Споделена история от Други

Жени и мъже какво цените най-много в себе си?
Реших да задам този въпрос, защото всеки ден срещам най-различни хора с най-различни качества на характера. Ние всички имаме положителни и отрицателни качества, но ми се иска хората да имат повече положителни качества. Аз например съм искрен, весел, доблестен, общителен, честен, съвестен, справедлив, наблюдателен, организиран и много любознателен. Имам и някои лоши качества като раздразнителност от поведението на хората в обществото или на мои познати които не знаят какво говорят, а не спират. Понякога ми се иска да им се изкрещя да спрат с глупостите им, но едва се въздържам. Най-много се дразня на шофьори по улиците или по магистралите когато не спазват правилата. Много мразя когато ме лъжат или злоупотребяват с доверието ми. Направо им казвам, че са лъжци и използвачи. Би трябвало да си замълча в такива случаи, но се изпущам и им го казвам в очите. Друго "лошо" качество което имам е че не се доверявам почти на никого вече вследствие на многото ми разочарования от хората. В такъв свят живеем, че вече не можеш да се довериш на никого. Човек постоянно се учи от живота и аз се стремя да възприемам само хубавите неща. Аз ще си остана честен, искрен и справедлив в живота каквото и да ми се случва в ежедневието с хората.
Кажете вие драги посетители в този сайт с какви качества от вашия характер се гордеете най-много за които и другите хоря ще ви оценят положително.

Коментари

1.   Ценя в себе си най-много това, че когато някой приятел има проблем и иска някой да го изслуша - само аз съм там. Но и не ценя това в себе си защото почнаха да ми се качват на главата - звънят ми много рано сутрин или късно вечер, без да се съобразяват, че съм на работа или спя. Обградих се с хора егоисти, които ме ползват за кошче за душевни отпадъци.

2.   Темата Ви наистина ми грабна интереса и ще я следя. По принцип не обичам да се хваля сама, но ще споделя нещо, върху което съм работила (четох книги, вадих цитати, гледах влогове- каквото се сетите). Много ме мъчеше и исках да се променя в по-добра насока.
Притежавам едно качество, което сама си изградих с времето (нова философия) и е моята малка гордост именно заради това. Умея да не се натоварвам с чужди грешки. Когато някой постъпи лошо с мен, аз не го мисля, не се сърдя, не се ядосвам за повече от 10 минути, изобщо - продължавам напред без да хабя собствената си енергия заради чуждите глупости и да вдигам излишни скандали. Разбира се, понякога се чувствам наранена, но тогава заставам пред човека и му казвам какви са постъпките му в моите очи. Ако ме разбере, чудесно, ако не успее- да си живее по своему.
И се гордея с това, защото вече не мрънкам, не съм песимист, не говоря за лошото, не мисля лошо, не правя излишни конфликти, успявам да мисля по-рационално по време на изникнал спор с непознат/познат... изобщо, все ми е едно слънчево и хората около мен ме определят като спокойна и уравновесена личност. Така започнах и да разбирам по-добре чисто човешките проблеми, заради което умея да прощавам вече. Преди бях такъв киселяк...

3.   Гордея се с това, че съм искрена, добра, скромна, моногамна, жертвоготовна и мога да обичам ужасно много. (За жалост, тези неща вече почти никой не ги цени. )

Не се гордея, с това, че паля много бързо, понякога съм срамежлива. Най-кофтито ми е, че имам много комплекси и не вярвам на мъжете, никак даже. Почнах да ставам мъжемразка.

4.   Общителна съм, добра и работлива.

5.   Гордея се с това, че не се нуждая от хора около себе си, за да се чувствам добре. С лека ръка мога да отказвам срещи на приятели и не ме е страх, че няма да ми се обадят повече или ще ми се разсърдят. В личния си живот правя каквото искам и не се съобразявам с никого, освен със себе си.
Нагледах се през годините на хора, които се събраха с грешни за тях хора, само защото не можаха да понесат да бъдат сами. Много се радвам, че не съм като тях.

6.   Радвам се, че развих у себе си независимо мислене. Аз напълно не се влияя от внушения - винаги анализирам сама фактите и вземам решения на базата на собствените си изводи. Харесвам също своята независимост, която не означава липса на толерантност към другите. Не съм саможив човек, общителна съм, обожавам компанията на хора, но в периодите, в които съм сама, се чувствам добре. Умея да предвижда ситуациите с по няколко хода напред - досега не съм правила грешка в това отношение.
Не харесвам у себе си прекалената си всеотдайност към хора, които ме мамят и аз зная, че го правят. Мразя също готовността си винаги да отстъпвам, дори и в свой ущърб. Просто не обичам конфликтите и всячески се старая да ги избегна, а околните използват това, за да ми се качат на главата.

7.   Както очаквах от коментиращите така се и случи. Само пет коментара, а почти 230 човека които са прочели темата. Тези прочели темата нямат ли какво да кажат за хубави качества в характера си. Май вече няма стойностни хора с добри черти в характера с които да се гордеят. Да имаш добър характер не означава да живееш в рая. Дори при най-мизерните условия на живот човек пак трябва да изгражда добър характер. Ако беше тема за секс и сексуални отношения със сигурност щеше да има много коментари защото младите от това най-много се интересуват. Благодаря на петте коментатори споделили мнение.

8.   Самостоятелна съм.
Боря се до последно. Може да падам, дори да умирам, но в крайна сметка ставам и продължавам в даден момент.
Оцеляваща съм и помагам и на другите в критични ситуации.
Имам невероятен инстинкт за самосъхранение и предпазване на околните.
Закрилям винаги по-малките, по-плахите от мен.
Скромна съм (не се обличам в скъпи дрехи, храната си я готвя вкъщи, не си поствам селфита на всеки няколко часа, не съм от фейсбук или инстаграм "звездите", които си постват снимки от Дубай или с новия еди какъв си продукт) и приемам хората такива каквито са, без да очаквам от тях нещо повече от това, което ми показват сами.
Жертвоготовна съм. Абсолютно винаги съм готова на някакъв компромис, стига наистина да си струва.
Обичам силно и непоколебимо.
Вярна съм - като приятелка и интимен партньор.
Имам си много хобита, които ме развиват интелектуално и духовно всеки ден.
Мисля трезво, не обичам заблудите и макар и да обичам да чета и да гледам добри филми, когато се занимавам със собственото си ежедневие, винаги искам да виждам истината и реалността, дори да са не чак толкова лицеприятни.
Искрена съм с хората, опитвам се да съм чист и искрящ човек, без да навлизам излишно в пространството на когото и да било.
ПП:
Благодаря за темата.
Преди години щях да реагирам срамежливо от типа на "Ама как така аз да споделям добрите си качества, това е работа на другите. ", но с годините разбрах, че само и единствено ние самите се познаваме добре и знаем действително кои сме и на какво сме способни.
Другите са просто наблюдатели, като някои от тях стават приятели.
Но никой не може да влезе в ума ни, нито да изчуства чувствата ни.
Трябва да се познаваме и да знаем както лошите, така и добрите си страни и да можем да управляваме собствения си живот в синхрон :)

9.   Отзивчивост. Даже повече от нормалното. Абсолютно същата история като при първия коментар. Не знам обаче дали е положителна черта в днешни дни, с доста хора преустанових контакт в последните 2-3 години именно поради прекалено доброто ми отношение към тях. И насреща нищо.