Споделена история от Други

Работа като стюардеса
Здравейте! Не знам дали ''историята'' ми е точно за тук, но нека опитам :D!
11 клас съм, знаете, че трябва да се ориентирам каква специалност искам, какво искам да запиша да уча след училище и т. н. Почти всички около мен вече са се ориентирали, родителите ми постоянно ме питат дали съм решила... Работата е там, че не съм и имам чувството, че просто не мога. Единственото нещо което се върти в главата ми и бих искала да работя е работа като стюардеса. Много хора изпитват страх от тази професия, но при мен не е така. Бих се радвала да избера именно тази професия. :) Но проблемът е, че родителите ми никога не биха ме пуснали. И двамата изпитват страх от летене. Наскоро ни се наложи да пътуваме със самолет и положението беше тежко :D Пиша този пост с цел да получа малко повече информация за професията. Какво се изисква като образование, като качества на човек, информация за самата професия от човек с опит. Ще се радвам ако ми помогнете. Благодаря предварително! Извинявам се, ако историята е малко объркана!!

Коментари

1.   Предполагам, че ще трябва да завършиш туризъм и ще е хубаво да знаеш някой чужд език, освен английски. Провери в интернет за повече информация. Не слушай родителите си - не те ще са в самолета, а ти.

2.   Здравей мило момиче, пише ви една бивша служителка от Бг Балкан, а сега се нариче Bulgaria air. Тази професия не е подходяща за млади момичета, тъй като на първо място е огромния риск от: евентуални катастрофи, на самата професия не се гледа от много добър ъгъл, тъй като тази професия е обикновени бордни келнерки, и любовници на бордния екипажа, като се има предвит и ниското заплащане. Трябва да се владеят перфектно няколко езика. Препоръчвам ти да се насочиш към други професии. Успех!

3.   Трябва да кандидатстваш директно към компанията, те правят селекция и ако те изберат, караш курса при тях. Някои изисквания са за неголям диоптър, височина, владеене на език, да нямаш видими пиърсинги, татуировки, да можеш да плуваш и др.

4.   Какво означава - "но родителите ми, никога не биха ме пуснали". Би трябвало, да те подкрепят и ако успееш, да се гордеят с теб, че си искала нещо и си го постигнала.