Споделена история от Други

Тайната остава щастието дълго не оцелява
Здравейте мили хора, искам да ви споделя нещо, което ме сполетя наскоро. Като за начало съм едно момиче на 18 години, почти на края, на средното си образование с амбиции за реализация и получаване на висше образование.. к. т. Наскоро излизам с много по-голям мъж от мен, фрапиращите "17"години разлика. Всичко започна от едно излизане с общите ни познати. Той успя да осъществи контакт с мен( незнайно за мен как). В началото се замислях в разликата, след това и за реакцията и приемането на тази вест от страна на семейството ми. Казано просто бях скиптично настроена към него, но той беше настоятелен да излезем, след много откази от моя страна. Един ден реших, че ще изляза с него и ще му обясня, че нямам интерес и желание да се спускам в приключение с него. Но уви излязох и бях потресена, за каква коректност и отношение ставаше въпрос, нещо което ми липсваше до сега, уважението към по нежният пол. Почнахме да излизаме още по често, беше ми приятна неговата компания. Той ми обясняваше колко съм прекрасна и колко е мечтаел да срещне човек като мен. От ден на ден все повече се сближавахме, минаха дни, седмици, месеци, криехме се и продължавахме връзката си. Почнахме да водим и полов живот, което е съвсем нормално за една пълноценна връзка. Така всичко беше перфектно, той ме обичаше и не спираше да го повтаря, аз също го обикнах. Мина се дълго време от нашата тайна любовна връзка, за която никой не предполагаше, но хората са казали : "Много хубаво, не е на хубаво..!! " Вече трети ден се държи супер странно, в повечето случай аз го търся, а той все по рядко. Не знам на какво се дължи това, страшно съм объркана и ми липсва правилният отговор на въпроса- "Какво да правя? "
Кое ще е най-добре за мен, споделете своето мнение, ще бъде от голямо значение за мен.. :)

Коментари

1.   извод: не връзвай на чичета!

2.   Наивна си. За каква пълноценна връзка и любов става дума?
Какво общо може да има 35-годишен мъж с 18-годишно момиче? Едва ли иска да създадете семейство, да се ожените. Използвал те е само за секс.

Kitty

3.   Намерил си е друга играчка с която да бъде "коректен" мале, колко сте лесни за манипулации. Предпомагам не си имала бащина фигура в дома. Е, той се е наиграл вече, ще търсиш друг чичо.

4.   най-вероятно се е поблазнил да свали младо гадже, затова се е държал като кавалер. след като е постигнал целта си обаче, е установил, че няма защо да се напъва, че разликата между вас е прекалено голяма, за да се получат нещата и всъщност сте прекалено различни. затова и се отдръпва от теб.
нищо не си сгрешила, просто така се е получило. можеше да стане и с връстник, но с много по-големи мъже е по-вероятно. с него сте на различни етапи от живота си, така че сериозна връзка е трудна работа

5.   "Какво да правя" ?
Ти сериозна ли си ? Ти си дете, което излиза с мъж два пъти на годините му, след секс сигурно около 2 месеца той завързва друга и те игнорира. Не можете да мислите, нежния пол, и това е !

6.   Щом е започнал да си показва рогата след, като сте започнали половия живот е ясно, какво е станало ;)

7.   Може да се е затворил в себе си и да те мисли. Все пак, ти скоро ще кандидатстваш да бъдеш студентка, може да заминеш на някъде, а това за него ще бъде доста болезнено и още от сега му влияе.

9.   Оооо, класика и то грозна! Осъзнай се момиче, този човек е един голям използвач. Само ще ти кажа, че имам дъщеря почти на твоята възраст, на почти 20 и тя смята, че 30-годишните мъже са ''дърти'' и въобще не иска да се занимава с такива. Според мен тя е много по-мъдра от теб, а и всичко описано от теб го доказва-един използвач.

11.   И аз съм имала връзка с такава разлика, но бях на 30. Ще те посъветвам да не му се обаждаш повече. Моят го разкараш, но с много зор, че се беше хванал "като удавник за сламка", пък...

12.   Ами, бил е привлечен от външния ти вид, но, независимо от това, че звучиш като много интелигентно момиче, възрастовата разлика си дава своето. Резултатът? Интересува се от друга, която е по-близо до неговите интереси, на по-близка до неговата възраст. 17 години са огромна разлика, та ти сега навлизаш в живота, докато той е врял и кипял. Ако сметнем, че човек може да бъде считан за възрастен на около 16 г., а той е на 33, то той има 19 г. живот като възрастен, а ти - само 2. Реално се оказва, че той е 9, 5 пъти по-възрастен (откъм житейски опит) от теб. След време ще разбереш колко си била наивна, сега едва ли би повярвала. Мъжете казват какво ли не, свалят звезди, а мислят съвсем друго. Рядко се срещат такива, които са напълно честни, а те пък не биха се занимавали с ученичка.
Ако толкова много искаш да го задържиш и е толкова елементарен, колкото ми звучи, има една много лесна тактика, която да ти върне вниманието му. Игнорирай го известно време, той сам ще те потърси. След това започни една игра на ръба на раздялата. Предполагам, че ще клъвне. Ако те има във фейсбук, публикувай на няколко дни по една много хубава твоя снимка, на която се вижда, че ти е много хубаво без него - с приятелки на кафе, коктейли... Предполагам, че веднага ще включи на режим ревност.
От мен един съвет обаче - не се обвързвай трайно, такъв човек ще пречи на личностното ти развитие, защото вече ще е минал през това, което те очаква, и няма да се интересува много дали ти ще се развиеш. А и след 2-3 г. ще реши, че иска да става татко, пък ти ще си млада за това. Недей да си проваляш сама живота.

13.   бях потресена, за каква коректнос.... научи значението на думите, потресена можеш да си ако е груб и простак, но не и ако е коректен. Заглавието ти неясно също. Ясно е какво е станало. Вместо да страдаш. го приеми, като едно хубаво преживяване с опитен мъж и върви напред.. Вие сте различни поколения. И освен това, много на хубаво, не е на хубаво, това го има само в България. Което има ясно послание, живей винаги смачкани в стрес и ако ти се случи нещо хубаво, охо колко лоши неща те чакат. Именно с такъв мироглед негативната енергия в България е като грипна епидемия. Радвай се на живота. Това не е единственият мъж на света.