Споделена история от Други

Курс БЧК - съвети?
Здравейте, скоро ми предстои да премина курса на БЧК за кандидат-шофьори, запознат съм, че е един ден, 8 учебни часа и че накрая има тест 15 въпроса с право на 3 грешки.
Въпросите ми са - необходимо ли е да прочета книжката преди да се явя, трябва ли да си записвам по време на лекцията, задачите на теста само с по ЕДИН отговор ли са? Трудно ли е :D?
И вярно ли е, че ако не успееш да го вземеш първия път, веднага ти дават нов тест, ако и тогава не успееш се явяваш повторно и плащаш 50% от таксата?

Благодаря Ви!!! Поздрави!

Коментари

1.   Да, за всичко си разбрал/разбрала правилно. Книжката не е задължително да я прочетеш, но е хубаво да го направиш, защото на курса няма да гледаш като глупак и да се чудиш за какво става на въпрос. За записването по време на лекцията - да хубаво е някои неща, които лектора казва да ги записваш, защото след това ги има на теста, пък се помнят трудно. На теста на въпросите има само един верен отговор. Ако не вземеш първия тест, ти дават друг вариант да решиш, ако и него не успееш, си скъсан и трябва да се явиш отново и на татък знаеш - плащаш 50% от таксата.
Успех! Не е нищо страшно, просто ще е един дълъг и скучен ден, вярно има и интересни и важни неща, които ще са от полза, но повечето е бла бла.

2.   Спокойно. Не съм чувал някои да е скъсан на БЧК. И да имаш повече грешки от указаните накрая се проверяват групово и се обсъждат. Дават го на всеки. Аз когато го карах имаше цигани , които дори не можеха да четат правилно.

3.   Здравейте! БЧК-курса при мен продължи 4 часа от 13:00 до 15:30 ,след това има почивка от 15:30 до 16:00, и приключи в 17:30. Таксата беше 47 лв ,но най-добре си питайте или инструктора или на място при записване,защото е възможно да има промени. Дават ви се 15 въпроса ,но преди да започнете теста преподавателят предварително ни казваше отговорите на теста ,явно за да минат всички(поне така беше преди 2 години). За невзет изпит нямам представа как се процедира .

4.   Аз като ходих в нета имаше някакви примерни тестове и въпросите бяха горе долу същите. Така че потърси там.

5.   А, щом си стигнал до БЧК-то няма страшно. Тестът беше елементарен. В общи линии отиваш и няколко часа гледаш разни филмчета за оказване на първа помощ, показват ти как се прави превръзка, изкуствено дишане, ние даже се упражнявахме върху една кукла, накрая ти пожелават "никога да не ти се наложи да използваш наученото", т.е. да не си участник или свидетел на тежка катастрофа и пускат някакъв супер елементарен тест, който всички взехме. На мен даже ми беше интересно, защото лекторът се оказа бивш военен лекар участвал в мисии и разказваше доста интересни неща. Така, че спокойно! Щом си взел листовките и кормуването, БЧК е елементарно. Не познавам някой, който да са го скъсали там.