Споделена история от Други

7 причини да живеем на село или малък град.
Нека темата да не се превръща в поредния спор провинция срещу столица, а да създадем една нормално протичаща дискусия.
Ето ги моите 7 причини да живея на село или в малък град.

1. Малкия град ти дава онова, без което просто сме загубени, а именно чистия въздух. Няма какво да се лъжем въздуха го дишаме ежеминутно, а на село той е в пъти по качествен!
2. Малкия град ти дава тишината. Отиваш в градчето и вече я няма тази шумотевица, това веднага те успокоява.
3. Градчетата и селата ти дават природата в най-чистия и вид. Дали гората или полето. Дали моретата или реките винаги има къде да се разходиш в дивото. А не по асфалтираните алейки в парка.
4. Селата ти дават и най-чистата храна. Ако си работлив и ти се занимава можеш да си отглеждаш животни и да си имаш една приятна градинка, а зимата да си отглеждаш зимнина.
5. Градчетата и селата ти дават приятели и добродушни хора. Да не са толкова интелигентни като гражданите, но поне са по искрени и добри от тях.
6. Малките градове дават невероятната възможност детето ви да играе на спокойствие и чист въздух и под непрестанен контрол от всички. Или иначе казано няма да си имате работа с олигофрените, които обикалят градските градинки.
Градчетата и селата ви дават здравето. За жалост обаче не ви предлагат никаква работа :( и това е цената, която трябва да платите за да живеете на село... По малко финансови средства.

Коментари

51-53 от 53

55.   Аз детството си съм прекарала на село и не мразя селото, дори го обичам и идеализирам и именно заради това не обичам да живея там. Обаче имам един въпрос? Защо като живея на село трябва да гледам задължително добитък, прасе, кокошки, да ги убивам тези животни, да имам градина, като бих могла всичко от магазина да губя (не казвам дали е по-добро или не)? Ние нямахме градина, нито животни освен две котки и едно голямо куче, какво от това? Да, на село! И богатият е богат и на село, и в града. Не свързвайте мизерията с мястото на живот. Всеки човек сам си преценява.

Джен

56.   От Автора. Подкрепям мнението на 53. Държавата ни е малка и на 50-60 км радиус от големите ни градове може да се намерят страхотни села и малки градове. Така доста хора вече си купуват по проходими и сигурни автомобили и пътуват всеки ден до работните си места в града. Естествено това търпи известни неудобства. Ако си в село до Пловдив или Варна е по-добре тъй като го няма фактора задръстване, но ако работиш в центъра на София излизането ти от нея в час пик ти отнема поне 40 минути и още толкова до селото и цялото това упражнение става доста трудно за изпълнение всеки ден. Но все пак за мен баланса град-село е най-доброто. Не може да се отрече плюсовете които дава големия град. За мен минусите натежават, но ако имате възможността да работите в града, но да живеете на село то вие сте щастливи хора. Аз съм нещо подобно и се чувствам добре.

57.   А защо не строят къщи или поне редови къщи в градовете? Стига с тия блокове, това е скотски живот, на запад само бедните студенти и имигранти са в блокове и панелки. Срамота е едно дете да расте в блок или кооперация.

51-53 от 53