Споделена история от Други

Изненада уиски за супръга ми
Помогнете ми да избера хубаво уиски за моят съпруг. Той много се радва на такъв подарък и обича да си колекционира. Пие разумно и с мярка. Много искам да го изненадам. Досега съм му купувала Jack Daniels Single Barrel и Glenfiddich 12г. Първото виждам са го променили, вече не е с такова хубаво шише като преди няколко години и капачката не е масивна и хубава като преди. Дали не са развалили и самото питие? Засега си пада много по това второто, което казах.
Дайте ми насоки за хубаво уиски, някое до към 110 - 120 лв. бутилката. Благодаря.

Коментари

1.   Има различни избори в специализираните магазини. Jack Daniels е уиски от Тенеси, Glenfiddich е скоч, шотландско.

От тенесийско или бърбън не разбирам, но скоч има във всички специализирани. Не знам каква е ситуацията извън столицата, но има и онлайн поръчки.
В София знам няколко магазина. Единият е на пресечката на бул Е. и Х. Георгиеви и Фритьоф Нансен, до спирката. Другият е на бул. Витоша:
https://thewhiskyshop.bg

За този бюджет може да се намерят дори 2 бутилки. Може например бутилка Jack Daniels за случая и японско Nikka за колекция.

2.   Качествено уиски у нас няма, има голяма разлика между Джак купен у нас и Джак купен в Гърция например, гръцкият е по-хубав, ароматен и мек. Това ти го казвам чисто като любител на класическия Джак. А иначе, един Чивас Регал 18 годишен може да бъде нова тръпка, опитвал съм и определено ми хареса. Изпитах обаче голямо разочарование от прехваленото Кардю, нищо особенно - аромат наподобяващ евтин Балантайс, не се връзвай.

3.   Macallan

4.   Здравей.Пише ти жена и имам няколко предложения за уиски които влизат в твоя бюджет.
Dictador 20 Year Old Icon Reserve
The Macallan 12 Year Old Double Cask
The Macallan Amber Limited Edition
До тази сума е това,но иначе ако вдигнеш бюджета най-хубавото е Yamazaki ,но върви от 340 лева.Най-хубавото им е 1600 лева бутилката.

5.   Само да ти кажа, че това, което го предлагат в България като Джак, Джеймсън и т.н., изобщо не е такова. Пил съм ги и в Англия, и в Бг - нищо, ама нищо общо. Най-хубавото, което съм пил е Crown royal, но сигурно има и по-хубави.

6.   Уиски The Dalmore 12/15 годишно, това е уискито за твоя човек!

7.   Синьо Джони - класа!

8.   Зависи какво харесва, по-опушуно, по-леко, по -плодово. Ако е любител на опушените може да пробваш с Lagavulin 16 годишно, в момента го има намалено. Ако обича да пробва нови неща може да се насочиш към японските, акаши, Nikka, Mars Kasei, Kamiki и тн. За нещо по- сладко леко и лятно, поне за мен glenmorangie 10 или ако искаш да вдигнеш малко бюджета 18

9.   Всеки харесва различен алкохол по вкус, но най-важното е колко пъти е дестилиран този алкохол. Колкото пъти повече е дестилиран, толкова по-добре, няма да те заболи глава ако пийнеш малко повече. Няма смисъл да се дават много пари за една бутилка. Аз пия Johnny Walker black, chivas regal, courvoisier VS cognac, bushmills irish whiskey три пъти дестилирано и е спечелило 6 златни медала. Пил съм всякакви уискита, коняци, водки и дори ракии. Например троянската ракия е също хубава. Аз пия не повече от 70 грама само вечер.

10.   Мен лично ми хареса стриктният ценови диапазон който посочи авторката - "110-120 лв". Аз съм един от тези тези чешити които наред със стандартните въпроси и терзания които биха се породили у средно-статическия читател на "сподели" , се нарежда и "А как точно ти го роди главичката да го напишеш точно това. Каква ли е формулата която си ползвала" :)

11.   Дъмпъл, Конемара

12.   Номер 10., авторката е написала "ДО към 110 - 120 лв", а не "между". Т. е. това не е диапазон, тъпак...

15.   Изненадай го като му купиш някоя хубава книга.
Стига с тази алкохолизация.

16.   В единия от коментарите са ти препоръчали Dalmore. Няма да сбъркаш.
Специално разработено уиски от мастеър блендър Ричард Патерсън.
Имат издание специално за любителите на пушачи на пури, като мен например. The Dalmore Cigar Malt се казва, но което и да вземеш от марката, ще бъде наистина страхотен подарък.

17.   Без значение каква марка ще е, ако е придружено със свирка, със сигурност ще му хареса.