Обичал ли ме е някога
Преди 2 месеца се разделих с приятеля си, с който бях почти 3 месеца. Много го харесвах, обичах го, общо взето това беше първата ми сериозна връзка. Забравих за всичко около себе си, станах по-позитивна, защото се чувствах истински щастлива. Аз съм на 20, а той на 24. Първоначално се съмнявах в това дали наистина ме обича, защото тръгнахме без дори да сме били близки приятели и да се познаваме добре, излизали сме няколко пъти и това е всичко. Аз реших да започна да му пиша повече, да го карам да излизаме по-често и така той ми предложи да тръгнем, беше много неочаквано за мен, мислех, че ще си бъдем само приятели. Имаше си много семейни проблеми и като цяло и други проблеми. Започнахме да се виждаме все по-рядко, като той всъщност излизаше често с приятелите си, но не и с мен, защото аз съм в университет, а той не учи. Оправдаваше се, че не е в настроение, че не иска да ме занимава със своите проблеми и постоянно ми повтаряше как съжалява, че ме е забъркал във всичко това. След почти 3 месеца ми каза че е най-добре да се разделим, защото има нужда от време, каза ми, че съжалява, че се е държал глупаво и си има прекалено много проблеми, поради които не иска да има сериозно връзка. Аз бях, и все още съм, съсипана, опитвам се да излизам по-често, да уча, да работя, да се занимавам с други неща, но просто имам чувството, че колкото и да се опитвам да се самозадоволявам с различни дейности, толкова повече усещам липсата му. Не сме си писали или говорели от както скъсахме, не знам какво да правя, струва ли си да му пиша, или да му се обадя, или изобщо да правя нещо. Много съм объркана, моля ви дайте ми някакви съвети, защото имам чувството, че ще се побъркам.

Коментари

1.   Съжалявам да го кажа, но не мисля, че за 3 месеца можеш да заобичаш някого. Това е долната граница на връзка, т. е. от 3тия месец нататък бих сметнала, че наистина имам връзка с някого.
Това твоето си е влюбване, увлечение, но не е било истинска връзка. Което не значи, че няма да ти е ужасно трудно, след като вече не се виждате.
Но не му пиши, не му се обаждай, въобще не търси контакт с него. Той ако наистина има някакви чувства към теб, рано или късно ще ти се обади. Ако ли няма, колкото и да му звъниш, нищо няма да посигнеш.

2.   Здравей. Тръгнали сте спонтанно, не сте се познавали, такава връзка няма бъдеще, ако той е искал да бъде с теб няма да си намира оправдания да не се виждате, когато аз имах проблеми точно бившата ми приятелка беше до мен. Бяхме 2 години заедно, след което ме остави заради друг, но успях да си стъпя на краката за около 3 месеца. Не го търси, продължавай да правиш различни неща. Недей да мислиш за него и не го следи в социалните мрежи, това винаги е лоша идея. За теб животът едва сега започва, ще срещнеш още много хора, които ще искат да бъдат с теб ВЪПРЕКИ всичко, не се измъчвай за човек, който не знае какво иска, ще се оправиш, повярвай ми, успех. :)

3.   Защо изобщо наричаш вашето връзка(за мен не е било) и как така го заобича толкоова бързо... не е ли било просто влюбване(нещо бъркаш влюбването с обичта)

4.   За съжаление от това, което казваш за него излиза, че не те е обичал (то няма и как да е за толкова малко време), но дори и не е искал да има нещо сериозно с теб. Влюбеният мъж не се държи така - ако наистина те е искал щеше да те търси постоянно! Не му се обаждай, защото само ще се унижиш и ще страдаш. Продължи живота си и приеми, че просто не е бил ТВОЯТ човек. Успех и горе главата, когато най-малко очакваш любовта ще те открие