Споделена история от Други

Самота и депресия
Здравейте,

Не знам откъде да започна, няма с кой да споделя, затова реших че трябва да излея болката си, някой да ме чуе и просто да ме разбере.
Аз съм момиче на 24г. Знаех, че когато завърша университета, ще е трудно, но не знаех че всичко ще ми се струпа наведнъж. Последна година съм, уча в София. От месеци насам си търся работа по специалността и не мога да си намеря. Не ми звънят от никъде. А хората около мен ми казват че съм добра в това, което правя. Уча архитектура. Участвала съм и в конкурси. Винаги съм имала високи постижения... но е факт че сега съм изпаднала в дупка и не мога да се измъкна. Нашите вече не могат да ми помагат и може да се наложи да работя нещо друго. Объркана съм и не знам какво и накъде да хвана.
Това от което много ме заболя е, че от една година излизах с едно момче. Впоследствие се влюбих в него много. Пасвахме си в много отношения и имахме много общи неща и интереси. Той живя известно време в чужбина. Скоро се върна, и бях много щастлива, но за кратко. Докато беше в чужбина нещата се промениха, карахме се доста често. Плаках много и въпреки всичко исках да разрешим проблемите. Като се върна изкарахме кратко заедно и той просто ме остави. Предаде ме. Не искаше да разрешаваме проблемите заедно, а бягаше от тях. Дори правихме планове заедно. Остави ме точно, когато имах най-много нужда от него. А аз го чаках, трудно се привързвам към някой и той успя да ме спечели... Но до там. Болката остана за мен
И малкото приятели, които имах, вече са обвързани, работят, почти не ме търсят.
Не ми се говори с никой вече, не ми се излиза. Постоянно ми се плаче и нямам мотивация за нищо. Вечер спя по малко. Събуждам се, започвам да мисля и повече не заспивам. Почнах да пуша много. Времето не ми минава и вече не изпитвам радост от нищо.
Имам чувството, че губя себе си и всичко. Че изпадам в голяма яма, от която няма измъкване.

Коментари

1.   Здравей. Относно работата, имам приятели, които също завършиха архитектура и мина доста време преди да си мамерят работа в България. Ако нямаш, съветвам те (ако нямаш) да си отвориш LinkeIn профил и да си впишеш всичко така, както е. Има много ловци на глави, търсещи нови карди. Не се притеснявай, ако трябва да работиш нещо друго. Ще е трудно, но с подходящата мотивация и енергия ще се върнеш към архитектурата. Аз работих буквално с лайна, а сега съм софтуерен архитект.

Относно любовта и приятелите - нямам с какво да те посъветвам. Аз самият съм на 26, необвързан, без сносни приятели, на които мога да се доверя... и вече на тези години е трудно да направя нов социален кръг, точно поради причините, които ти изброи. Надявам се разрешиш този проблем! Всичко има решение!

2.   Хубавото е, че си млада, животът е пред теб! За да разнообразиш живота си не подбирай много хората - като те извикат някъде отиваш. Използвай всяка възможност, за да си навън. Така ще има вероятност да срещнеш подходящ мъж. А ако пък ти стиска - пробвай през интернет или на парти за запознанства.
За работата - търси по спвциалността си, а междувременно може да почнеш някаква административна работа по проект или по заместване, няма лошо да се хванеш и на нещо временно колкото да си изкарваш прехраната.