Споделена история от Други

Проблем с неприятна миризма от комшиите
Здраейте, имам нужда от съвет за това реших да пиша тук. Живея в малка сграда с апартаменти тип кооперация на последния етаж. От години имам проблем с много гадна натрапчива миризма, която я има само в коридора. Незнам как точно да я опиша, но по скоро бих я определил като много тежка, която е същата когато имате много мухъл в парното и климатика на колата и в духалките се е разлял от ония тежки концентрирани течни освежители за въздух за кола. В коридора имам малък килер, в който е газомера, електромера и водомера имам и тръба за газ, вода и една голяма централна тръба тя незнам точно за какво е. Миризмата идва от този килер. Викнах водопроводчик за да тества тръбите в жилището да не би те да са проблема да има някъде някоя спукана. Тестваха ги с някаква машина. която вкарва пушек, казаха, че няма спукана, но се съмняваха, че е в тази голямата, която минава през килера и отива към покрива на блока, понеже горе на блока не била наместена точно на дупката от където трябвало да излиза някакъв мръсен въздух и се съмняваха, че понякога не излизала от там цялата лоша миризма и можела да се била връщала и предложиха да я сменят. Смениха я, но проблема си остана. Цялата сграда е на един наемодател, за това се обърнах към него той изпрати техническо лице да ми прегледа този килер, но проблема е, че тази миризма е само понякога и тогава не миришеше, но днес на моменти беше доста силна. Когато се пребирах забелязах че същата миризма я има от долния етаж под мен и отива на горе към мен. Реших да звънна да комшиите под мен младо семейство с бебе, отвори комшийката и същата миризма ме лъхна доста концентрирано от коридора и, вече бях сигирен, че идава от тях. Обясних и проблема, а тя се подсмихваше и ме гледаше с ония поглед, , Този май нещо не е добре, , и каза, че няма идея. Попитах я да не би да ползва някакви освежители за стая или от тия ароматизирани свещи, каза, че не ползва. Забелязах точно до вратата на нейния килер, който дефакто е под моя шише с течен освежител, реших, че може да е това проблема помирисах го не беше същата миризма на пръв поглед но, често като се разнесе тази миризма във въздуха тя се променя и мирише по друг начин. Друго обяснение нямам, понеже нейния целия коридор вонеше на тая гадна миризма. (за тях може би приятна)Проблема е, че тези килери са направени така, че ако някой нещо от долу готви и имаш чуството, че готви в твойта къща цялата воня влиза в тях и идва в твойто жилище. Но все пак не можеш да кажеш на комшиите, , не готви, , то и аз готва всеки ден. А и миризмата от готвенето не е толкова натрапчива като тази това направо те удря в мозъка, а и смятам, че могат да минат и без този освежител в коридора. Аз също се съобразявам със всеки съкооператор и неговите непоносимости към определени неща. Мисля довечера да сляза да говоря с тях да ги попитам да го мяхнат тоя освежител временно за месец, но се чудя точно как да подходя в случей, че не искат да го махнат? . Да мога да се обърна към наемодатела, но често и той си прави оглушки и оставя нещата да се решават по междусъседски. Моля за съвети и вашите мнения. Моля модераторите да одобрят темата, защото наистина имам нужда от съвет как да процедирам в случея.

Коментари

1.   Не можеш да казваш на хората какви освежители да ползват, дори това че си взел шишето им да го миришеш си е наглост. Да кажеш пък че техния освежител разнася миризма на много мухъл в парното.
Съветът ми е купи си освежител който ти харесва и си пръскай да затъпиш неприятната за теб миризма.
Добре че не съм ти съсед аз пуша цигари из целия си дом, щеше да ме караш да не пуша в дома си ли?

2.   Опиши миризмата.