Споделена история от Други

Проблем с мотивацията,самочувствието?
Здравейте. Момиче на 18 години съм. Тук съм, за да ви споделя нещо относно моя живот. Нямам никакви проблеми в смисъл живея си нормално обичам семейството си, но се ядосвам на себе си. Проблеми е, че съм голям песимист и ми липсва мотивация, самочувствие. Ето искам да променя нещо като започна да спортувам да се храня здравословно, да започна да уча по сериозно и зная, че всичко това зависи от мен, но нищо не правя по въпроса. Никой не може да ми го даде на готово, а и не искам. И освен това започнах много да забравям не мога да се съсредоточавам и се чувствам адски глупава. Как да се стегна и да стана друг човек?

Коментари

1.   Все едно едно слушам себе си. Аз съм момче на 20 и имам проблем със самочувствието.
Аз лично се мотивирам от други хора. Уча в една академия за програмисти и там създателят й (Светлин Наков) е изявена личност, която ме мотивира, виждам неговите успехи и това е нещото, което мен ме зарежда.
Но проблемът е самочувствието ми, никакво го няма.

2.   Много е кофтии.

3.   На 18 много трудно а и по принцип. Спортуването и здравословното хранене са просто хобита изискващи най-вече време и пари, а се свиква бързо. После без тях ти е кофти, но те не променят кардинално човек, по-скоро си помагат малко с/у разходче. Акцентирай върху това което ще ти носи пари, бог да ти е напомощ и дано ти се получава.

4.   Здравей, второ аз

5.   Здравейй и ти ли се чувстваш по същия начин?

6.   Здравей, не знам дали ще ти помогна много, но ще се опитам. Трябва да имаш все някакво самочувствие, дори и да е ниско все по някакъв начин може да се вдигне. Моето се вдигна постепенно покрай моя приятел, защото той ме упрекваше, че нямам никакво, а съм красив и стойностен човек пък имало хора, които го имат без покритие. Според мен всеки човек е уникален и има нещо, заради което си струва да се цени... дали красота, дали външен вид, хубав характер, чувство за хумор.. Открий го и мисля, че ще ти помогне много.. Моето не се е вдигнало кой знае колко, но поне вече знам, че и аз имам право на малко.. че и аз съм нещо в това общество.. когато е ниско самочувствието ти се сравняваш с другите и не е приятно да видиш как се унижаваш, като се мислиш за по-смотан от тях, а всъщност не е така. Цени се и не гледай другите, аз например го придобих и като видях колко лоши хора има около мен и си повтарям каква душичка съм аз.. Пожелавам ти успех!
Ж18