Споделена история от Други

Какво е уважението ?
Здравейте, няма да се впускам в подробности. Какво точно означава уважението? Как човек да получи уважение от други хора? Много често ми се случва да попадам на хора, които не ме уважават, да ме обиждат ( чрез намеци ), да ми говорят лошо зад гърба, да ми се подиграват. И много често аз като уважавам някого не получавам сащото.

Коментари

1.   На първо място - човек получава уважение от другите хора, когато не го търси съзнателно. Ако си несигурен в себе си, и постоянно търсиш одобрение от околните, под формата на уважение, то никога няма да го получиш. Хората подсъзнателно не харесват и не уважават несигурните в себе си индивиди. Научи се да бъдеш човек, който е абсолютно идефирентен към мнението на околните за него. Единственото важно за теб мнение за себе си, трябва да е твоето собствено.
На второ място - бъди много добър в това, което правиш. Хората уважават тези, от които се възхищават, и от които имат някаква полза. Ако си добър в нещо и винаги си готов да споделиш знания и да окажеш помощ, то ще получаваш и съответното уважение за това.
Трето - бъди добър човек. Не прави лошо на никой, подкрепяй приятелите си, помагай на хората около себе си, без да търсиш отплата, или за да ги накараш да те харесват и уважават. Прави го просто, защото такава е твоята природа. Гледай позитивно на нещата и се старай хората да се чувстват приятно в твоята компания.

2.   Е, това, че говорят лошо или се подиграват зад гърба ти е лошотия или простащина. Няма общо с уважението. Всъщност почти всички българи говорят лошо за всеки. Като чета коментарите примерно под новините за Григор Димитров, се убеждавам в горното. Така че не обръщай внимание на лошото говорене. Игнорирай го. Имай предвид, че и да си най-прекрасната и съвършената българите пак ще говорят лошо. Просто така си изкарват вътрешното си неудовлетворение в живота. Няма нищо общо с теб.

3.   Моите мърляви “роднини” 50 години не ме уважават.
Писна ми от тях и не се занимавам.

4.   Уважението е чисто и просто да смяташ човека срещу теб минимум за равен на теб или за по-висш. Нищо повече или по-малко от това.

5.   Хей, накратко уважението означава да зачиташ другия като личност, да не го обиждаш, да не го унижаваш и говориш зад гърба му, да не се отнасяш лошо с него, общо взето е това, поне аз така го разбирам. Хората, които те обиждат и говорят зад гърба ти изобщо не заслужават твоето внимание, затова ги отпиши и не се занимавай с тях, за съжаление има хора, които не оценяват това, което правиш за тях, затова горе главата и бъди силен/силна, ти нямаш никаква вина за тяхното поведение, те просто така са възпитани, с една дума в първите им 7 години родителите им не са им дали това, което им е нужно за да уважават хората и изобщо да бъдат хуманни, човечни!

6.   Като мачкаш.

7.   "Хората уважават тези, от които имат някаква полза." - ммм не.