Споделена история от Други

Това може ли да е причина да не те харесват
Здравете. Харесвам работата си, но има един проблем, заради който всеки ден ходя с нежелание на работа. И това е началничката ми. Но не само с настоящата е така. На предишни места, където съм работила, е било същото. Просто не ме харесват и се държат лошо с мен и ме избягват. Възможно ли е това да се дължи на факта, че никога нямам какво да разкажа, защото водя еднообразен живот. Под еднообразен имам предвид, че не пътувам никъде, само си ходя на село с родителите понякога и това е, не си купувам скъпи неща, с които да се хваля, т. е. когато началничката или който и да било види, че не съм "от неговата черга" започва да се държи лошо с мен и да избягва компанията ми.
Възможно ли е това да е причина, или е абсурдно да е това и трябва да я търся в характера си?

Коментари

1.   Според мен е абсурно. Но все пак, с тези хора трябва да общуваш по някаъв начин, да си говорите за някакви неща. Това трябва да става по естествен начин, а не да очакваш, че някой ще те обикаля като малко детенце. Ако ти само си мълчиш, околните как да се държат с теб?

2.   От авторката: В началото, когато още не са ме опознали, си говорим и няма проблем. Проблемът започва след като ме опознаят, след като разберат повече за мен. Това ме навежда на мисълта, че може това да е причината.

3.   Да, възможно е.

4.   От написаното съдя, че си човек с по-традиционен и ограничен кръгозор, което не е задължително лошо, но в днешната модерна градска култура такива хора са считани за представители на "старата култура". Т. е. фактът, че си по-традиционно ориентирана може да води до такива сентименти. Вероятно показваш това не само чрез дрехите си, но и чрез изказа си, поведението си и тн.

А защо не пробваш да попътуваш някъде? За 3-4 дни. Има евтини полети до много места в Европа. Хващаш се с някоя приятелка, приятел или гадже, и отивате. Ще видиш малко свят, ще усетиш какво правят масата други градски хора.

5.   Звучи ми странно това да е причината. Аз също живея скромно, всичко, което притежавам, се събира в два сака и свободното си време го прекарвам над книгите или във фитнеса. Но се държа добре с хората, говорим си и получавам нормално отношение.
Не те познавам, не знам каква може да е причината, но едва ли е това. Познавам хора като теб и се отнасям с тях с уважение, както и околните. Или си въобразяваш, или правиш някаква друга грешка, с която отблъскваш околните. Но реално, няма как всички да ни харесват. И мен някои хора не ме понасят, но не ми пука

6.   Казваш, че избягвали твоята компания, но на практика ти не им правиш никаква компания, освен физическото си присъствие. Не си им интересна, сигурно и не клюкарстваш. За вас жените е по-трудно да участвате в тихи приятелства, макар че има и мъже, на които не можеш да им затвориш устата. В какво се изразява лошото държание към теб? Ако е само заради това, че не си забавна, то тия са абсолютни патици и не заслужава да ги отразяваш. Обаче ако е заради слаба комуникация свързана с работния процес, което пречи на работата, тогава трябва да се задействаш и да си по-общителна, за да върви работата.

7.   От авторката
Номер 6, никога не е пречило на работния процес. Не клюкарствам, но примерно се е случвало да попитам началничката за нещо за някого и тя ми отговаря с неохота. Лошото държание се изразява в това, че често ми се кара за незначителни неща, понякога буквално си изсмуква от пръстите "проблеми", забележки, особено когато е ядосана за нещо. Също и във всяка почивка или възможност бяга при други колежки и не стои с мен. В началото ми разказваше къде ходила (на гости, на празник, на екскурзия), какво си купила и т. н., но видя че аз не разказвам такива неща (защото трябва да си измислям) и спря. Е, гледах да не кимам само, и аз говорех - какво мисля, какво съм чувала, такива неща, но нея я дразни, че не съм като нея.
Номер 4, не мисля, че ако отида някъде, това ще промени нещо. Цялостният начин на живот е важен. А кръгозорът ми не е ограничен.
Номер 5, не искам да ме харесват всички, а само тези, с които прекарвам 8 часа на ден, а ако не ме харесват, поне да не го показват толкова демонстративно. Иначе предишната ми началнича беше споделила във ФБ клише от рода на "по-добре беден, но честен", а на работа се скъсваше да демонстрира по деликатен начин колко е "модерна". Дори повече от сегашната.