Споделена история от Други

Съвет за избор на автомобил
Здравейте. Отскоро се оглеждам за автомобил, който да си взема на изплащане. Спрял съм се основно на марките Пежо и Фолксваген. Оная "Св. Троица", дето ни я навират постоянно в лицата, не я тача хич. Ако трябва да съм още по-точен, оглеждам най-вече 307 SW и Пасат 2017-18, автоматик. На настоящата си работа съм вече близо 9 месеца и се чудя какви са възможностите да ми предложат оптимални условия за изплащане. С лизинг ще се набутам много (така смятам), затова се оглеждам за вариант от ДСК (банката, в която имам сметка). Всякакви препоръки ще са ми полезни. Благодаря!

Коментари

1.   Кола на изплащане не си е работа, поне аз винаги си плащам кеш. И още един приятелски съвет - кола се взима с до 10 процента от годишните ти доходи, т.е ако на година правиш 10 хиляди лв сумарно си взимаш кола до 1000 лв, съответно 100 х лв. - кола до 10 бона и т.н.

2.   Ако нямаш пари на камара за да си купиш кола от ранга на 307, не си за кола. Не се излагай с тия кредити - ти после ще имаш пари само за хляб и кафе. Или колата ще стои паркирана защото пестиш пари. Що за малоумно лашкане - 307 струва 5-8 хиляди (съмнява ме за 8-те), а пасат 17-18 сигурно е 25-30 хиляди. Защо не включиш в мисленето и Голф-1 за 800лв? Ще подхожда на останалите.

3.   Светата троица е на светлинни години над останалите. Явно гроздето е кисело. А ако искаш добро качество и добра цена, нещо японско. Пасатът е каруца. Пежото - абсолютен боклук без остатъчна стойност.

4.   Съветът е да не теглиш кредит за скъп актив, който ежегодно губи от цената си. Нещо поне на пет години, без луксозни марки е достатъчно. Пак зависи дали ти трябва само за транспорт (като седан) или за работа (комби).

5.   Най-добре се насочи към Тойота или Хонда, те са най-здравите и надежни автомобили. Ако искаш толкова Пешо или VW да си знаеш че те са хубави само като са нови, а като станат на 7 или 8 годишна възраст с над 200хил км. ще трябва да ги изхвърлиш, защото толкова им е живота. А Тойотата и Хондата могат да издържат 100% до 500хил км. Аз имам Хонда ЦРВ автоматик от 1999г. с около 400хил км и няма нито проблем с мотора, нито с трансмисията и съм доволен от нея и то доста.

6.   Вземи си бмв или мерцедес или голф 4 до 2004 година най здравите коли всичко друго е боклук, и да знаеш японски кош никога ама никога не взимай много електроника и яко ръжда. Успех с търсенето.

7.   Ако търсиш кола която да не се разваля и да е икономична, мога да ти препоръчамТойота. Те са най-надеждните и с най-малкото проблеми. В момента карам Тойота Ярис и съм много доволен. Най добрата кола която съм имал.

8.   Ами изборът на автомобил си зависи от доста неща. Първо с какъв бюджет разполагаш, второ къде ще караш тази кола (в града или на дълъг път), трето поддръжката също е от значение, защото ти хубаво ще се изхвърлиш и ще вземеш кредит за голяма и скъпа кола, ама после като нямаш пари да я поддържаш... опитът ти зад волана също е от значение. Ако си млад шофьор с книжка от няколко месеца не си струва да взимаш нова кола, че докато се научиш да караш сносно... тук драскотина, там леко чукнато...
И едва на последно място идват личните предпочитания за марка и модел. Защото и аз харесвам спортните коли, ама с моя бюджет, е сещаш се, че не карам ферари, колкото и да ми се иска. Задоволявам се с нещо много, ама много по-скромно, но пак си обичам количката и си ми върши прекрасна работа, защото мога да си позволя да я поддържам както трябва. Така, че въпросът не е само до първоначалната цена, а и до поддръжки. Като си вземеш нещо луксозно и после се чудиш от къде де намериш пари за зимни гуми, ами не е забавно, нали?

9.   Айде бе че им е толкова живота на 307 ците, карам такава от 4 години и съм много доволен от колата, возията е страхотна и се кара перфектно, относно разходите не е скъпа за обслужване.
Като цяло се навъдихте много големи разбирачи за коли които даже и не сте се возили в тях а камоли да притежавате!