Споделена история от Други

Откраднах лаптоп
Здравейте няма да слатам знаци запетай защото ми е много напрегнато.
Аз съм мъж на 20 години преди три дни направих нещо ужасно откраднах лаптоп от мола и камерата ме е хванала на другия ден полицията дойде на работата ми и ме прибра за 24 часа в ареста по едно време ме викнаха да дам обяснения казаха ми още че ще бъда съден при положение че полицията след като ме взе от работа отидохме до нас и им дадох лаптопа бях му сложил пръстов и емайла ми защото самият лаптоп искаше.
В мола бях с двама приятели единия го викнаха да даде обяснение и го пуснаха а другия не знам той не дойде но сигурно ще го извикат както и да е.
Заради това че ще ме съдят аз личен адвокат нямам полицията ми назначи служебно назначен адвокат който знае цялата история.
Когато отидох до мола бях с двама приятели взех лаптопа и си го прибрах в един сак колата ми беше паркиране пред мола пред камери и сега сигурно няма да карам повече от полицията за това нища не са казали но сигурно е така питах адвоката дали ще ме вкарат в затвора и той каза няма защото ми е първа кражба документирана ам взеха ви отпечатъци на пръсти снимки и т. н по принцип това ми е първата документирана кражба първият път бях откраднал маратонки отново пред камера но нищо не стана но сега за лаптопа стана
Питах един полицай дали ще ме вкарат в затвора и той каза не не си убил човек така че.
И след 24 часов престой ме освободила да си ходя вкъщи.
значи колко хора дето крадат има не ги затварят аз втори път няма да го правя.
Но моля някой който разбира да ми каже дали ще вляза в затвора след делото.
Благодаря предварително и за всички расисти който може би ще кажат че съм циганин или нещо подобно дето съм крадял не не съм цитанин а българин.

Коментари

1.   Ами казали са ти, че няма да влезеш в затвора, значи няма. Но не кради отново!! Ужасно е!

2.   Ех, човече! Защо се забъркваш в такива каши? Нали знаеш, че има камери и те записват всичко! Чакай малко, ти с маска ли беше, а твоите ортаци, да ги нарека така, имаха ли маски? Ако сте имали маски, как са ви открили? А те ли те навиха да откраднеш компютъра? Пари ли нямаш, че крадеш? Ето, че се породиха много въпроси, на които ти не си дал отговор! Иначе аз никога не бих си рискувал живота, при положение, че ме записват! Най-лесно ми е да свия нещо от контейнерите за отпадъци, където никой не ме преследва за абсолютно нищо! Ако и аз съм като теб, през ден ще ме задържат, а не искам да се излагам! Отиди и ти по контейнерите, все ще намериш нещо-аз намирам доста неща! Мисля да ги продам в един оказион, където се продава/изкупува всичко, стига да работи! Един работещ партигрил и за 5 лева мога да го продам, един запазен смесител за 10 лева, една печка за 10 лева! Идва есен, студентите ще дойдат, има и млади семейства под наем, а всеки ще търси нещо изгодно, макар и втора ръка, а новото излиза скъпо! Цените са примерни, не казвам, че точно толкова ще взема, а и нали човека там трябва да изкара нещо! Е, аз няма да се пазаря, поне ще взема повече, отколкото ако предам същите неща за скрап! А и ще знам, че някой ще ги ползва!

3.   цитанин българин.. ако обичаш недей задръства сайта с такива тъпизми. Като ти се краде после ще седиш в ареста. Толкова е просто. Ако търсиш да се оправдаеш, че и други го правят. Всички които го правят, ги чака същото. Единият може да не те хванат, но то ще ти се върне рано или късно. Това е

4.   В България хората, дори и за убийство не ги вкарват в затвора. Е как можа, точно от мол да откраднеш лаптоп. Не знаеш ли, че там е пълно с камери. Не знам как не са те хванали още на вратата на излизане.

5.   Това ми е 'първият път'. Значи ли ме ще има и втори?

Вече сам определяш на ляво или надясно си от този случай нататък. Най-голямата глупост да крадеш.

6.   Няма да влезеш в затвора, но не го прави отново, защото тогава може и да влезеш. Върнал си вещта, така че всичко е възстановено. На делото се постарай да си личи, че съжаляваш за постъпката си и се извини. Късмет и спокойно.