания няма да се затруднят с нашия език. Този който е отговорен за езиците в софтуера, е във лоши отношения с някой от нашите и затова не ни пуска езика, друга причина ми убягва

19.   До 18

В една корпорация, всичко е до пари. Ако ще да похарчиш 1000 долара, за да преведеш и имплементираш менюта на български, няма да доведе до екстра приходи, няма да го направят.

21.   Пишете на подръжката: https://www.apple.com/feedback/iphone.html
Аз им пиша профилактично, през известен интервал от време.