Споделена история от Други

Почистване на силиконови шини за зъби ?
Здравейте, преди доста време носих силиконови шини за зъби, които бяха като силиконовите препазители, които слагат в устните на боксьорите. Не съм носила шините си от близо 2 години и са доста мръсни, а искам да започна да ги нося отново. Имат зелени и кафеви петна и изглеждат, като тинясали. Опитвала съм да ги почиств с четка и паста за зъби, на по тесните места с клечка за зъби, слагала съм ги и в вода с разтворена таблетка за почистване на протези, но така и не получих желания резултат. Някой има ли идея как да ги почистя, тъй като са силиконови и се страхувам, ако ги сложа в някакъв по силен разтвор да не се деформират по някакъв начин. Ще съм благодарна, ако ми дадете съвет? ! Зъболекарката, която ми ги направи каза да пробвам с въпросните таблетки, но както казах не се получи...

Коментари

1.   направи си нови не знам в кой град си но са около 50тина лева в София взимат ти ги по мярката на зъбите..

едно въпросче защо ще ги носиш? каква е причината?

принципно са 2

след брекети

или поради стискане на зъби нощем и предпазване от изтриването на зъбите

2.   От авторката: Здравей, моите са за изправяне на зъби и преди време, когато ги носех ( въпреки че не бях постоянно и ги носех само по 4-5 часа на ден, а се препоръчват, докато спиш ) имаше ефект от тях и до ден днешен зъбите ми все още не са се върнали в старата си позиция. Дори ми оправиха частична обратна захапка. Не знам за София, но моите тогава струваха 700 лева и за момента не бих могла да си позволя нови, тъй като навсякъде биха ми препоръчали брекети, което за момента е още по невъзможно. Шините все още ми стават, тъй като не са направени чак толкова отдавна, за това мисля как да ги почистя за да ги нося отново..