Споделена история от Други

Дилема
Здравейте,
Млад мъж съм, от няколко години живея, уча и работя в София, родом съм от малък български град. Когато бях ученик си мечтаех да се махна от малкия град и да отида в София. Беше ми скучно и еднотипно, в София ме привличаха кариерните възможности, многото момичета, младежките забавления. Намерих си и хубава работа, момиче и нови приятели. В последно време обаче една мисъл не ми дава мира и тя е коренно противоположна на предишните ми разсъждения. Дали пък да не се върна в родния град? Знам, че няма големи кариерни перспективи, но пък е спокойно, чисто, сред природата, перфектно е за създаване на семейство. София ми се струва все по-мръсна и все по-натоварена. Всеки ден трябва да изминавам големи разстояния до работа, непрекъснато шум и тъпканица от всякъде. Да не говорим, че наемите са огромни за квартира. Все още обаче има фактори, които ме спират да се върна - приятелката ми, която няма желание да отиде в малък град и държи да бъде в София, липсата на много работни места в родния ми град и поради това трябва да се примиря, че няма да имам голямо кариерно развитие, липсата на много културни събития.
1. Според вас, да последвам ли сегашното си желание за връщане в малкия град или ще съжалявам?
2. Има ли момичета които изобщо биха избрали да сменят големия град с малкия, защото забелязвам, че ние мъжете сме по-склонни на подобно решение?
3. Страхотната кариера или спокойния живот? Това е същината на цялата дилема и още не мога да избистря в главата си, кое си заслужава повече от двете.

Коментари

1.   Няма абсолютно никакво значение кое е и какво е според нас - ти няма да живееш с никой от тези, които ти пишем тука, а и всеки човек има различни предпочитания.
Всичко това трябва да го обсъдите ти и приятелката ти.

След като питаш ще си кажа моето мнение: според мен единственото, което си заслужава, както самият ти си се изразил, е страхотна кариера И спокоен живот - всеки друг вариант води до чувство на неудовлетвореност напред в годините.

2.   Гледай предаването да хванеш гората ако не си го гледал.

3.   Разбирам те доста добре, защото се намирам в подобна ситуация, но живея в Англия. Наскоро ми предложиха нова работа в едно много малко селце и аз я приех. Но приятелят ми пък живее и работи в Лондон... той не иска и да чуе за местене извън Лондон и сега аз съм в положението да се преместя при него евентуално... На мен Лондон не ми харесва - респективно и София. Много ми е натоварено, шумно, оживено, скъпо най-вече... и опасно. Аз с удоволствие бих избрала по-малкото градче, но не мога да кажа до колко бих издържала да живея там - едва ли ще е цял живот. Ако решиш да се завърнеш в малщото градче, едва ли връзката с приятелката ти ще е розова, особено ако тя самата няма желание да дойде с теб... за което я разбирам. Работа в малък град и развитие - трудна работа... Не мисля че има значение мъже, жени... полът няма значение когато става дума за местене - всичко опира до човек... както ти казах, аз съм момиче и съм "за" живеенето в малък град, но приятелят ми е твърдо "не". Но ако ме питаш дали страхотната кариера или спокойният живот - определно ще ти кажа кариерата!!! Спокоен живот ще живееш, когато остарееш... тогава дори няма да имаш избор и никой няма да те пита искаш ли, не искаш ли... кариерата е нещо, което градиш когато си млад, енергичен, здрав, прав, както се казва... на 50 години и да искаш да се преместиш в София обратно, за да градиш кариера - едва ли ще ти се получат нещата така, както биха ти се получили сега... но ако смяташ, че в родното ти място ще си по-щастлив и пълноценен, премести се там! Не е казано, че там ще останеш завинаги... ако не ти хареса и осъзнаеш, че пък не е толкова интересно и хубаво както си си мислил, ще се върнеш обратно в София?

4.   София на нищо не прилича. Ужасен град. И се напълни с цигани от цяла България. Аз я напуснах (така наречената ни мърлява столица която прилича на Гето вече) и отидох да живея в крайморско градче целогодишно. Тук се надявам да се запозная с някой чужденец. Дори и да не стане пак предпочитам градчето пред София. Само че аз за разлика от теб нямам мечти за кариера, особено в Бг. За съжаление не станаха нещата да замина за чужбина когато бях по-млада (изглеждам на 20 но съм на 30 и вече нямам голямо желание за кариера) просто нещата при мен не се получиха, но винаги съм си мечтала да живея в чужбина. И българите не ми харесват, с чужденците се разбирам повече и най-вече ги харесвам повече. Та от тебе зависи. Не от нас и дори не от приятелката ти. Ако толкова искаш кариера в тази нещастна държавица остани в София. Ако предпочиташ живота на красиво място, природата и чистия въздух, то тогава се върни в родния си град.