Споделена история от Други

Споделете вашето мнение :)
Здравейтее :)

Бихте ли споделили личното си мнение за това кои са най-ефективните мерки, които взимат политиците по отношение на кризата в България и в света? Моля, обосновете се и ако желаете, дайте идея за някаква мярка :)

За проучване е, събирам мнения на различни хора :)
Хубава вечер!

Коментари

2.   Може би Ю. Корея взе най-адекватните мерки - масово маски и масово тестове, от рано - преди дори да се усети Запада - и с внимание. Мнението ми е подплатено с клипове и статии които съм гледал и чел, съответно, в които ги хвалят. За други страни не съм се интересувал, честно казано, но бих препоръчал да се видят статистиките за всякакви други страни, особено тези които са успели да "flatten the curve". Мисля че Австралия е една от тях.

За БГ... мерките са... окей? Ама да се има предвид тук, че в повечето случаи просто са копирали какво правят на Запад. Задължителни маски в Австрия? Задължителни маски и тук (с подробността, че австрийците са предоставяли безплатни такива на входа на всеки магазин, но не и тук). Смекчаване на мерките някъде си на Запад - същото и тук. Copy-paste. Според мен нищо специално не правят, по-скоро отбиват номера. По-скоро гледат другите, с цел после да се оправдават чрез тях. "Еми и Пешо тъй направи, той е виновен!"

Ако следиш worldometers, предполагам че ще ти направи впечатление как в европейските страни, точно тези с най-малко направени тестове са и с най-малки показатели за заболели - като говорим за глава на населението. Смятам, че картинката в БГ е МНОООГО по-различна от официалната.

Скептичен съм по темата като цяло, но тук съм предубеден. Някой някога е казал, "Ако изборите променяха каквото и да е, вече щяха да са забранени" и го смятам за вярно. Политиците от край време, във ВСЯКА точка на света, приоритетите им са били не да подобряват стандарта на живот, да бъдат ПРЕИЗБРАНИ.

Иначе идеите ми за по-ефективни мерки са две: универсален базов доход И пълна роботизация на по-простите видове труд, но осъзнавам че първото е утопично, а второто - продукт на научна фантастика, но... Тая пандемия нито е първата, нито последната.

3.   Вече писах на бръснатата глава с пагоните, защо няма да се справим. Всеки ден виждам изяви достойни за серия на тримата глупаци. Потресаващо е. Тия хора кога ще проумеят, че докато няма контрол върху това едни и същи ръце да не работят с храна и пари, измъкването от вирусът остава мисия невъзможна, ако ще не с маски а с противогази да тръгнат всички. Защо Китай е адекватен и първото върху което обърна внимание е това, а другите не са и при тях хвърчат глави, като за през втората световна война? Толкова ли е сложно за тия хора да проумеят, че парите са разносител на зарази номер 1, както и че гърлото е приемник на зарази номер 1. В момента повечето дюнерджииници, баничарници, храна от топла витрина, която се плаща на самата витрина и т.н. са за псуване. Хем пред управляващите излизат статии от професори, които обясняват, че най-рисковите места за заразяване с коронавирус са местата на плащане с пари(без дори да става въпрос за вкарване на предмет влизал в контакт с тях директно в устата, достатъчно е само да си пипне лицето човек след това), хем гледат тъпо и не правят нищо.