Споделена история от Други

Лаптопа ми забива почти веднага след неговото пускане
Значи проблема е следния: Включвам лаптопа стартира нормално зарежда напълно и малко след това замръзва (напълно) нито мишката признава нито нищо единствения вариант е да се рестартира от копчето. Това става от вчера насам направих му тест на рам памета както и колко градуса подържа и всичко си е наред. Не е от видео картата отворих го и всичко му е наред без забележки. Имам изгорял пиксел но, той отдавна е така и до сега не съм имал подобен проблем лаптопа е стар и това замръзване ми го прави за първи път. В момента го ползвам и не ми е забил но до края на споделянето може и това да стане. Вчера докато играх League of Legends ми заби за първи път по този начин и страното беше, че видях бели линий както имам горе една обаче тези бяха много с малко растояние между тях в долната част на екрана и от тогава след рестарта само ми замръзва и това е. Целта на моята тема е ако някой има някаква представа от какво може да се дължи проблема или ако се е сблъсквал с подобен проблем и има опит да го сподели. Реално погледнато в момента нямам това време да го занеса на сервиз и да му направят преглед а пък, като ги знам какви са ще ми надуят главата и ще искат да ппоръчваме части апък аз имам някакви знания за компютрите и знам, че и така ще ми работи както е в момента без да давам излишни пари по него то и не си струва като цяло в момента реалната му цена е 150 лева хахаха и това е на части :D така че няма смисъл да си хабя нервите по сервизите. И пак казвам отварял съм го, както и съм го тествал за градуси натоварване на харда и рам памета всичко си е наред. Но си прави забиванията, когато иска.

Коментари

1.   Не даваш никакви параметри за лаптопа. Според мен имаш някаква щайга на 10 години, която изобщо не е за игране на игри. Инвестирай в нов лаптоп! Всяко нещо си има срок на годност. Виж в заложните къщи имат доста прилични лаптопи за 350-450 лв

2.   От автора. Лаптопа е на 7 години някъде но постоянно съм играл игри на него за неговите характеристики освен това си го подържам чист. Не съм си взимал нов лаптоп поради причината, че не играя тежки игри. А и този лаптоп има сантиментална стойност и не искам да го заменям с друг, докато не изгори напълно ако ме разбираш. Лаптопа освен това в него освен две игри друго няма, за да коментираш, че не ставал за игри и тези игри както споменах са по неговите характеристики!

3.   Прейнсталация на уйндоса, задръстил си го с ненужни програми и си натрупал много кеш в паметта, не е изключено да си пипнал и някой вирус, Сканирай го с някоя читава антивирусна ако е възможно изобщо, но една прейнсталация ще оправи проблемът!

4.   Възможните проблеми са много: твърд диск, някой изгорял чип, кофти спойка, софтуерен проблем на ОС. Пусни една диагностика на диска, и ако няма проблем, значи вероятно дънната платка или видеокартата е започнала да си заминава.
Самия факт че не си достатъчно наясно за да диагностицираш сам проблема говори за това че не е трябвало да отваряш машината, защото е напълно възможно ти да си причинил дефекта. Влагането на сантиментална стойност в компютърна техника е глупаво най-малкото защото остарява адски бързо. Още по-нелогично е да го чакаш да изгори, вместо да запазиш в що годе работещо състояние като резерва, ако наистина държиш на него.

5.   До 1

League of legends не е капризна игра откъм изискания.
Аз също я играя на шесгодишен лаптоп.

6.   Термопаста на процесора, прах във вентилатора, захранване, остаряла батерия, вирус, преинсталиране на операционната система, влезни в биоса и му задай режим "Safe mode;

7.   Това, че лигата ти върви с 20-30 fps не значи, че лаптопа ти става за игри. Нормално е да не работи нормално вече, лаптопите по принцип имат по-кратък живот. Моя е на 4 години и си забива от време на време, но за момента нямам възможност да го сменя, за сметка на това имам плейстейшън 4 и играя на него, но за жалост няма лига за конзоли и като, че ли не се очертава да има.

8.   От автора до номер 6: Носих лаптопа преди около 1 месец за почистване и прейнсталация. А това до "Safe Mode" съм го направил преди да почне да забива по този начин. До номер 7: Ами зависи как си пазиш лаптопа, може да искара по-дълго време от настолния само трябва да го подържаш! Интересното е, че от както тръгна лаптопа демек вчера не съм го изключвал и дори не ми прави никаква номера но ако го изключа и след 15 минути се опитам да го включа не знам дали няма да почне да прави същите морафети, както последния път беше изключен.... Ще трябва да се пробва и това но няма да е скоро :D

9.   остарели драйвери, софтуерен боклук от неизползвани програми, непочистени регистри, изтегли програмата cclenaner за почистване на регистри, отаряли прогрмаи, ненужно заемане на временни файлове

10.   Преинстал на всичко и това.
За съжаление, през години, игрите се променят, старите видео карти не получават много любов с дрейверите, DX 9, става на DX 10, 11, 12... и общо взето няма начин.

ПП:
Ако LoL ти върви с 20-30 FPS, то имаш сериозен проблем. Имам Windowsки таблет, който я кара с 60 fps на 1920x1080, на минимални. Бъди сантиемнтален към хора, не тостери и компютри.

11.   Aвторе, съвет от мен - не развивай сантиментални чувства към техника, която остарява за 6 месеца.
Сантиментални чувства имай към близките си, към домашен любимец, някакво златно бижу от прабаба ти, но лаптопът ти е за смяна и да - АЛИЛУЯ - изгорял е напълно. Лека му пръст.

12.   Какви глупости пишете, имам лаптоп на 8 години, преинсталиран е един път заради вирус, който ми отваряше рекламни страници в браузърите и от тогава нямам никакъв проблем, лаптопчето си върви като по мед и масло! /ASUS X501A/