Споделена история от Други

Спешно - проблем с телефона
Здравейте!
Моля историята ми да бъде публикувана, защото проблемът е сериозен и имам нужда от съвет!
От вече 3 месеца съм с този смартфон, с Андроид е. Преди не съм ползвал тази операционна система. Днес обаче се появи нещо странно. До сега не се беше случвало. По едно време само отключвам телефона за да проверя нещо и ми изскача една реклама на началния екран без нищо да съм отварял от приложенията. Това е супер странно и дразнещо. От тогава не са спирали да изскачат в продължение на няколко часа! Разбирате ли, просто го отключвам и си изскачат сами някакви реклами, даже и когато го ползвам започнаха да се появяват. Например влязъл съм във Фейсбук и ми излиза пак такава реклама на цял екран и трябва да я изгледам и чак тогава ми дава да я махна от хикса. Супер бесен съм, иде ми да го спупя на парченца тоя телефон. Моля ви, помогнете ми! Адски е дразнещо. Рових се в настройките цял час, променях някакви режими ама нищо не става. Рестартирах телефона и пак същото. На някого случвала ли му се е тая проклетия?

Коментари

1.   Запази си нунжната информация (или просто "sync"ни всички снимки с Google Drive) и му пусни едни фабрични настройки, като не Спазваш никакви апликации.

2.   От автора:
Вече го оправих. Нямаше нужда от фабрични настройки, а и аз не исках да си загубя всички данни. Според мен е твърде крайно. Просто се сетих да пиша на центъра за поддръжка и те ме инструктираха доста добре. Хубавото е че зная английски и телефона си има ръководство за такива спешни случаи.

3.   Няма нужда да го чупиш телефона той не е виновен а ти влязъл си в някакъв сайт отворил си някаква реклама и ето ти проблем. Добре това не е болка за умиране и като за начало си изтрий кеша и бисквитките на браузъра след това изключи телефона и извади батерията и го дръж около минута така с изкарана батерия после я слагаш пак на мястото и батерията и го включваш телефона и проблема трябва да изчезне а ако този метод не помогне и проблема продължава тогава има и втори метод изключваш телефона вадиш батерията и сим картата и го оставаш така около минута с извадена батерия след това слагаш батерията на място и без да слагаш сим картата в слота и включваш телефона отиваш в настройки-въстановяване с фабричните настройки следваш това което ти излиза на екрана и като приключи въстановяването на телефона до първоначалните фабрични настройки по подразбиране проблема ти трябва да се оправи. Надявам се че съм ти бил полезен със съветите си и ти желая успех.

4.   Имаш вирус. Честито!