Споделена история от Други

Изрод преби кварталното ни куче. :(
Здравейте. Аз живея в един забутан квартал на края на Пловдив. До блока ми живее едно бездомно куче. Казва се Марийка. Целия ни квартал я храни и много я обичаме. Тя е много добричка и обича всички. Преди някъде седмица обаче майка ми ми каза, че една нейна клиентка в магазина й разказала, как видяла една отрепка с качулка да бие Марийка с метален прът по главата и по тялото и много я бил и накрая избягал. Не го знам къв е тоя тумор, но дано да не се връща повече. Преди кучето беше спокойно, дружелюбно и са разхождаше из квартала, а сега само стои пред входа в кашона си. Една сутрин излязох и тя беше седнала и като ме чу побягна от страх. После дойде при мене. Вече е така. Надяваме са идиота да не й е увредил нещо някой вътрешен орган и да не умре. Жената на първия етаж, която я храни, казваше, че видяла малко кръв на цимента пред входа, може и да е друго, но дано не е от нея. Нещо взе и да диша много тежко, явно щото я е страх или от побоя, може да е и от студа. Жал ма е и ма е страх да не й има нещо. Какви са тия идиоти, дето бият и убиват животни без причина, не знам, но кучето ни е много уплашено.

Коментари

1.   Защо не потърсите някой да го вземе.

2.   Какво да ти кажа - хора всякакви. Единственото, което можеш да направиш, е да заведеш кучето на ветеринар. Ако не разполагаш с автомобил, намерете някой, който да помогне. Може да си поделите сметката за лечението. Иначе мисля, че ще му мине травмата. Животните бързо се възстановяват.
Проблем в случая е, че не знаеш кой е извършителят. Иначе според НПК това, което той е извършил, е престъпление и може да стигне и до затвор. Но сега и да пуснете жалба в полицията, трудно ще го намерят. Досега кучето проявявало ли е агресия? Възможно ли е онзи да се е защитавал? Малко са хората, които безпричинно ще се нахвърлят върху животно.

3.   Тия идиоти са чумата сред хората, би трябвало да се приеме закон за евтаназия за подобни отрепки.
Съжалявам много за Марийка, съберете малко парички квартала и я заведете на ветеринар. Няма ли кой да я прибере на топло за зимата? Поне във входа, в отворено мазе поне с топли одеяла.
Гали я и я чеши като я видиш, говори и нежно, тя ще те разбере.
От сърце се надявам изрода да го събират с лопата...

4.   Нормални ли сте, майка му стара... Приберете животното и го заведете на ветеринар за преглед - В Е Д Н А Г А! Лекувайте го ако има нещо вътрешно, приберете го сега зимата и му търсете приемен или постоянен дом. С бездействие не става.

5.   Хванете я и я заведете на ветеринар. А оня ако пак го видите - бой със същия прът!

7.   Като си толкова загрижен заведи животното на ветеринар.

9.   Заведи го на ветеринар и да се надяваме, че всичко е наред

10.   за ветеринарни лекари не сте ли чували? !? ще се откажете от няколко дребни неща за да заведете животното!

11.   Горкото куче :( в нашия квартал преди 1 година някъде един на около 17-18 години беше разпръснал отрова и умряха не само улични, но и домашни кучета...

12.   Единствени изроди са хората, които отглеждат кучета на улицата. Кучето може да е добро с тях, защото го хранят, но ако мине случаен човек по нея, обикновено нападат. Според мен е трябвало да пребие и вас след кучето.

13.   да ти имам проблемите... като ти е толкова скъпо въпросното куче, защо не си го прибереш у вас? така никой няма да го бие.

14.   Силно против насилието над животни съм, но за разлика от теб се надявам това пред входа изобщо да не е било кръв, не просто да не е кръвта на кучето. Ако ви е грижа, може да го заведете на ветеринар да го прегледа. Повечето улични кучета стават агресивни заради хората, които ги ритат и тормозят. От друга страна това е половин история. Отскоро живея в София и пред блока ми обитават две кучета, които са много дружелюбни с всички от блока и не правят проблем, ако веднъж си ги погалил или нахранил, но преминаващи се оплакват, че ги нападали. Веднъж видях как кучетата подгониха малко дете, бях ги хранила 2-3 пъти, но спрях. Разбирам, че за животни, че поведението им има причина, но това беше малко дете и вероятно ще му остави травма за цял живот, бездомните кучета трябва да се приютят някъде, да бъдат гледани и да е безопасно за децата по улиците. Както казвам, това е половин история, за тези пред блока никога не съм си помисляла, че може да се окажат агресивни към някого, но... все по-често съквартирантите ми и комшийте от другите блокове се оплакват.

15.   И ние какво?

17.   За мен човек, който посяга или убива животни е потенциален убиец! Днес ще е някоя животинка, утре - човек!
Съмнявам се кученцето да е било злобно или да е нападало хора, каквито ги изкарват, за да се измъкнат от наказание, има и такива случай, но убийството не е решение!

18.   Номер 12-Ще ме извиняваш, но когато използваш за извод, , Според мен е трябвало да пребие и вас след кучето"без аргументи на тема в която ти се противиш на бездомните кучета, но в същото време и на хората които им помагат(ти им се противиш като просто твърдиш, че заслужават насилие което не е хуманно) говори за първосигналност(типична за масовите хора като чалгарите).

Момче-12г

19.   в Пловдив има приют за кучета, лекуват ги и ги маркират, имат фейсбук страница, можеш да ги потърсиш

20.   Моето куче (домашно) беше убито от такъв индивид. Или са пияни (или им има нещо друго на психиката) или нямат какво друго да правят, освен да се преструват на големите "клечки" поне за пред себе си. Просто заведи кучето на ветеринар. Ако не е добре и го очаква смърт може да се постараете да направите последните му мигове хубави и да му покажете, че не всички хора са още в примитивни стадий на развитие. И въпреки, че е само животно, няма нищо лошо в това да направите едно добро и да го третирате, като човек.

22.   Организирайте сеи я заведете на ветеринар. Може да има нужда от лекарска помощ. Или се обърнете към някоя неправителствена организация в града да го поемат. Има в Пловдив такава организация. потърсете в интернет и във фейсбук. Анимъл.... Пловдив. мяркала съм я във фейсбук.

23.   17, аз мисля същото за всеки, който се превъзнася по животните. Днес се задоволява с това да желае смърт на хора, ударили куче (без значение каква е била причината). Утре ще започне да ги убива лично. Този човек вече няма никаква връзка със себеподобните си, които не са кучетата (изненадаааа! ), та как аз да се чувствам добре в компанията на потенциален убиец и социопат? Докато обичате повече животните от хората, и вие сте в същата група, в която поставяте "идиотите", "туморите" или както там наричате онези хора. От моя гледна точка като неутрален, който не е удрял животно през живота си сте еднакво вредни. На тяхната съвест ще тежи някое убито животно, а на вашата убит човек от някое улично куче, хванало бяс.

Щом толкова обичате тези кучета или котки, вземете си ги у вас! Няма защо ние да се сблъскваме с вашите "недомашни" любимци. Ако "изродът" влезе с взлом у вас, за да пребие кучето, тогава вече ще ви съчувствам. Докато то е на улицата, не ви е никакво, не е никакво и на мен, така че си спестете престорената загриженост. Хранели животното, ама не го прибират в дома си - това ли е образецът за подражание? Оставяте го на "биячите", на колите и на студа и после ви е мъчно, когато нещо му се случи? Аз поне не съм лицемер.

П. С. Всяко пожелание по мой адрес тук да се връща на автора му, ако решите да анатемосвате и мен. Превантивна мярка, че като ви гледам какви човеколюбци сте...

24.   По принцип съм съгласен, че животното трябва да се прибере. Но 23 нали се сещаш, че всички животни не могат да се приютят? Живеем в смотана държава, където и приют като хората не може да се направи. Виновни са тъпанарите, които си зарязват животинките. И като не правят никому лошо, защо да ги убиваме и мъчим? Що за изроди правят това? Защото 80% от случаите животинките не правят нищо, а и дали заради самозащита биват клани и палени? Пълни психари правят тия работи. Един такъв уби котката ми на село без причина, ма после му счупих носа и толкова кръв не бях виждал, така че смърт за подобни изроди, не за невинните животни.

Julian