Споделена история от Други

Има ли смисъл да се купуват скъпи смартфони?
Първият ми смартфон тогава беше върхът - първоро Галакси S, но от доста време евтините телефони имат същите опции, че вече сигурно по-добри. Сега си взех iPhone 6S - харесва ми, не е подледен модел и затова ми излезе по-евтино, но пак не е много евтино. Смятам, че е хубав, но бързо ми омръзват телефоните. Помня как 2013 година си купих евтина Нокия за да пробвам Windows Phone 8 и след няколко месеца като ми омръзна си взех също евтин Самсунг Галакси Young. Да ви кажа като си ги редувах през няколко месеца беше мн яко. Двата ми излязоха 300 лева някъде. Като се има предвид как напредна техникста вече евтините смартфони са по-хубави от скъпите от преди няколко години. Та се чудя дали за хора на които бързо им омръзват телефоните и не използват много апликации (и искат да не висят мн в нета) евтин телефон не е по-добре или дори два-три различни марки и модели за 100-200 лева бройката? Не мисля че бих дал отново повече от 500 лева за телефон дето така или иначе им минава модата, чупят се, падат във вода и т. н. А и като имам скъп телефон та какво? Нищо не се печели пт това, дори и за фукня не става защото с изключение на малцина хайтек фенове на повечето хора им е все тая кой какъв телефон има.

Коментари

1.   Относително е. Ако помислиш малко, ще установиш, че можеш да караш с много малко и не ти трябва почти нищо.
Всичко стига до това, дали ти искаш и можеш, да си позволиш нещо в даден момент.

Баща ми е от хората, които имат по 200 СМС-а на телефона, и никога няма да им обърнат внимание, а и вероятно, не знаят, как се пишат.
За тях, нокията от 2003-а, на която само са купили една нова батерия, и всяка стотинка над най-евтината възможнба алтерна е безмислена.

Има и такива, които искат да имат най-добрата камера, най-бързия браузър и не знам си какво - за тях, ако могат да си позволят, и 3000 лева не биха били много.

А за "фукня" (евала и дума, не бих могъл да измисля по-точна) - Тийнейджъри и студенти!

2.   Аз предпочитам тъпфон и ползвам такъв - имам няколко Нокии с фенерче.

3.   Според мен е по-важно да вземеш това, което те кефи (и е в разумни ценови рамки за теб разбира се), отколкото да е последен модел или да е скъп.

4.   Mxм, ще почнат да се усещат и още хора, макар и с доста забавяне...

5.   Хора, да знаете в Източна Азия колко много напреднаха тия телефони. Там не е като тука да плащаш един телефон от типа на Самсунг, шмекериите на Ел Джи, Сони, Леново, Ейч Ти Си и такива марки, които си продават имената. Там си купуват супер мощни смартфони за 150 долара. Не говоря за по-горе изброените марки, а по-скоро за такива, които европейският потребител би сметнал за боклуци, защото операторите не ги рекламират. Говоря за Oppo, Vivo, Xiaomi, OnePlus, Doogee, ZTE, Meizu, Umi и други такива марки, които в Европа се смятат за боклуци, но реално от турция до Япония се избиват за тях. Там не е, като тука 2гб РАМ и 16гб РОМ, 720П дисплей и слаб процесор за 500 лева. Там това вече никой не го ползва. Там хората си дават 150-200, максимум 300 долара и за тези пари получават всички услуги, които примерно Айфон за 1000 лева предлага, като сензор за пръстови отпечатъци, подарък 5 гигабайта и ако си изгубиш телефона влизаш в сайта на фирмата и те ти го намират от всяка точка на планетата. А представете си такъв телефон за 1000 лева. С няколко години пред всеки Айфон и Самсунг до момента. Не си мислете, че ако искате адекватен телефон трябва да се изнервяте и унижавате с неадекватните оператори и да им пълните гушите.

6.   Всеки решава за себе си.

7.   Има смисъл да си купиш възможно най-скъпия телефон, който можеш да си позволиш. Хората посрещат по дрехите и по телефона, следователно колкото е по-скъп - толкова по-успешен си и се отнасяш с уважение към себе си.

8.   Никога няма смисъл от т. нар. flagship телефон освен ако наистина не знаеш как да си хвърлиш парите. Някой вече говори ли ти за Samsung Galaxy S7 Edge? Не, защото S8 вече излезе, след 9 - 10 месеца ще е S9.

И аз уж чакам Surface Phone на Microsoft да излезе, ама е ясно че ще си чакам докато умра. Така беше и с Predator Phone на Acer. Сега например излезе телефона на Razer, но и той ще е стар след няколко месеца.

Според мен ако правиш инвестиция в техника в размер на 2000 кинта (колкото например е сегашния Samsung Note), то ти трябва да си на върха на хранителната верига поне за 3 години напред - цената е колкото стара кола, да не говорим че за тези пари можеш доста добър компютър да сглобиш. Но и двамата знаем, че догодина вече ще има някой китайски модел с подобни параметри (само без S Pen навярно), на по-ниска цена.

Можеш както искаш да си харчиш парите. Но единственият, който има полза от това е производителят - дали на скъпи или евтини телефони.

9.   Няма смисъл.

10.   Няма смисъл.

11.   Има смисъл, ако е важно за теб. Аз си ползвам телефона нон-стоп и за това и всяка година си купувам някой от флагманите, за да знам, че мога да си го ползвам максимално. Но, за мен е смешно да видя човек, който работи за 500 лева, примерно с телефон за 1500, който едва изплаща. Баща ми, например още е с телефон с копчета, въпреки че многократно съм му предлагала някой от моите или дори да му подаря нов по негов избор. Не му трябва, наистина. И не се изкушава от такъв. Щом и ти не използваш много приложения и игри няма нищо лошо в това да си купиш, ако искаш и десет евтини телефона и да си ги сменяш. Важното е на теб да ти е добре и да си доволен, пък хората да казват каквото искат, няма смисъл да живееш за хорското мнение.

12.   В 90% от случаите няма никакъв смисъл да се купуват скъпи телефони. Аз, например ползвам обикновен смартфон за около 200-300 лева. Чета си мейлите, говоря, пиша смс-и и от време на време влизам в нета. Въпреки това основно го ползвам за разговори, защото ми е в пъти по-удобно да си работя на лаптоп-а. Да не говорим, че интернета на мобилните оператори е слаб, а на много места и изобщо го няма. От там телефона започва да бави, да забива и в крайна сметка ползата от него става нулева. Мога всяка година да си купувам най-новите модели, но просто не виждам смисъл да го правя.

13.   7 хората не са само идиотите с които се заобикаляш. На никой не му пука кой има iPhone и кой не. Като имах Galaxy Young бях най-щастливия човек на света, всички ме обичаха.

14.   Всичко е според нуждите, мераците, страстите, мирогледа и възможностите. На някой хора например са им страст телефоните и за това всяка година си купуват последния модел флагман, както номер 11 каза. Могат - позволяват си го! Това им радостта, това им е щастието! Няма лошо.
Други хора нямат такива финансови възможности и не могат да си позволят този лукс, дори и да им се иска.
Има и трета група хора, които имат финансови възможности и могат да си го позволят, НО НЕ ГО ПРАВЯТ. Те просто осъзнават, че нямат нужда от толкова скъп смартфон, с толкова много екстри и че това за тях е излишно хвърляне на пари за неща с екстри, които не са им необходими и няма да ползват. Съвсем осъзнато си купуват телефон от по-евтините модели и той им е достатъчен, и са си доволни. С парите предпочитат да си купят нещо друго, например компютър, вместо да ги дават за скъп смартфон.
Всичко е въпрос на мислене и на гледна точка. Кой, как разбира нещата.
Между другото, това явление не е само с телефоните.
Има хора, на които са им страст например часовниците и си купуват всяка година нов скъп часовник, скъпи маркови модели часовници и т. н.. На други са им страст колите, на трети са им страст моторите, на четвърта група хора са им страст музикалните уредби, апаратури, озвучителни системи, музикалните инструменти и т. н.. , на пета група хора са им страст бижута и златни неща, златни пръстени, златни синджирчета, ланци, обици, с разни скъпоценни камъни по тях и т. н..
Истината е, че човек не може да има всичко на света и всичко да е от най-скъпите модели. Защото в такъв случай всяка година ще трябва да си купува нова кола, последен модел, нов телевизор, нов апартамент, нови мебели, нов хладилник, нова пералня, нов фотоапарат и т. н.
Просто човек, трябва да осмисли своите нужди и да си прецени, доколко това което ще си купува ще му трябва или няма да му трябва. Все с нещо ще трябва да направи компромис.
На мен например, не ми е нужен скъп смартфон, защото използвам телефона основно само за разговори. Аз, осъзнавам това и не си купувам скъпо устройство. Не, че не мога да си го позволя, но предпочитам да си дам парите, за нещо по-смислено - мощен компютър, лаптоп или други такива неща, отколкото за скъп излишен смартфон.
Всеки сам преценява своите нужди, съответно своите възможности и сам си решава как и за какво да разпредели парите си.
Аз лично предпочитам по-разумното разпределение на парите.

15.   Няма смисъл. Даже някои евтини телефони имат някои функции, които по-скъпите нямат.

18.   Сензор за ириси - старите смартфони нямат такива налични
Сензор за лице -старите смартфони нямат такива налични
Сензор за мерене на стрес и сърдечен удар - старите смартфони нямат такива налични
Приставка прожектор за гледане на филми и видеоклипове - старите смартфони нямат такива налични
Процесор с изкуствен интелект - старите смартфони нямат такива налични

Правете си изводите в кой век и година живеем. :)

19.   Сензор за ириси, Сензор за лице

За какво са ми тия глупости? !? Техниката е минала всякакви граници и вече създава лумпени. А все още имаме сервитьори и сервитьортки вместо роботи да носят храната в ресторантите, хм? !

20.   Към номер 18
Какво говориш? Те новите смартфони вече имат:
- сензор за употреба на алкохол
- сензор за измити и чисти ръце
- сензор за мръсни чорапи
- сензор за миризми и за определяне на това, колко дена не се е къпал човекът отсреща, а старите смартфони нямат такъв сензор.
- сензор за гъстотата на слюнката и измерване на влагата в устната кухина
- сензор за избор на брачен партньор, който с прецизна точност може да ти определя най-подходящият партньор, за когото може да се ожениш.
- сензор за четене на мисли от разстояние, а старите смартфони нямат такъв.
- а камерите, .... ооо, ... камерите! Камерите на новите модели смартфони, вече имат приставка със специални лъчи, чрез които могат да се правят голи снимки и видео клипове на хора, въпреки, че хората са облечени. Просто лъчите успяват да проникнат под дрехите на хората и снимат това, което е под тях. По този начин с помощта на тези лъчи ти можеш, въпреки че хората са облечени, да си ги снимаш голи и да си ги гледаш голи, как се разхождат по улицата.
- новите смартфони вече имат и сензор са определяне на това, колко му е голям на мъжа отсреща, а старите нямат.
- също имат и сензор за изневяра
- имат и сензор за определяне на интелекта на човекът отсреща.
- сензор за определяне на богатството и финансовото състояние на човекът отсреща, който сензор, в някои случаи може да бъде изключително полезен за нуждите на млади госпожици и пресметливи жени в търсенето на мъжа, на своите мечти.
- новите смартфони имат вече специални сензори, датчици и памети, за разкриване бъдещето на човека, чрез които на видео плеър, ще може да видиш и да разглеждаш видео филми, за това как е преминал живота ти досега и видео филми, как ще протече и премине животът ти в бъдеще, до неговия край.

Хубави са новите смартфони, но само не знам, като се появят на българския пазар на каква цена ще бъдат.

21.   До 18: пропусна, че някои евтини телефони имат музика без интернет, а тъпите айфони и скъпите Samsung нямат.

22.   И аз се захласвах по-най новите и търсени модели. Но като счупих екрана 2, 3 пъти и ме беше яд се отказах
Сега съм с китайски модел, който всички на пръв поглед бъркат с Iphone.,
Има си всичко, мега много памет, бърз е, супер екран. За разлика от самсунга накойто батетията му държеше 3 часа сега си ми е супер.
Единственото което не ме кефи е камерата.

23.   Nokia Asha с qwerty клавиатура. Работя в мобилен оператор, знам всички модели, но си ми е идеално с телефона. Имам и таблет, който ползвам за Вайбър и т. н. Телефонът ми кара вече 5-та година, държи по 4-5 дни с поне по час разговори на ден. Доволна съм, всички ми се чудят на телефона, но на мен не ми пука. Взимам висока заплата, но никога не бих дала повече от 200 лева за телефон.