Споделена история от Други

Средно около колко хора познава един човек?
Здравейте! Имам въпрос относно социалния живот на хората. Колко средно хора познава един човек и колко от тях са му приятели? Колко пък от тях са му истински? Има ли разлика между социалния живот на мъжете и жените? Колко са според вас? Давайте вашите предположения и даже вашите бройки.
... Та като казах бройки... Каква е бройката на жените в теглото? Аз съм чувал, че е около 20-30 и изобщо не са малко.

Коментари

1.   Човек познава СРЕДНО 500 човека.

2.   Много е относително, но нека направим една проста сметка. В един клас има средно 20 ученици, ти ги познаваш всичките, защото прекарвате 5години заедно и дори да не сте големи приятели, то пак разговаряте често. Но през живота си повечето хора са били в 2 класа, един в начална степен и друг в средното. От тях поддържаш връзка може би с 10 общо, но те всички са ти познати и се поздравявате, говорите и си знаете кътните зъби. Моят поток в университета е от 80 човека, групата ми беше от 20 колеги, сега сме 16 и ще намаляваме още. На работното място е относително, зависи от сферата, но да кажем, че всеки познава поне 10 хора от службата, с които си пие кафето и обсъжда новините. После имаш приятели от детинство, приятели на приятели (които стават общи), всеки има и негови си запознанства около разни излизания, писания и занятия. Имаш преподаватели, шефове, разни познати от сферата на обслужването, с които си се заговарял неведнъж. Да не говорим, че всеки си познава и родословието. Бройката става много голяма, нали? Приятелите са по-малко, това е сигурно. Моите истински приятели, тези на които разчитам, познавам и са се доказвали са 5 човека. Все си мисля, че са много и че имам голям късмет с тях. Няма конкретна разлика в социалния живот на мъжете и на жените, но има видна разлика в социалния живот на всички хора като цяло. Някои са по-общителни от други, това не засяга точно пола им. Бройката на жените също е много относително число, от жена до жена. Аз съм на 20, както следва повечето ми приятелки са в интервалът 17-25. Средно бройката е 10, което пак ми се струва много. Честно казано до сега не го бях мислила, но го сметнах и наистина това е средното. Да кажем, че жените, с които се уважаваме повече, по-близки сме и се разбираме, са спали с до 4 мъже. Аз съм спала с 1, което пък значи, че според повечето статистики влизам в нисък процент. Но пък намерих някой, с който ми е добре и не съм фен на честата смяна на партньори, приемам, че вероятно няма да ми е единствен, но не очаквам да надвиша числото 5. Знае ли се, тук трябва да се изкажат по-възрастни жени.

4.   Оооо! Отговорите тук биха били без абсолютно всякакво значение. Много зависи къде и как живее човекът. На каква възраст е, какво учи, какво работи и т. н. Ще има огромни отклонения, които нищо няма да определят в крайна сметка.
Ж

5.   Здравей, аз съм момиче на 21 години. В телефонния си указател имам номера на около 200 души. Някъде толкова предполагам?

6.   Може и да те разочаровам, но номер4 е изчерпала темата ти. Поне поставена по този начин...

7.   Мъж на 30 съм, програмист. Познавам към 80-90 човека, от които с около 15-20 имам редовен контакт, но си пия бирата с най-много 10 човека в последните години. Във фейсбука си имам към 400 "приятели".

8.   Човек може да има и хиляди познанства, но пак да не познава истински никого. Важното е първо да познаваш себе си, после е по-лесно.

9.   Всичко е много, ама много относително. Зависи къде живееш, къде си учил, къде работиш... ако живееш в някое село е нормално да познаваш по-малко хора, защото голяма част от тях освен съселяни са ти и я бивши съученици, я настоящи колеги, я пък се движите в една компания. Обаче това да живееш в голям град също не означава, че познаваш много хора. Има хора, които дори съседите си от блока не познават! Остава въпроса и с работата. Ако работиш сам или с два трима колеги-съответно ще познаваш по-малко хора, отколкото ако работиш в голяма компания или с клиенти, някои от които са постоянни клиенти, т. е. с времето ти стават познати. Зависи си и от начина ти на прекарване на свободното време. Как си прекарваш времето? Вкъщи? С двама-трима приятели? Или на места, където се събират много хора? Така, че варианти безкрай... зависи си от куп неща, от местоживеене, интереси, професия, характер...
Лично аз имам доста познати (заради професията си), но само няколко истински приятели.