Споделена история от Други

Филми за излизане от депресия?
Здравейте наскоро прекратих връзка с едно момиче, след това още една неуспешна имаше и в крайна сметка изпаднах в депресия. Отидох в едно родопско село да живея уж обикновен живот сред природата, за да си почина. Обичам планината, но сякаш скуката тука ме депресира още повече. В крайна сметка разбрах какво означава "Омагъосан кръг" именно в такъв се намирам в момента. Депресията е един омагъосън кръг, който се върти надолу и надолу. Винаги съм успявал да излизам от подобни ситуации, но сега просто взех грешното решение. В крайна сметка сега се намирам в тази ситуация. И ми трябва нещо, което да ме изкара. По принцип нямам желание за нищо, нито за книги, нито за филми, нито за любимото ми хоби, но бих гледал някакъв свеж, приятен, приключенски, мотивиращ филм, който да ми вдъхне малко надежда и сила за нови начинания. Сещате ли се за някой?

Коментари

2.   Депресията е за цял живот не се излиза от нея

3.   Ами най-добре си потърси сам из google като там напиши с ключови думи на английски език какъв филм търсиш, защото нито те знам какъв човек и какъв характер си, нито нищо и така изобщо не мога да се ориентирам какво би те надъхало.
Можеш в imdb да ги преглеждаш филмите.

Иначе добре е да погледнеш коментарите в темата:
Да си поговорим за депресията

4.   Родопското село не става за лечение. Трябва ти активна среда, примерно да отидеш на дискотека макар и сам.

5.   Тва няма една тема, в която да не се включи някой дебил като номер 2. Като не ти харесва темата подмини я. Човека пита за филм. Наскоро гледах един доста приятен филм, който ме накара да се замисля. "Хектор в търсене на щастието".

6.   Здравей!

Филмът, който ще ти препоръчам не е игрален и не е приключенски, но според мен това е най-стойностния филм, който аз съм гледал през своя живот.

Това е един прекрасен, уникален, покъртителен, трогателен и потресаващ филм за състраданието, милосърдието и човеколюбието.

Казва се Форпост, има го и в You Tube, ето и връзка:
https://www.youtube.com/watch?v=29xuxhFueJg )

Надявам се, филмът ще ти помогне и ще ти бъде изключително душеполезен, защото това е филм, който дава вяра и надежда! Препоръчвал съм го на много мои близки и познати, и всички оставаха потресени и възхитени от него.

7.   Родопското село е идеално за лечение. Иначе филм - "Тетрадката", "Той е дракон".

8.   Филма ,който обожавам и винаги може да ме развесели е „Час Пик”. Мисля ,че имаше 3 части. „Little miss sunshine” ,„Последният ергенски запой” всички части. Препоръчвам ти да започнеш да гледаш стенд ъп комици ,Dave Chapelle е доста добър. Даже в София правят стенд ъп зад Народния и са доста добри ,препоръчвам да отидеш ,помага.

9.   Абе изтегли си "Мозъчни Донори" и гледай комедия! И се посмей.
И после ше влезнеш в нова депресия.
Депресията на "липсата на комедии в 21-ви век."

Не питай "Зашо?"
Изтегли си филма (озвучен на български) и го гледай и ще разбереш за депресията за която ти говоря. ;)

10.   Животът е прекрасен на Роберто Бенини

11.   №2 е прав - депресията е като алкохолизма. Няма пълно излизане, само ремисия. С филми не става - само с физически усилия.

12.   https://m.imdb.com/title/tt2305051/?ref_=m_tt_sims_tt
https://m.imdb.com/title/tt2167266/
Вдъхновяващи филми по действителен случай, в които героите преживяват преоткриваме на себе си чрез усамотение и пътуване.

13.   Най-новият и ефикасен начин е разходки в природата, по-малко ползане на телелефончето, повече общувне и започни да се занимаваш с някакъв спорт. Резултатите са много добри!

14.   Депресия не е точната дума да попадеш в окото на бурята и да се опитваш да излезеш а да не успяваш. Според мен е въпро на избор колко време ще ти отнеме да решиш че всяко едно състояние в което се намираш зависи от теб самият. Вътрешна нагласа

15.   Потърси в youtube. Там винаги можеш да намериш неща които те интересуват.

17.   The Jungle в Амазонската джунгла с Даниел Радклиф (игнорирай главния актьор, филма е страхотен, въпреки че актьора се свързва с Хари Потър, няма нищо общо, аз лично бях предубедена, но после това стана един от любимите ми филми). Действието на филма показва борбата на индивида за оцеляване. Много добре направен, ще ти вдъхне желание за борба.

18.   "Щиглецът" - уникален е

19.   Когато бях в тежка емоционална криза, много добре ми подейства този филм:
Yes Man! С Джим Кери. Идеята е, че на всичко в живота трябва да се казва "Да"!
https://www.imdb.com/title/tt1068680/

20.   № 8 - "Час пик" е много точно попадение. И трите части. Крис Тъкър и Джеки Чан могат да разсмеят и мъртвец.
Другите филми, които мога да препоръчам са "Страшен филм" всички части и "Голо оръжие" пак всичките части. Също "Приятели" сериалът е с много серии и много лек хумор. Аз лично съм ги гледал много пъти, защото винаги ме разсмиват въпреки, че им знам репликите наизуст. Ако искаш приключенски, който е комедия - "Романс за камъка" и продължението "Перлата на Нил". Много са добри.

Асото

21.   Номер 10, плюс:

“Невероятната съдба на Амели Пулен“ (2001) или “Amèlie” накратко; филм с Одре Тоту
“Животът е прекрасен” (1946) с Джеймс Стюарт
“Падингтън 2” (2017)
“На Един Черпак Разстояние” (2014)
“Най-великият шоумен” (2017)

22.   Допълнение: Списъкът с филми, който предложих по-горе, крие ключа към излизането от депресия, една обща тема...
Не подценявай Падингтън 2- много ценни неща в него.

23.   The Truman Show

The Inbetweeners

Catch me If you can

The Grand Budapest Hotel

24.   Според мен, депресията ти е малко измислена и наивна. Трябва да си силен мъж. Знам, че е кофти жена да те отхвърли, но пък не е нищо в сравнение с много други неща, които животът може да ти поднесе. Не искам въобще да изреждам примери. Срещай се с повече хора, говори с някого в това село. Ако искаш, директно сподели мъката си с възрастни хора наоколо. Ще се учудиш как ще погледнат с насмешка над "болката ти". Те биха дали всичко, за да се върнат в младоста.