Работа в България с диплома от чужбина
Здравейте! Завърших бакалавър Маркетинг в София и се преместих в Шотландия, където завърших Магистратура Управление на човешките ресурси. Работя в сферата на ЧР от вече 2 години в Единбург. Напоследък много се замислям за прибиране в България, тъй като нищо не ме задържа вече в чужбина. Единственият проблем е намирането на работа. Кандидатствала съм на доста места в София, но или получавам отказ или изобщо не се свързват с мен. Аз все още съм в Шотландия и може би това също е фактор. Някой бил ли е в подобна ситуация и колко време ви отне да намерите работа в България и по-специално София?

Благодаря, ж 28

Коментари

1.   Моят съвет към теб е да не се връщаш. Приеми го като знак от съдбата.

2.   Хората тук се чудят къде да се махнат, ти какво очакваш не знам. Стой си там, където си и не се връзвай на правителствената пропаганда, че животът тук цъфти.

3.   Здравей, бях наскоро до Шотландия, невероятно красиво е там. Аз живея в Англия, дали не се замисли да дойдеш насам преди да се прибереш в Бг. Аз съм на твоите години и също от София и също така изпитвам тези чувства, че тук нищо не ме задържа и искам да си се прибера, но реално това не е добро решение. Според мен ела насам някъде, в някой средно голям град и виж как е, преди да предприемеш крайни действия. Връщане назад винаги има.

4.   Стига с тези дипломи! Хорате не гледат дипломи, а какво можеш. Диплома можеш да си купиш отвсякъде, но това не те прави кадърен, а смешен, ако решиш да работиш нещо. Дипломата е само за престиж, но ако няма покритие с ума, ставаш за подигравка. Имах познат инженер, който заемаше пост на ръководител, но не знаеше как един диод да провери дали е изправен, всички му се мазнеха защото им е началник, а беше началник защото се мазнеше на по горните, които вероятно са се мазнили на някоя мутра като Боко!?

5.   В България е много трудно да постигнеш нещо с честен труд и акъл , а по - скоро трябва да си нагла и да знаеш къде да си сваляш гащите , както и да си в средата на мутрите и плеймейтките.Повечето ми от приятелките там едва свързват двата края и не разполагат с почти никакви възможности,а някой дори и на почивка не могат да си позволят да отидат .Работи и си живей в чужбина , а щом имаш финансова възможност можеш да се прибереш или да отидеш където си пожелаеш. България е хубава за почивка , с хубав климат, но като те поведе живота там не става.Е ако не говориш език и нямаш никакви умения няма смисъл да заминаваш , но твоя случай е друг , така че въобще не се замисляй според мен :) Аз също съм учила тази специалност и преди се опитвах да си намеря работа в София , но без никакъв успех.... Тази сфера като цяло е със слаба реализация в Бг.