Споделена история от Други

Бившата ми приятелка е станала проститутка
Бяхме заедно 3 години с нея. Обичахме се и я ценях много. Живяхме заедно една година даже. Единодушно бяхме взели това решение, защото не можехме един без друг. Но сякаш точно след това нещата започнаха да отиват на зле. Бяхме на квартира, работехме и двамата по 12 часа и не беше чак толкова забавно колкото си мислехме. Знаете, че човек по такъв начин опознава най-добре партньора си. Оказа се, че и двамата имаме черти за които до онзи момент не знаехме. Това не ме учудваше ако трябва да бъде честен, защото очаквах да стане нещо такова. Считах го за нещо нормално и не представляваше чак такъв нерешим проблем за мен. Един ден тя внезапно ми каза, че иска да прекратим връзката си. Каза, че е разочарована от съвместимия ни живот и не се чувствала добре. Не смятала, че имаме общо бъдеще в което ще бъдем щастливи, чувствата и вече не били същите към мен. Точно тогава не бяхме съвсем в добри отношение поради най-различни причини, но през ум не ми минаваше да сложим край. След като тя ясно и точно изрази такова желание не я спрях. Не отказах и не исках да и се моля. Прекратихме три годишна връзка по доста бърз и елементарен начин. Не беше лесна раздялата обаче лично за мен. Осъзнах го след известно време и се чувствах малко зле. Реших, че имам нужда от ново начало и приех офертата на един приятел за работа в Германия, която неведнъж бях отказал за да бъдем заедно с нея. Година и половина бях там и това определено ми помогна. Бях заедно с различни момичета през този период, които улесниха нещата за мен. Изкарах и нелоши пари. Но в крайна сметка се върнах в България и не след дълго научих тази истина от брат ми. За съжаление той е пристрастен към секса или по-точно към платената любов. Живее сам в София и един ден пак е решил да посети проститутка. Намерил е от някакъв сайт момиче и са се разбрали. Когато отишъл на въпросното място една дама се появила и казала, че момичето от обявата в момента е заета и в знак на извинение е предложила други две момичета. Една от тях - бившата ми приятелка. Избрал другата, и двамата не са реагирали по никакъв начин. Престрували са се, че не се познават. След като е приключил веднага ми звънна. Обясни ми какво е станало и ми изпрати линк към сайта за да видя дали ще открия обява с нейни снимки. Нямаше как да разбера, че е тя от останалите и снимки, ако не беше качила снимка лично направена от мен. Беше си купила ново секси бельо и помня много добре, че я снимах. Стана ми доста тъпо в интерес на истината. Не знам защо, но наистина се почувствах зле. Няколко дни след това брат се прибра вкъщи. Помолих го да и звънне за да се убедя напълно дали е тя. Не остана никакво съмнение в мен след като я чух. От тогава насам се двоумя дали да отида да я видя. Не става въпрос за секс. Нито срещу пари, нито без. Не искам и да я унизя или нещо подобно. От една страна искам много да разбера как е стигнала до това положение, какво се е случило, какви са причините? Дали някой я изнудва и се намира в опасност и дали мога да и помогна? От друга страна пък си казвам, че въобще не бива да се занимавам с нея. От скоро флиртуваме с едно чаровно момиче. Излизаме често, имаме общи интереси и двамата. Усещам, че може да се случат хубави неща между нас. Въпрос на време е просто. Имам съвсем нормален живот, доволен съм от всичко. Но след като разбрах за нея нещо постоянно ми тежи и не мога да реша как да постъпя. Вие какво бихте ме посъветвали? Как бихте действали ако бяхте на мое място? Искам да чуя мнението на различни хора. Помолих брат ми между другото да не говори пред никой за нея, защото просто не е удачно. Бързо се разчуват такива неща знам, но все пак имахме общо минало с нея. На 26 години съм между другото, ако има значение. Благодаря ви от сега за съветите.

Коментари

1.   Не се забърквай. Няма смисъл. Може да и харесват парите и затова да го прави. Сестра ми е танцьорка (пилон и лап денс) вече около 5-6 години и все още една година ще работи и продължава, защото си казва на вечер взимам 100-300 лв, няма да съм продавачка за 600 на месец.
Продължи напред и виж какво ще се получи.

2.   Авторе, всичко зависи от това доколко се чувстваш приятел на това момиче. Лично аз, ако мой приятел или приятелка се озове в подобно положение, моментално бих го потърсила с предложение за помощ и подкрепа. Ако приеме - заедно ще се борим, ако откаже - това е негов избор. Моят личен живот ще си остане мой, но да протегнеш ръка на човек в беда, е дълг на всекиго. В случай обаче, че връзката ви е напълно приключила - без да се чувствате близки дори чисто платонично, остави девойката на съдбата й, тя все пак сама е взела това решение.

3.   За теб това е (отдавна) затворена страница, а за нея е личен, съзнателен избор. Въобще, ама ВЪОБЩЕ не се занимавай! Няколко пъти съм се вживявал в ролята на спасител на пропаднали жени, и при всичките съм изяждал горчиво дървото. Клошарят си заслужава да е клошар, бизнесменът си заслужава да е такъв, не можеш да им смениш местата, а и да можеш - нищо няма да се получи, повярвай ми.
Тя си е отишла, не си я изгонил ти, та да те гризе съвестта нещо... Ами ако брат ти я беше срещнал в някой зъболекарски кабинет, да му прави зъбите, или във фризьорски салон - да го подстриже, или на някакво друго място, ти пак ли щеше да искаш да отидеш да я видиш?
Освен това, тя ако не иска да поддържате някакъв контакт, ти за какво ще ходиш да ѝ се буташ и да я притесняваш? Помолила ли те е за помощ? Не? НИКОГА не прави непоискано добро!
И въобще - гледай си живота. Гледай напред и назад не се обръщай. Единственото хубаво нещо, които можеш да направиш от миналото е - да се поучиш от грешките си.
Успех с чаровното момиче!

4.   Помогни и. Бъди добър човек. Ако не стане, поне ще си опитал.

5.   Поначало е по-добре да не се занимаваш - имаш нов живот, тя е инициатор за раздялата ви, няма смисъл поемаш дори малък риск за ядове и проблеми. Ако е била принудена, в безизходица е и т. н. и трябва да я спасяваш ми се струва доста малко вероятно. Би могло да проучиш какво е положението и след като се убедиш, че изборът е неин - за собствено удовлетворение да я попиташ след като е била "разочарована от съвместимия ни живот" как е сега, намерила ли е хубавия си живот. Но като цяло рискуваш да те манипулира, да се поддадеш на някакви спомени или просто да я подразниш и да реши да те излага, ако усети, че това няма да ти хареса. Така че пак казвам - не се занимавай и се радвай, че тя те е отървала от личността си и ти е дала бъдеще. Имаш късмет, че ти се е случило в млада възраст и можеш спокойно да продължиш напред.

6.   Ако ми беше мерак да се измайтапя щях да те посъветвам да я посетиш, пък току-виж се поотракала в новата професия и си останал доволен. Но истината е такава, че тя 100% ще те види много преди да влезеш на терена и просто няма да те приеме, защото ако не се лъжа това е практика при проститутките - не го правят с хора, които познават, а съвсем се съмнявам пък да го направи някоя с бившето си гадже...

Даже нищо чудно да си навлечеш проблеми със сводника й, така че като цяло ти препоръчвам да не го мислиш много-много и да си гледаш живота, а не да ровиш в нейния, още повече щом ти е бивша.

7.   Е радвай се, че не е станала, докато сте били заедно, че щеше да имаш големи рога. Щом сте се разделили, какво ти пука?

8.   мнението ми се доближава най-много до това на номер 5. Не виждам защо трябва да правиш нещо в случая. Вероятно това е отчасти егото ти (тя ме заряза, а ето докъде я докара), а може и отчасти да ти се иска вътрешно да й докажеш, че си благороден и смел рицар, който ще я спаси от тормоза.
Истината е, че едва ли някой я е принудил насила, по-скоро тя сама е взела това решение. И наистина рискуваш да те манипулира, защото както се вижда от написаното, имаш още някакви чувства.
По-добре се фокусирай върху новото момиче и си живей живота. Не допускай стари чувства и отношения да влияят на бъдещето.

9.   Опитай се да поговориш с нея. Ако го прави доброволно-остави я, неин избор си е. Обаче може да се окаже, че се е забъркала в неприятности и сега няма избор и тогава ще е добре да и помогнеш да се измъкне. Цялата тази история с начина по който е искала да скъсате... не знам защо, но имам чувството, че още тогава е имала някакви проблеми и е скъсала с теб за да не те забърква. За това, виж дали не се нуждае от помощ. Все пак били сте близки с години, нормално е да и помогнеш, ако е в беда.

10.   Не се обръщай назад, няма смисъл. Не води до нищо хубаво.