Споделена история от Други

Подарък - имитация?
Здравейте!
Как бихте реагирали, ако вашият приятел/ка ви подари подарък, който е имитация/реплика, но не ви каже?
В случая става въпрос за висок клас гримове.
Добре направена реплика е, но все пак редно ли е да не каже според вас?
Вие бихте ли подарили реплика без да уведомите получателя?

Коментари

1.   Не съм почитателка на фалшификатите. Директно бих си казала. Никога не бих подарила на приятел/ка фалшива стока, защото не искам жеста да ми се връща.

2.   Не искам да ми подаряват реплики, затова аз също не бих. Премълчаването прави нещата още по-зле.

Alpha, ж. 30 г.

3.   Сигурно даже не е и разбрал че са реплика. Много разбират те мъжете от гримове че да разпознаят кое е оригинал и кое не. Видял ги е, харесал ти е и ги е взел, ако касиерката не го е предупредила което се съмнявам надали умишлено го е направил. Не мисля да е седнал да проучала кои гримове да скъпи и луксозни и после да тръгне да им търси репликите. Сега разбирам да ти подари колие и да каже че е златно и е дал сума ти пари, а да го е купил от магазина за левче.

4.   Не бих използвала, нито подарила реплика, особено козметика. Има достатъчно хубави неща на по-ниски цени, макар че не всички се продават тук.

5.   Откровено не се вълнувам от такива неща. Затова не бих казала нито думичка, ако получа за подарък реплика. Осъзнавам, че може човекът да е бил излъган и неволно да е купил такъв подарък. Историята познава и такива случаи. Възможно е и да е нямал финансова възможност, но да се е срамувал да го признае пред мен. Не го приемам за лъжа, която би ме наранила и обидила. Ще ми стане неприятно само, че не ми е било признато, мисля, че съм достатъчно разбран човек, че да ми се сподели нещо подобно. Може би такъв подарък е проява на лош вкус, но никога не са ме интересували марки, никога не съм била и за подаръците, така че ще предпочета да не правя драма.
Аз лично не бих подарила реплика, особено без да кажа на получателя. Признавам си, че съм купувала и по-евтини подаръци, но никога имитации на известна марка.

6.   М 30, от всичко на света най-мразя репликите, не зависимо дали е дреха, часовник или грим. Никога не бих подарил на някого, независимо кой е, реплика. При гримовете, няма как да не различиш оригинала от репликата, особенно ако преди тов си ползвал истински Диор, Мак, Шанел, Корс или Ив Саинт Луран. При оригиналните червила например, когато поеш от чаша не остава следа, супер трайни са, и цветовете са много наситени :)

7.   Той е мъж, може изобщо да не е разбрал :D Все пак става дума за гримове.

8.   Може и да не знае, че е реплика. Особено щом казваш приятел - мъжете ни най-малко разбират от такива неща. Радвай се на жеста и не прави фасони.

9.   Възможно е да не разбира чак толкова добре от гримове и самата тя да не е разбрала. Не е кой знае какъв проблем, че подаръкът ти е реплика. Важното е старанието на приятелката ти, което ти май не уважаваш много.

10.   А е ли възможно приятеля ви да не разбира от гримове и съответно да не знае че е взел реплика?
Е ли възможно само да е чувал любимата ви марка от вас и да е купил каквото са му предложили в някой сайт с надеждата да ви зарадва?

11.   Аз лично харесвам червилата на MAC. Струват около 45лв., но всяка година си купувам любимият нюанс и си ползвам само него. Много лесно мога да разпозная дали е оригинално. Репликите са около 10 - 15лв. и са супер зле. Не само че имат лоша текстура, мирис и опаковката е супер зле, ами инямат същата пигментация, цвят дори. Ако някой ми подари реплика на любимото червило, ще благодаря и ще съм любезна, но никога няма да я ползвам. Вероятно ще я хвърля, подаря или прибера в някой шкаф завинаги. Има толкова по-качествени неща на ниска цена като Loreal, Maybelline, Flormar и golden rose дори, които са по-хубави от реплика на нещо скъпо и хубаво. Това е моят съвет - не подарявай реплика. Смешно е.

12.   Не, не бих никога.

13.   Ако е гримове, трябва да ти каже. От гледна точка за евентуални алергии. Иначе - не. Какво като е реплика, ако ти харесва? Или трябва да е непременно марково, нищо че почти всичко днес се прави в Китай?

14.   Не, не е редно да каже и моята единствена реакция би била ДА БЛАГОДАРЯ, а не да го разнасям из сайтовете. Хора, осъзнайте се! Ако човекът има големи възможности и не е успял да разграничи репликата от оригинала-тръшкайте се, но ако е със скромни възможности и е искал просто да ви зарадва-замълчете си.