Някой разбира ли от КРЕДИТИ
Искам да взема кредит на стойност 7000 лв, но от банка, а не от бързите кредити, защото в банките лихвите са поносими.
Въпроса ми е как седи самото кандидатстване? Не искам да ходя неподготвен в банката, за да не ме засрамят, и затова първо се допитвам до вас. Дори и не знам в коя банка да ида.
Нещата седят така. Имам трудов договор от скоро под 3 месеца.Заплатата ми е 1000 нето. Дали ще ми отпуснат желаната сума? Мога да си намеря и поръчител, но предпочитам без такъв. Разбира се искам най - възможно най ниската лихва на месец. За автомобил ми трябват, но не искам да им казвам, защото ще ми предложат автокредит и лихвите са по - високи.

Ако някой е наясно да ме упъти моля :)

Коментари

1.   Май ще ти искат поне 6 месеца трудов стаж. Кажи, че ще правиш ремонт и готово.

2.   Няма да ти дадат кредит.
Трябва да имаш постоянен договор. Банките не предлагат АВТОкредит. Хахахаха . Закупуване на кола се кандидатства за потребителски кредит. Не е зле да отвориш някой сайт независимо на коя банка и да се ограмотиш. Ако това за автокредита го изтърсиш в банката целия салон ще ти се смее.

Банков служител

3.   Влез в моитепари.бг и ще видиш услояията на всички банки. Гледай ГПР, не лихвата.

4.   Номер 2, в пощенска банка точно има автокредит

5.   2, вие банковите служители не разбрахте ли, че сте просто чиновници. С надменността си отблъсквате хората. И какво, смеете се на клиентите си? Несериозни и глупави хора.

6.   Потребителски кредит ти трябва - тип "купи на изплащане". Не е толкова голяма лихвата, колкото си мислиш. 7 000 лева кредит, ако го вземеш за 2 години, ще плащаш по около 300 лв на месец и накрая общо ще ти се е оскъпило до 7 683 лева. Не е никак много, нали? Напиши в гугъл "кредитен калкулатор" и виж там на джет кредит, на бнп париба и тн. Ето ти един примерен:

https://www.bnpparibas-pf.bg/avtokredit-za-upotrebyavan-avtomobil-3.html

И спокойно! Това не е от тези бързи кредити, за които разказват истории как после плащаш двойно и тн. Потребителския кредит си е ясен още в началото - знаеш по колко ще плащаш на месец, колко ще ти е оскъпяването и не се променят условията с времето.

Иначе трябва преди да направиш тази покупка, да помислиш можеш ли да се го позволиш. Казваш, от 3 месеца си на тази работа, взимаш малко пари. Дали не е по-добре да изчакаш за колата? Все пак всичко става, а ти си отскоро на тази позиция. Ако те уволнят, а имаш кредит за плащане и никакви спестявания, е много лошо. Не е особено разумно финансова инвестиция това, което искаш да направиш.

7.   А, и забравих да ти кажа! Като вземеш потребителски кредит конкретно за покупка на нещо определено (в твоя случай автомобил), получаваш по-добри условия (оскъпява ти се по-малко), отколкото ако вземеш кредит за лични цели както ти планираше (тоест без да уточняваш за какво е).

Тоест, взимаш автомобил на изплащане. Потребителски кредит за автомобил.

8.   А самото кандидатстване е много просто. Ако купуваш от някоя голяма автокъща, която продава коли на изплащане, това означава, че те работят с джет, бнп или някои от другите. На място ще ти вземат личната карта, ще ти въведат данните в сайта и ще почакаш малко да видиш дали си одобрен. Ако си одобрен ти дават колата - толкова простичко става.

Ако купуваш от собственик или автокъщата ти не работи с кредитори, просто отиваш до най-близния клон на джет примерно с лична карта и говориш с тях. Имай предвид, че те работят на процент и много ще те ухажват. Нищо общо с банките. Отиди на няколко места и виж какви условия ще ти предложат за потребителски кредит за автомобил.

9.   Според мен няма да ти дадат, не си на постоянен трудов договор, три месеца са много кратък период за такава голяма сума.

10.   Първо) Най- важното нещо, не отивай неподготвен! Много зависи на какъв човек ще попаднеш, защото някои от чиновниците са истински хиени. Съвсем сериозно говоря :)

Второ) Дори ако лихвата е невероятните 2% ще има една камара други такси но да знаеш че таксите са много. Има да кажем 10 такси по 0,2%. Примерно такса услуга.

Трето) Имам познат банкер който беше със заплата 5000 лева, но КТБ фалира и той остана без работа. Та той отделно че остана без работа, ама и бе теглил кредит за да си купи един шевролет. В край на сметка му се наложи да прави милион ремонта, едновременно да погасява кредит и на всичкото отгоре колата му вече не струва и 1000 лева, за да я продаде.

Четвърто) Банките са легализирана пирамида, те са писали законите докато си спал, тоест ако ще теглиш кредит да е за нещо на което няма да ти се наложи да правиш ремонти, защото пътищата в България са коварни, а и не е ясно какъв мангал ще ти продаде колата.

Пето) Само да знаеш че четейки в интернет няма нищо хубаво да се получи. Най- на пред говори с родителите си, с възрастни хора, питай свои приятели, виж историите на хора в някой форум. ЗАЩОТО НЕ Е ЯСНО КОГА ЩЕ ОСТАНЕШ БЕЗ РАБОТА ЗАЩОТО 1000 ЛЕВА НЕ СА МНОГО, ами ти помислили за осигуровките? Бруто нето?

Съвет) Не си и помисляй за кредит и най- важното прочети книга за тези неща...

11.   Благодаря за коментарите. По 300 лв за 24 месеца, ще мога да се справя.. Дано само да ме одобрят. Фирмата, в която работя е много сериозна. Разбрах, че има такса разглеждане и такива глупости, но ако дръпна 7000 и върна 7700 е идеално за мен.
Благодаря на всичките коментари. Наистина ми пимогнахте. Бнп париба ми се струва че доста скубят. Най оферта и изгодно е от пост банк или цкб там изглежда ок. Ако не стана ще идва при джет кеш или париба щом ще ме ухажват хахах

12.   Кредитен инспектор ти пише - с много опит! Генерално се гледа целият ти профил и след това се взема решение. Може да се направи изключение за договора, може да се направи изключение за много неща!! Ако си с добър профил по нашите критерии защо да не бъдеш кредитиран? Няма да коментирам, тъй като е банкова тайна целият процес по кандидатстване.
Но ще ти кажа, че като кредитен инспектор след това, което виждам в продължение на години не съветвам никого да се възползва от кредит само и единствено, ако е много необходимо. Не забравяй - нищо не може да скриеш от такива като мен. Правим проверки навсякъде. Работата ни е да открием всичко гнило, а ако няма такова - ок. Представи си, че някой ти прави дисекция. С тези три месеца като цяло си рисков много. Не мога да ти дам адекватен отговор без да видя профил.
Изчакай с полупката на лек автомобил.

13.   Кредитния инспектор съм до номер 2. Не знам какъв банков служител си, но ако така говорил на клиентите направо се изнасяй. Най-вероятно си на едно много нискоо стъпалце -работиш в клон и всички те мачкат. Не ми харесва да правя такива коментари, но лъха откровено на нулева компетентност и липса на банкерско (клиентски ориентирано) мислене. Изобщо този твой коментар много ме разсмя.

14.   Кредитния инспектор до номер 10 - да, хиени сме. Носим наказателна отговорност. :)

16.   6месеца на 8 часов трудов договор, . Ти можеш да вземаш 1000лв ама важно е по договор колко ти плащат. Сещаш ли се примерно по договор си на 8 часа заплата 600 лв ще стане трудно. ЦКБ дават много трудноо кредити. Преди 4 години кандидатсвах при тях за 5000, осигуровките ми бяха върху 540 лв т. е заплата ми по договор беше толкова. Работих 5 години вече за работадетя ми. Това щеше да бъде първи кредит. Искаха куп документи, звъняха на шефът ми, човекът ме подкрепи и след три дни ми звънят да ми кажат, че им е трудно да ми се доверят понеже ще ми е първи кредит, нямала съм нищо на мое име на изплащане и било трудно да се доверят за толкова голяма сума. Предложиха ми 3000 като условието беше да им представя човек, който да бъде съдлъжник с чиста кредитна история. Нямаше кой да се жертва. Втори опит Дск отрязаха ме, Уникредит ми отпуснаха само, мо лихвата беше висока

17.   Аз пък не ви разбирам защо човек да не вземе кредит ако условията са ясни още в началото. Взимаш 7000 хил и връщаш примерно 7800 за 24 месеца. Чисто и ясно. Ако имаш 315 лв на месец в продължение на 24 месеца си готов.