Споделена история от Други

Мил човек
Защо когато си мил, добър с обкръжението си, например съученици, даже приятели, се получава така, че те спират да се интересуват от това как си и някак те оставят на заден план.
Оставаш просто приятел. Едва ли не познат. Не говоря за любов.
Изглеждаш скучен понеже си все позитивен ли?
Или за това че понякога обръщаш твърде много внимание на другите? И така да е, ако пък спреш ти да им обръщаш внимание, сякаш едва ли не почти те забравят. На 17 съм и от малък съм добър с хората около мен, и ми харесва!
Ама като се замисля имам двама трима верни приятели и цяла дузина познати..
Помагаш, ободряваш, усмихваш се и се държиш мило, а накрая си някъде там сред приятелите.
Бях впечатлен от историите за дядо ми, разказвани ми от семейството, за това колко добър човек е бил. За жалост не го познавам, тъй като е починал млад.

Та сякаш не можеш да изградиш близост с хората.
Добре, сякаш аз не мога.
Някакъв съвет, за мен?
Понеже аз изобщо не съм скучен.
Имам доста хобита, спортове, изкуство.
Бих се нарекъл и цветен на емоции, макар да се държа добре с останалите.
Също може би съм твърде позитивен и оптимистичен и един вид едноцветен външно.
Всеки има лоша страна, а моята я тая.
Четох статия тук за нещо такова и се замислих дали всъщност не съм добър заради самото общество.
И само заради хората около мен.

Коментари

1.   Спокойно, аз съм така, просто трябва да се държиш по зряло и да се отнасяш с всеки така както заслужава. Ако някой те използва, намери начин и ти да го използваш, иначе хората за друго не стават.

2.   Здр приятельо, и аз съм мил и добър а съм вече на 33. Дори нямам и не съм изградил хобитата, който си изградил ти. Радвай и се се уважавай за това което си. И не обръщай голямо внимание на хората около теб. Не позволявай на никого да ти се качва на главата. Това стана с мен. И си отстоявай позициите така ще получиш уважение.