Споделена история от Други

Моето гардже е най-хубаво!
Какво мислите за майки, които държат децата им да са преди тези на всички останали. Имам предвид, че подпитват кога децата на другите са проговорили или проходили и лъжат че техните са го направили на по-ранна възраст. Детето им реве по цяла нощ, но лъжат че спи като пън и им е много добре. Това са само малко примери. Защо има жени, които правят такива неща?
Крият несгодите си и лъжат, че водят по-добър и охолен живот, отколкото в реалност. Все тяхното е най-хубаво, най-хубави са те и най-хубава работа имат.
Имате ли такива познати?

Коментари

1.   За децата не знам, но останалото е просто въпрос на етикет. Не се смята за добър тон да се оплакваш. Как си? Добре съм! Това е стандартната формула. Мен лично много ме натоварват хора, които като ги попиташ от учтивост как са, започват: "Зле съм! Откриха ми диабет, мъжът ми, пияницата, харчи всичко по кръчмите, останах без работа, свекърва ми, вещицата, ме тормози, майсторите си оставиха ръцете след ремонта, нямам пари за един хляб, ей гледай - косата ми побеля, че и един нокът си счупих, комшийката ме мрази и ми изцапа прането, а пък децата - трагедия, двойка след двойка..." И след 10 минути подобна словесна атака направо ти се е отровил денят. Да, човекът сигурно е казал истината. Но можеше да я формулира и така: "В общи линии съм добре. Сменям работата, мъжът ми е вечно зает, децата си растат с техните си проблеми, наскоро правихме ремонт, да, още живеем с майка му, ангажименти... ей на, на фризьор нямам време да ида". И пак е същата истина.

2.   Всичко е от комплекси. Всеки родител иска детето му да е по- добра версия на него. Да е по- умно, пробивно, отворено и тн.
Примерно майка ми беше математичка, цял живот се занимаваше с цифри, счетоводство и ръководене на сметки и хора. Обаче аз в училище по- висока оценка от тройка по математика нямах. Майка ми постоянно ми даваше уроци след училище, купуваше ми даже няколко вида учебници по математика и тн. но аз нищо не попивах. Накрая тя започна да обвинява учителите заради моят провал. Вместо просто да разбере, че математиката не е моето нещо.
Баща ми от друга страна пък беше нереализиран футболист и голям запалянко. Даже на времето избягал от казармата заради мач на Гунди. Дори имахме голям негов портрет на стената.
Мене пък и във футбола хич ме нямаше. Бях по- пълен и тромав и все си седях на вратата или в защита. Баща ми непрекъснато искаше да ме прави футболист, и в крайна сметка освен математиката намразих и футбола. Дори и до ден днешен футбол не гледам.
Това е общо взето. Комплексирани и смачкани родители, които не мислят адекватно, а обвиняват другите. Болните амбиции са лошо нещо. Няма как всяко дете да е перфектно и добро във всичко.

3.   Ами да, аз имам такава позната. С мен е искрена през повечето време, но пред хората, които не я познават добре си ги съчинява едни такива супер розови неща. Иначе на мен ми каза, че смятала детето си за супер умно, в смисъл по-умно от връстничетата му, защото разглеждало снимки на таблета. Става дума за 3 годишно. Казва ми -"да, знам, че всяка майка смята своето дете за най-умно, но моят син е наистина по-умен, защото вече може да ползва таблет -разглежда снимки". Е аз ест. ѝ отвръщам: да човек, мн ясно. Няколко дни по-късно гледах една новина по Sky News за някакви шимпанзета, които разглеждаха снимки от таблет ли, телефон ли, не помня вече точно, не помня и новината какво точно съобщаваше.

4.   Това го правят почти всички в България, не са само майките, не е само за децата, а за всичко. Манталитет.

5.   От несигурност го правят, особено майки на бебета и то първородни. Всяка иска да се справи добре с отглеждането и обучението на малкото човече, не е сигурна в себе си, защото няма опит, затова подпитва и когато чуе че другото дете е проходило по късно я залива една такава гордост все едно тя е успяла да повлияе на своето да проходи два дни по рано.
А реалността е такава че има деца, които наистина, прохождат по рано на 9 дори на 8 месеца, но това не е заслуга нито на майката, нито на интелигентността на бебето.
А повярвай когато станат на по 20г децата е без значение кога са проходили или проговорили единствената разлика между тях е кое е по добре възпитано, а голяма част от интелигентността също се възпитава.

6.   Мисля, че са с една идея по-добри родители, от тези които пък намират децата си за глупави, сравняват ги с други деца и им говорят неща от рода на "виж другите деца, някой друг търкаля ли се в пясъка като прасе" или веднъж чух един баща, супер разочарован, че синът му не може да кара колело. Детето буташе колелцето, след децата, които могат да карат, усмихнато, щастливо, а бащата го спря и му каза "кво го буташ тва колело като някой мухьо след останалите". Иначе същият, вместо да научи детето седеше и си зяпаше в телефона... Другото поведение поне учи на увереност.

7.   Избиване на комплекси. Друго много интересно е с дрехите, някои нямат два лева в джоба си, обаче дават и последните пари за дрехи, маркови, по модите, като ги погледнеш облечени по некерман, а нямат два лева за едно кафе. Много ми е странно какво и на кого доказват?

9.   Защото не искат да бъдат обвинявани, че са лоши майки. Понеже светът наоколо наистина обожава да си го изкарва на майките, независимо на тях какво им е. На мен не ми пука. С мъжа ми сме наясно, че един-два процента от хората са с "наднормено" ай кю и че шансът точно нашето от нас не-генните дете да е гений не са особено големи. А и не искам да е особено. Особените са самотни, нормалните са най-много. Обаче и ние живеем в чужбина и не е прието да се бъркат чужди хора във възпитанието и развититето на детето, както често чувам, че се случва в бг.

10.   9, то и с ниско айкю има супер много особени и самотни, така че споко.

А светът принципно най-обича да си го изкарва на тинейджърите, ако трябва да сме наистина обективни на 100 процента.

Това, което аз лично имам против жените майки, е че повечето от тях имат едно такова неистово желание да се налагат. Или постоянно да търсят внимание във връзка с това, че майчинствуват. Често и двете. Също и някои мъже, станали бащи са така. Но мъжете всякаш са някак по-тактични и приземени в отношенията си с хората извън семейна среда. Докато жените са склонни да се самозабравят.

Иначе и аз много се дразня на тази българска черта - разни хора да ти се бъркат как си живееш живота изобщо..