Споделена история от Други

Неприятна случка в автобуса
Прибирах се от работа и започнах да тичам към автобуса - не знам дали беше подраняващ или закъсняващ, но със сигурност не беше точен. Шофьора спря на метър след спирката за да се кача набързо от средната врата, задъхано благодарих и седнах. След малко мина кондукторката и след като обслужи човек до мен ме погледна ядосано с думите "Шофьора каза едно благодаря нама ли има? "
Отговорих учудено "Казах, не се ли чу? ", една непозната жена " каза, когато влезе, каза! ". Киндукторката с наполовина злобен поглед каза "Извинявам се тогава, щом сте казали, щом сте казали извинявам се. "
Стана ми много неудобно, направо, защо като цяло се подхожда с толкова злоба отвсякъде и от хора на висша длъжност и от обикновени работници, и от уж мъдри и стари и млади, от умни и глупави....

Коментари

1.   Случва се! Не се натоварвай с подобни преживявания. Наистина няма смисъл да се тормозиш, да въртиш тази случка в съзнанието си и да се разочароваш от хората. И аз съм имала подобни преживявания, в които някой не е чул, че съм благодарила или поздравила. Чувствах се много зле, но с времето осъзнах, че такива преживявания са напълно нормални и не е правилно да се осъждам, при положение, че аз си знам, че съм поздравила/благодарила. С други думи, това си е прост пример за чул-недочул и възникнал безсмислен спор.

2.   Извинение сте получила.
Значи препоръчвам упражнения за отпускане и повтаряне на следната фраза: "Аз съм добра и хората са добри" - 10 пъти преди лягане на глас. и 10 пъти сутрин веднага след ставане с ясен глас и задължителна широка усмивка. Ако постоянствате, ще се усети лек ефект до три дни, а осезаемо по-силен - след месец
Инак, ще ти се задълбочат лошите житейски преживявания.

3.   Аз живея в чужбина и тук шофьорите са задължени да чакат, ако видят, че човек се е затичал към автобуса. Мен лично са ме изчаквали доста пъти и никога не съм благодарила, защото това им е работата. Само в България всичко е сбъркано и хората от обслужващия персонал се смятат за богове.

Следващият път просто игнорирай подобни изказвания и хич да не ти пука.

4.   Наистина ли има хора като номер 2? - ужас!

5.   :D има ве. Усмихнати приветливи... Непукизъм трябва, защото иначе заради бурсуци като номер 4 и като автор(ката), които се нервират ако някой кихне, трябва всички да сме глътнали бастуни и все да ни е криво за нещо.

6.   На мен веднъж един автобус ми спря за малко 100 метра след спирката късно вечерта когато са нарядко номер 15

7.   Номер 4, за съжаление очевидно има. Не знам какво има предвид номер 5, че ще сме глътнали бастуни, номер 2 просто ме разсмива, защото съм виждал тази глупост и под много други теми.

8.   Номер седем :D добре е че се смееш. Посъветвай авторката да го прави и тя по-често, че да счупи бастуна.