Споделена история от Други

Приятелката ми пазарува от втора употреба
Здравейте! Пише ви момче на 23г., имам приятелка, която след месец прави 19. Заедно сме от 9 месеца, всичко си е окей във връзката ни и нямаме проблеми. Връзката ни е от разстояние, но намираме начин да се виждаме. Въпросът е, че аз никога не бях идвал в тях, докато вчера тя не ме покани да дойда. Влезнах и като цяло не беше кой знае колко луксозно, но беше подредено и уютно. В нас също не е лукс, тъй че до една степен се радвам, защото иначе бих се комплексирал. Тя ми каза, че ще влезне в банята да се измие и аз мога да я изчакам в нейната стая и ако искам мога да си пусна нещо на компютъра да гледам. Така и направих. Почнах да разглеждам някакви сайтове, докато не ми излезе отстрани една реклама на сайт за втора употреба (аз лично съм против такъв тип дрехи, не съм си купувал и не ми е окей да нося, не си купувам супер скъпи дрехи, но предпочитам да дам повече пари, отколкото да нося такива боклуци), случайно цъкнах все пак да видя и видях, че тя има регистрация във въпросния сайт (няма да споменавам име, за да не правя реклама), че дори си е правила поръчки и изобщо не бяха малко. Останах в шок, знам, че се облича по-странно и ме кефи начина и на обличане, но не съм очаквал да пазарува от такива магазини. Но си казах - окей, ще го приема, докато не видях две касови бележки от друг магазин за втора употреба - пише, че си е взела някакви неща на стойност 3, 88 лв., направо откачих. Не знам как да и кажа, че съм много против това и да спре да пазарува от такива магазини, дори не знам как да и споделя, че съм разбрал. Най-гнусно ще ми е, ако разбера, че всичките и дрехи са оттам...

Коментари

51-64 от 64

52.   От автора - изчетох всякакви коментари и повечето са против моето мнение и смятам, че приятелката ми просто не е за мен и скоро смятам да скъсам с нея, както искайте го разбирайте. Единствената причина са дрехите, не ми е комфортно да прегръщам човек, обличащ се с такъв тип дрехи, не сме се виждали от 2 дни и тя явно знае, че нещо не е наред. Мисля да сложа края съвсем скоро.

53.   Не искам да съм груба, ама такива хора като автора са толкова деградирали и са такива комплексари, че се чудят на кой по-напред да се заядат. Кой знае какви комплекси имаш, момичето ти е виновно после.

54.   Бе ти нормален ли си, извинявай? Във вторите употреби можеш да намериш такива съкровища и страхотни дрехи, че просто не е истина. Да не говорим, че е пълно с купища маркови дрехи и то марки, които в България изобщо не съществуват и са в пъти по-качествени от парцалите в h&m и прочие. 1/3 от гардероба ми е пълна с дрехи от втора употреба, като някои съм ги купувал през 2012-2013 и все още ги нося и не са мръднали. Предпочитам да си взема нещо от втора употреба, отколкото да дам 60-70 лв за нещо, което си личи що за парцал е. Изобщо не мога да опиша възмущението си от поведението ти.

Мъж, 26

55.   Оо мъжленцето, защо не и дадеш пари и да я заведеш в мола или Мама няма да ти даде. Ама ти си ненормален, значи ще казваш, че къщата и не е луксозна и ще и гледаш лаптопа. Дано да разбере и да те изрита. И със сигурност всичките и дрехи са от там. И как може до сега да ти харесват дрехите и и изведнъж да се поглусих само защото са 2-ра употреба. А уж жените били по-големи комплексари. Аз имам сестра 4 години по-малка от мене, която сега носи мой дрехи. Какво ще кажеш за това?

56.   Бравоо. Страхотни новини за момичето.Да скъсаш с нея е все едно боклука се е изхвърлил сам!
С тоя спрял мозък и комплекси си представям следващата ти приятелка!

57.   Авторе, не си в час и наистина е по-добре да освободиш момичето от себе си. Аз също купувам дрехи и чанти от втора употреба, най-често от онлайн магазини. Влез в Remix, виж какво предлагат и виж цените. Купувам оттам, защото в нормалните магазини не намирам неща, които да са интересни като модел, харесвам по-изчанчените неща. Не винаги излиза евтино, но е в пъти по-евтино от официален магазин или сайт на марката, като изключим намаленията. Не разполагам с много пари, но и да имах, пак щях да пазарувам от такива магазини, защото там има находки. Но ти няма как да схванеш за какво ти говоря.

58.   Ебах ти майката. За пръв път чувам за човек, скъсал с гаджето заради това, че носи дрехи втора употреба. Темата или е бъзик, или автора има нужда от психолог. Много па гнуслив значи... В саксия ли са те гледали?

59.   "Надменното поведение и марковите ви дрехи ви правят точно толкова елит, колкото моят чук за месо ме прави съдя"
"Видях много дрехи, в които нямаше хора"

60.   Със сигурност ти си по-гнусен от тези дрехи.
Някой ден, ако изобщо имаш дете, когато стане голямо и започне да си взима само дрехите, ако ги взима от втора употреба и него ли няма да искаш да прегърнеш?
Едно мога да ти кажа - не заслужаваш да имаш приятелка. Стой си цял живот сам.

61.   Ти си решил да я оставиш още преди това, просто търсеше одобрение, което не получи. Какво си мислеше? Че ще те подкрепим задружно ли?
Да приемем, че само това е причината, причина, която е меко казано нелепа и абсурдна... Ако беше само това проблем, можеше да се реши - отиваш и й взимаш НОВИ дрехи. Но не, ти решаваш направо да я оставиш. Всъщност, много по-добре. Жал ми е за момичето, че е била с бо**ук като теб.

63.   Авторе, нямам думи за теб. Аз ако съм на мястото на това момиче, ей господ ми е свидетел, ще те срина със земята. Не мога да повярвам дори, че съществуват такива хора и силно се надявам темата да е на шега. Въздържам си някои неща от чиста куртоазия. Хайде сега, като си толкова голям мъж, че да правиш подобни изказвания, от чисто достойнство (не знам всъщност какво чувство за достойнство може да има у такъв като теб) си кажи на момичето в ОЧИТЕ причината, поради която я зарязваш. Поне това ѝ дължиш за всичкото ѝ загубено време и чувства. Наистина тя заслужава нещо МНОГО добро, защото съм сигурна, че е уникален човек, който на всичкото отгоре се облича стилно и с вкус! Хората много правилно са си казали, че за човешката глупост няма граници и ежедневно някой ми го доказва.

Момиче, 15 години

65.   Извода от тази тема е че българина в стремежа си да демонстрира и да се фука прибягва до пазаруването на маркови дрехи втора употреба и BMW втора употреба на около 10 години. Често не му се дават пари и за нов лаптоп и пазарува някакъв на старо, за да мине тънко.
После този човек почва да те критикува ако си взел нещо ново, че едва ли не си се прецакал и че е трябвало да си вземеш втора употреба.

66.   Драги ми, 65, изводът е, че тъй като не всички заплати в България са такива, че да можеш спокойно да си посрещнеш нуждите, човек понякога се налага да прави компромис. В този ред на мисли, може да си купи дрехи втора употреба и да изглежда прилично и да се храни разнообразно със здравословна храна, примерно, вместо да си купува "маркови" нови дрехи и цял месец да е на хляб и вода. Или да стои на студено и с ръкавици в къщи, а пък навън "гъзе" да го раздава.
Човек просто си подрежда приоритетите, когато е с ограничен бюджет. Иначе всеки знае хубавото и луксозното.
Ама, после мъжете наричат такива жени "кифли", "златотърсачки" и т. н.
А пък, ето на, скромно момиче, не се оплаква, не иска някой да я издържа, още е на 19 т. е. не може да почне добре платена работа, за да си купува всичко ново. Купува си момичето дрехи втора употреба и пак е "лоша":)
Другият извод е, че авторът няма реална преценка за стойността на парите. Най-вероятно още живее при техните(мъж на 23г. ), те го издържат и неговата заплата(ако работи) е само за дупето му. То така всеки може.
Я, да се изнесе на квартира, сам да си плаща сметките, да се издържа и тогава по друг начин ще гледа на дрехите втора употреба. Дори и да може да си позволи всичко ново, поне ще е наясно кое колко струва и няма да е толкова дребнав и повърхностен. Ама както "мама меси, татко носи" е така...

67.   Още по - добре за нея ще и направиш огромна услуга точно ще си намери някой, който ще я оцени заради качествата и, а не заради това с какво се облича. Да не говорим, че връзките от разстояние в повечето случаи нямат бъдеще. Това, че носи дрехи втора употреба не я прави по - малко човек от останалите ама ти с повърхностното си мислене няма как да го разбереш. Моя съученичка също си намираше готини неща там и не се срамуваше, въпреки че техните са хора с възможности. Аз също имам някои дрехи оттам даже роклята си за изпращането взех от такъв тип магазин като чисто нова и всички ме питаха откъде е. Хайде хващай си някоя куха като теб лейка и остави момичето на мира не я заслужаваш! Дано един ден да нямаш възможността и такива дрехи да си позволиш. Сигурно още сущеш от мама и тате ама като ти резнат кранчето ще видим дали ще си толкова отворен.

51-64 от 64