Споделена история от Други

Какво точно значи думата мухлъо ?
Здравейте извинявам се за тъпия въпрос, но искам да знам какво точно значи. Когато някой няма приятели с които да излиза или, че няма гадже или е друго? Просто съм бил свидетел как са обиждали един човек така, а и мен баща ми ме е обиждал като е пиян, че съм бил такъв. И ми е гадно, защото си мисля, че тази дума означава че дадения човек е много нищожен. Но не знам точното значение и искам да разбера като баща ми ме е обиждал дали наистина съм такъв. Той винаги ме е тормозел и обиждал както мен така и майка ми понякога и брат ми.

Коментари

1.   Проблема не е в теб, а в баща ти, така че не се тормози излишно

2.   В уики-речника пише, че е "Възглупав, стеснителен и изобщо безличен човек.", т.е. човек, който не смее да се прояви, да защити тезата си, да отстоява желанията си, липсва му смелост и дързост, може да е неориентиран (да не знае реално какви са му желанията, какъв е неговия интерес).

3.   Обидите са с цел да обидят и наранят, не са критика и не е нужно да им обръщаш толкова внимание. Обиждащия търси каква дума да използва според това какво си мислят, че би могло да нарани отсрещния повече, или това, което би ги наранило да чуят за самите себе си. Мисля, че баща ти ти го е казал, защото самия той се чувства такъв.

5.   Според мен мухльо, както и смотльо значи безхарактерен, малодушен човек с много комплекси. Също искам да ти кажа, че баща ти 100% е много по - голям мухльо, също и смотльо и комплексар щом така отвратително се държи с най - близките си хора -ти и майка ти, а вие сте най - вероятно единствените хора, на които им пука за неговото съществуване.

6.   Има тълковни речници, питай гоогле. Но дори да се вместваш в определението, имай предвид, че немухльовците, които те обиждат, най-вероятно са боклуци. Така, че не се филмирай в арогантноста на околните. Аз бих предпочел компанията на мухльо пред такава на боклук.

7.   Обратното на оправен, пробивен, справящ се с проблеми. Демек захлюпен, нерешителен, колеблив, неинициативен, наивен, посредствен, безотговорен, неориентиран, излъчващ несигурност, безхарактерен, мрънкащ, все от този сорт.

8.   Аз съм мухлю. Мухлю означава да си под чехъл и да слушаш и изпълняваш желанията на хората(Вместо да им теглиш едни майни както трябва) също да си и мързелив и стеснителен. По-страхливите хора стават мухлювци, като прибавим и тормоз от родители вероятноста да станеш е по-голяма. И при мене баща ми ме тормозеше и затова се превърнах в мухлю.

9.   Аз не мисля, че означава нещо конкретно. Не всяка обида има конкретно значение, означава просто обида. Не харесваш някого / мразиш го / ядосал те е - и казваш нещо обидно, какво да е. Идва от мухъл, а мухъла е нещо неприятно.