Споделена история от Спорт и красота

Пет години и нитo един сaнтиметър косата ми не е пораснала!
Здравейте, аз съм жена на 32г. моя проблем е, че косата ми изобщо не расте, от боите за коса ли е всичко ( блондинка съм ) и нали знаете, че блондинките най-често се боядисват, та за цели 5 години от както за последно се бях постригала до сега ниту един сънтиметър от косата ми не е пораснала слагала сам най-различни препарати, шампоаните ми са най-различки и много скапи, ноо нищо не ми помага кажете ми вие нещо моля ти, много съм притеснена и ядосана!

Коментари

1.   E, ако не расте изобщо - значи не я боядисваш, защото корените не ти израстват? Това ли е?
Защото може да израстват и да ги боядисваш, но да е проскубан и да се къса и да я стрижеш

2.   Обърни се към специалист най-добре :) Даже не знам какво си чакала досега... 5 години са много време.

3.   ами да продължавай да се плескаш с бои и перхидроли и ще си останеш с чакането... най много не да порасне ама да опада....

4.   От авторката : Благодаря :)

5.   Не си права, че блондинките се боядисват най-често. Аз съм чевенокоса-боядисвам се с безамонячна боя-на 20дни. Пада много. Относно твоя проблем-посъветвай се със специалист. И промени цвета като за начало-за да си почине малко косъма от всичката химия.

6.   Косата ти със сигурност расте.
Но за да не виждаш това - причините могат да са 2-
или косата ти е много къдрава и масурите се завиват навътре,
или действително имаш косопад, при който опада първо най-старата коса, а новата винаги е по-къса, но докато порасне идва и нейният ред да опада. Тоест животът на косъмът ти е вместо 10-15 години - само 3 или 5.
Така пише в дебелите книги - косъмът живее средно от 5 до 15 години, но може и повече, може и по-малко....
Има безброй начини да се засили растежа - НО не външно, а вътрешно се приемат храни и препарати. Ако имаш интерес - ще ги откриеш. Има океан от информация...

7.   купи си удължения за коса

8.   От авторката : Благодаря :)

9.   Ако косата ти за 5 години не е пораснала изобщо, то това значи, че днес трябва да си абсолютно ПЛЕШИВА!
Не. Не е от боите. Аз също се боядисвам. Спрете се вече с тези селски твърдения, че боите съсипват косата.
Не е така. Косата се съсипва от не поддържане!
Ако не я поддържаш, независимо далия боядисваш или си ходиш, като трол, то пак ще е неприятна и плешива.

10.   на ден падат по 100 косъма от главата.. тоест до сега трябваше да си плешива ако не растеше нова. Но ако растеше щеше да си видиш разликата в цвета.. странно!

11.   Ако искаш да провериш дали расте спри да я боядисваш едно 2 месеца, като ти се покажат тъмните корени щи видиш, че расте. То и моята коса расте много бавно, преди 10 месеца за последно бях на фризьорка, с дълга коса под гърдите и уж само едни връхчета 2-3 см щеше да обере и като се прибрах и се погледнах в огледалото по-добре, щях да припадна. После си я измерих до къде стига и тая ме беше офъкала с около 12 см. И сега с моя бавен разтеж, косата ми не си е върнала и половината от загубеното. Но расте спокойно, просто пробвай да не я боядисваш по-дълго време и ще видиш.

12.   От автора : Благодаря, но вече косата ми започна да расте от както започнах да приемам едни хапчета за коса Хаар Витал

13.   Дори и да не се боядисваш, ако косата ти е цъфнала или не я решиш няма как да расте, задушава се значи купи ис подсилваша маска за коса и хитинова вода, реши я често и виж дали е цъфнала, ако е ходи се пострижи малко, а да и на последно място, но не и по важност, не я гори с преси или със сешуар, това е от мен.
S. I. S.

14.   Първо аз съм на 13 и пиша по - грамотно от теб ;)
И второ за бърз растеж на косата прави си отвари от коприва и потърси продуктите на Билка чувала съм, че са ефикасни и евтини ;)

15.   Първо не те питам на колко си и второ ти няма начин да ме разбереш, защото си малка :) и това аз диктувам на малката си дъщеря какво да пише а тя е само на 11 годинки!

16.   Вижте примерно това http:// prodavalnik. com/novi-tseni-speshno-rastezh-na-kosa-protiv-kosopad-podhranvane-i-dr-i8621519 (сложен е интервал трябва да го махнете за да влезете в сайта) и много други продукти за растеж на коса. Много са ефикасни, вижте по форумите. Маски се правят и какво ли не.