Споделена история от Други

Има ли живот във нашата Държава
Здравейте.
Искам да задам един въпрос
Има ли бачин как да се живее добре във България, заплатите са без коментар сметките космически младите хора масово напускат страната, но аз съм националист, бях във чужбина вземах добри пари но се върнах за да се опитам да се справя тук.
Споделете според вас заслужава ли си да се пробва тук?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   В държава в която няма ред, няма и живот. Живеем в цигания, с правилата на гето, т.е., без правила. Всеки се спасява сам и се бори за живота си. Напоследък се опитват някои по будни да надигнат глава и провеждат протести тук-там, но те са хаотични, без синхрон и лесно биват потушавани. Малко Дон - Кихотовска работа, вдига се шум но без резултат. Жалко е, че будните млади се пръснаха по света и тук останаха старите, болните и циганите които ги тормозят. Ако на това казваш живот!? Не се ли обединят останалите тук млади хора, България ще загине, така както загиват селата й днес. Но как да се обединят младите, като се поддават разни тарикати да ги зомбират и да ги водят за носа като говеда? Разни соросоиди им пълнят главите с глупости, настройват ги едни срещу други и ги оставят да се бият като японски петлета, а соросоидите гледат сеира!? Ако има повече млади българи като автора, и успеят да се обединят в партия, или в движение, тогава може и да се възроди живота в България!

2.   За мен си заслужава, аз и тук изкарвам пари колкото взимат на запад гастербайтерите. Но зависи от човека, от късмета, от много неща. Но все пак е възможно и тук да се изкарват пари. Може би е по-трудно от на запад, но все пак възможно. Но пък тук си има други предимства. Най-малкото не те дискримнират и не си чужд.

3.   Само при железни нерви. Дори да вземаш достатъчно пари проблемът със стадото си остава. Има и друг начин- да бъдеш пълен дебил за да вирееш в тази среда, да се слееш с простотията. На много хора им се отдава, свинята си харесва кочината.

7.   Понякога се чудя на родители или по-възрастни хора, които както днес в Украйна, така при нас, когато социалистическия режим е паднал, са викали по площадите за новата свобода в представите им. . И днес, когато вече десетилетие няма едно останало държавно предприятие или организация, която да предлага работа и развитие, та къде е свободата, за която са пеели, свирили и викали по-старото поколение от нас? Ами в ръцете точно на 5-10 процента от останалите 6 милиона души. Това е то свободата - оцеляване, несигурност и без имотност, без собственост на 90 процента от народа. Това е великата свобода и капитализма, който исторически победил съветския планов социалистически блок. Така днес светът и световните процеси са толкова демократични, та направо да ти се завие свят. : )

34.   От идеализъм може и има нужда да се прави много :)!

За пари и сносен живот - не :) Парите, както от миналото, така и настоящите, идващи отвън, са разпределени между мафиотите, така че за малък и среден бизнес - по-добре забравете. Много гърч и никакъв шанс за успех. Докато не се променят нещата, нищо няма да има смисъл в това отношение.

37.   Трябваше да питаш преди да се върнеш. Между другото това, че си взимал добри пари и си се върнал само защото си националист ми звучи като ..... абе съшито с бели конци ;)

40.   Много интересно, някои хора не можаха да преживеят инстината за мигрантите работещи в науката и модераторите приложиха цензура!

Супер забавно!

И сега разни "оригинални" коментари си висят така в нищото, хахаха!

42.   40, да не би да е, защото обиждаш, заяждаш се за глупости и се изтъкваш във всеки пост?

46.   Думата "Държава" в заглавието трябва да е с малка буква.
Думата "нашата" започва с "н", не с "в" или "ф", следователно предлогът е "в", не "във".
Има пропуснати доста запетая, най-малкото преди "но" се пише запетея.
Да приемем, че "бачин" е грешка от бързане.
Граматическа грешка "Или ли начин как да се живее" е грешно. Вярно е "Има ли начин да се живее" или "Как да се живее".

47.   Това е индивидуално решение, няма еднозначен отговор. За теб може да има смисъл, за друг - не. Нормално е. Ти си се върнал, защото си националист, но не всички хора са националисти. Не всички дори емигрират от България заради заплатата си. За мен примерно, няма смисъл да живея в България и затова съм я напуснал преди 17 години. Това не означава, че не поддържам връзка с роднини и приятели там или че съм се отрекъл от корените си и всичко родно, а означава, че съм избрал аз, жена ми и децата ни да живеят по-спокойно и щастливо в нормална страна, със закони, които се спазват, качествени условия за професионално развитие, качествено образование и здравеопазване, цели тротоари и пътища, отлични паркове и т.н.

50.   Ами, има. Уви, трябвало е да внимаваш в час по български, за да може някой да ти обърне внимание. Сега помоли мама и тате за парички, отиди на частни уроци и после ни кажи дали някой те е наел на работа.