Споделена история от Други

Започвам да се озлобявам към нея
Здравейте! Доста дълго време не бях писала тук, но ето че пак дойде време хаха, Ще започна така имам една колежка, с която до преди 1 година имахме добри отношения, тя е обрързана от 3 години, но от доста колеги съм чувала, че тя не е вярна на приятелят си (доста близки хора са ми разказвали за нея). 2019 година май месец се откри нов обект в нейният роден град и и преложиха да се премести там да го води, тя се съгласи и когато дойде времето да заминава, тя се размрънка пред шефовете, че тук имала връзка, ако толкова и пукаше за нейната връзка щеше да откаже още в началото все пак никой не я е карал насила, Когато замина пак си поддържахме контакт стана така, че откомври месец 2020 моят баща почина приех го доста тежко и тогава търсих постоянна компания сред приятели, след като и казах я попитах дали има вариант да си вземе няколко дни почивка и да дойде при мен, тя каза че няма как да стане стана ми кофти, но го приех. Месец по късно тя намери време да отиде на рожденния ден на приятеля си, знам че приятелят и винаги ще бъде на първо място, но някак си тоя факт че бях пренебрегната така, когато съм имала нужда я нямаше ме накара да си променя държанието към нея, а може би е тези емоции от този неприятен факт също са ми повлияли. Когато си пишехме започнах да се държа малко по дръпнато да и отговарям възможно най кратко, дори не си правше труда да ме пита как съм, започнах да и казвам че, щом в този момент не е била до мен не ми е нужда занапред да ми изчезва от живота и да се връща повече, започнахме да си пишем по рядко след този скандал тя ми каза, че вече съм друг човек и, че много съм се променила пожела да си прекратим отношенията съгласих се колкото и да ми беше трудно. Няколко дни по късно след това нейно желание ми писа да ме пита как съм? !?? Отговорих и после пак имаше затишие стана февруари месец и случайно от профила на един колега видяхме нейния и видях че е качила снимка с приятелят си, но е скрита от мен? ! поради каква причина тя си е скрила снимката от мен.. края на месеца тя имаше рожден ден преглътнах си егото и и чиститих опитах се да завържа някакъв отговор ( знам че е грешка, опитах се да оправя поне малко отношенията ни, въпреки че не бях виновна) писахме си много малко. Когато стана началото на март разбрах съвсем случайно, че пак е идвала в моя град и бам отново скрита публикация от мен.. тогава вече ми се изчерпа търпението от толкова лъжи и криене и я махнах от приятели няколко пъти ме търси писа ми, звъня ми по телефона, когато и вдигнах и я питах поради каква причина е криела публикациите си от мен тя ми отговори "не съм я скрила само от теб ". В момента иска да се връща обратно в моят град, но никои от колегите не желае да работи с нея няма и в кой обект да отиде представете си щом лъже мен така и крие какво остава за нейният приятел? Чак започва да ме хваща жал за това момче.. беше ми разказвала, че искала семейство и деца, когато се скарахме и пожелай сичко хубаво и мнооого деца и тя ми каза " не ми пожелавай това" това за мен не е нормален човек и уравновесен, за мен тя е един объркан човек, които не може да се справи със живота си и не знае как да го подреди. Не се бъркам в тези взаимоотношения, но много ще ми е интересно, когато нейния приятел я разбере що за стока е, в момента съм я заебала и съм решила, че ако ми пише дори да не и отварям съобщението, няма смисъл аз я питам нещо тя не може да ми даде адекватен отговор, само се моля да не ни съберат по случайност да работим пак заедно, че не знам как ще я изтрая. Започвам да я намразвам хора, не знам дали заради това, че ме остави, когато имах нужда от нея или заради това, че я разбрах каква е и как лъже всичко живо.

Коментари

1.   Разбирам те. Баща ми почина 2013-та, бях студентка. Компанията ми рязко се отдръпна от мен, заради интригите на едно момиче от тях, което ми просеше пари за бира, но когато си обърнах гърба настрои всички срещу мен. Няма да ти обяснявам колко тежко ми беше сама, в дъното на двора пред университета, а довчерашните ми приятели ме отминаваха като пътен знак. И това мина и замина и след години срещнах един колега и стана дума за въпросното момиче. Той тръгна да разправя, че преди няколко месеца баба й починала, колко й било тежко и той ще я подкрепи и ми предложи да й звънна. Казах му, че това е просто подигравка - когато имах нужда от тях ме оставиха сама и буквално ме отминаваха, подиграваха ми се зад гърба, повярваха на една интригантка, а когато на същата почине баба й, не се чувствам длъжна да я подкрепя. В такива моменти се вижда кой е човек и кой не. Щом не те е подкрепила сега, изобщо с нея повече не се занимавай. И аз бях удивена как точно в онзи момент решиха да ме отминават и правят напук, защото никога не бих постъпила така. Но има зли хора, то си е за тях.

2.   Ти си една завистлива филмарка.

3.   Не знам за колежката ти, но ти определено имаш проблеми. Посети психолог и сподели написаното с него.

4.   Чакай малко, имаш ли чувства към нея? И ако да, тя има ли обратни наклонности, или просто я харесваш тайно и не си й признавала?

5.   Абстрахирай се от всичко- женските номера край нямат- просто неглежираш , това е.

6.   Хм, не че нещо, но това е само някаква колежка.. чак пък такива драми!? Не разбирам какво ти пука дали е скрила публикация от теб.. или че не те е подкрепила? Все пак тя не ти е приятелка или гадже, или роднина.. а само човек, с когото работиш.
Или може би сте в приятелски отношения? Не си посочила.
Според мен, разковничето е да разбереш не толкова нейното поведение, а защо на теб ти пука толкова за него.
Ж31

7.   от авторката до номер 2 и номер 3 : номер 2 филмар ще викаш на някои друг тук пишем за съвети а не за обиди щото и аз мога да обиждам повярвай ми . До номер 3 не мисля , че имам проблем просто съм изненадана хората какви станаха и колко бързо те оставят.

9.   Не знам за каква работа говориш, ама звучиш като 15 годишна тийнейджърка :D