Споделена история от Други

Аз ли съм луда или всички наоколо? Забелязвате ли, че почти всички са зверски тъпи?
От няколко години насам периодично ми се случва с различни хора да отричат, че са казвали дадено нещо, дори и това е било скоро (например вчера, тоест не са имали много време да забравят), а въпросните неща да са важни. Последният пример за такова нещо е скарване с началникът ми и две безобразно тъпи, дърти колежки. Те двете се скараха с мен заради техни турбо фантасмагории, после и той дойде уж да потуши врявата им и накрая изкара мен виновна с думите: "Теб те чака голям скандал." Тръгнах си, защото много, много, много мразя цирковете, но на другия ден още ми беше обидно и се оплаках на управителя. Разбира се, казах си всичко, мога и да го докажа (че не съм виновна за това, за което ме обвиняват дъртите), защото има камери, но в крайна сметка началникът ми отрече думите си, даже и като бяхме двамата, категорично отрече и каза, че никога не би казал такова нещо. Лъже ли, не помни ли, според вас? Такова нещо ми се е случвало с много хора, вече почнах да се чудя аз ли съм полудяла или всички наоколо. Но за този случай на работа съм повече от сигурна, че това му бяха думите. Вярвам на ушите и очите си.

Другото кофти у хората, което ми прави впечатление е, че поне едно 90% от тях са зверски глупави. Като ми се наложи да обяснявам нещо на някого, гледам да е по най-простия начин, обяснявам го даже няколко пъти, по различни начини и пак често не поемат. Нали уж сме родени здрави хора, но интелектуално има твърде много изостанали и в твърде голяма степен. На какво се дължи, според вас?

Коментари

1.   Ти. Ти си луда.

2.   Те.

3.   Абе и ти си малко луда, ама и масата хора са си тъпири. Ти си луда щото се палиш много по тези неща явно, а като по-умен (уж) човек трябва да знаеш, че лъжата, а също и самозаблудата (умишлена или не) са типични за хомо сапиенсите. Пък че масата хора са тъпички с миниатюрен светоглед и не са честни дори със самите себе си, е отделен въпрос.

4.   Всички са луди. Заобиколен съм от глупави анти-маскъри и конспиратори срещу короната.

6.   Ами ти си "лудата"! По начина ти на изразяване, подбора на думи и накланяне към удобни за теб изводи, а не просто излагане на фактите си:
Конфликтна личност от тези дето ще спорят до дупка дори когато осъзнават, че не са прави! Просто да се наложиш на всяка цена. Не търсиш разрешение на проблем/конфликт, а налагане!
Манипулатори, но нямаш нужният капацитет, правиш го грубо, просташки и затова намеренията ти прозират на мига.
Така винаги ще ти опонират другите, инстинктивно дор няма да допуснат "налагане" от твоя страна. Интелигентен човек ще постъпи като управителя (ще те среже на момента и после може и да излъже) само за да тушира болната ти амбиция да си "отгоре"
Мислиш се за умна, интелигентна....хм колко интересно...

7.   Не си луда,обществото е лудо. Номер 4 е най-ясният и красноречив пример за това.

8.   Дарвин е имал това предвид, като маймуни сме :D

9.   Явно си в среда с нискоинтелигентни хора. Промени обкръжението си.

10.   4, има доста доказателства, че короната е мътна вода. Първото е, че цензурират истински лекари, второто е, че в Бразилия болницата беше празна, третата е, че аз и приятелите нямаме познати с ковид в София. Конспирациите са напълно закономерни. От Ухан тръгна по света, а в другите градове????Отказаните мерки в Беларус? Добре, че ти не си тъп, ако си цъкаш с маската(намордника) навсякъде. Човек трябва да има критично мислене, не да бъде тъпак промиван от телевизора. Ковид не съществува в тази светлина, в която се описва. И да, хората са яко затъпяли, пример си ти. :(

12.   Май някой се правят не на луди, а на уж не разбрали. И, на всичко отгоре на следващия ден изопачават нещата така, че ти си виновен и ти не разбираш. Това е чудесна позиция, за да вършат по малко работа и да са си спокойни. Авторката, ако намалиш темпото и ако започнеш да ползваш техните методи, дали няма ТИ да си по добре? Ако ТИ си по добре, другото няма никакво значение. Май си млада и се хвърляш в работата.

13.   А същите тези възрастни служителки хленчат "оле няма млади хора, оле кой ше ни плаща пенсиите". Изказването на 6 щеше да е намясто, ако бяхме държава с положителен прираст, а не с отрицателен. Допреди корона кризата дори имаше ГЛАД за работна ръка.

Авторке ЗАМИНАВАЙ ЗА ЧУЖБИНА! Лелите тук да му мислят.

14.   Едно 95 % от хората са тъпи и не умеят да разсъждават и мислят критично. Така че си права. Но и ти пък да се палиш за някакви глупости - също не е много ОК.

15.   С това, че повечето хора са мега тъпи, спокойно мога да се съглася. За тези идиоти няма корона, дават примери с лекари които злоупотребявали с болестта. Ами добро утро лекарите в бг от доста време злоупотребяват със здравето на хората, като онзи със стендовете, малцина са тези, които спазват хипократовта клетва стриктно. Постоянно чувам глупости от рода на по времето на бай Тошо беше по-добре и Путин е велик. Е, как може бе хора този човек е президент на държавата от както се помня, това е диктатура, освен това протестите срещу него са постоянни, но не чуваме много за тях, мисля, че на трезво мислещите ще им стане ясно защо. А едни от най -глупавите същества това са поддръжниците на онова недоразумение Тръмп, което всички друго ще направи с Америка, но не и да я направи велика.

16.   Те са интриганти, лъжци и прости. Но ти или трябва да си смениш средата, или да намериш начин някак да живееш с този тип хора.

18.   Съгласен съм с мнението ти за простите хора. Истината е, че една много голяма част от хората са малоумни. Не се карай с глупаците, не се опитвай да им промениш начина на мислене. Просто не им обръщай внимание и ги търпи. Те са глупави и е под техните възможности да разберат и да започнат да правят това, което им казваш.
Ще е хубаво да промениш обкръжението си, както казва номер 9.

20.   Привет, авторката съм. Благодаря за всички адекватни коментари, другите дори не съм ги чела.

Прави сте, че човек не е хубаво да се пали за глупости, но в случая не става въпрос за глупости. Мълчанието е знак или за съгласие, или за вина, а аз нямам общо с тези неща. Такъв е животът - или мачкаш, или те мачкат/или бягство, или борба. Няма средно положение. Никога не бих се оставила на дърти, миризливи демони да ми държат тон и да си придават важности, които всъщност нямат. От "Не му/ѝ обръщай внимание..." нищо не съм спечелила, само загубих. Оттук насетне всеки, който ми се изпречи на пътя, ще съжали. Онези вече се насраха от злоба, взети са мерки срещу тях.

Забелязвали ли сте също, че след около 30тата година жените (вече често и мъжете) се разболяват от следните болести: завист, злоба, интригантство, клеветничество, простотия? И никакви обноски, никакво възпитание, сякаш са шимпанзета в човешки облик. Само като видя някоя такава и ми е ясна, на физиономиите им пише "демон".

21.   Понеже "поне едно 90% от хората са зверски глупави" ще вляза в кожата на един от тях и е ти кажа, че ти си пълното олицетворение на казаното от един български мъдрец - "България не ме обича, а аз съм ебати пича!".
За да се държат лошо с теб повечето хора, явно има нещо в теб, което ги дразни. И аз мисля, че усещам какво е то - твърде високото ти и войнстващо самомнение.
И понеже ти в ниакакъв случай не можеш да допуснеш, че имаш някаква вина за хорското отношение, обявяваш 90% от хората за глупави и под твоето високо ниво - единият бил дърт и грозен, другия не схващал твоята сложна мисъл, третия ти завижда за неземната хубост и т.н. Така, отдавайки собственият си проблем на външни обстоятелства, ти олеква и и те кара да се чувстваш велика в собствените си очи. Ти си си съвсем съвършена, проблемът е в останалите глупави хора, които не те оценяват.
Съветвам те ти самата да поумнееш и да спреш да бъдеш в ролята на кривата ракета във вица с Космоса.

22.   10 Има хиляди очеизбождащи доказателства, че тоя вирус е един тъп, смешен гъз като дебилите, които се връзват. Но... Никой не може да го обясни това на онея клети твари, принадлежащи, на онзи който стана известен поради същите дебили /че като чуят нещо сложно и завъртяно започват да повтарят като папагали горките/. Та... За ефекта Крюгер иде реч. Да си виждал някой от тея дебили някога да са дали и един аргумент, та камо ли доказателство, че якия им вирус е реален?! Не... Само едно ей такова плюене по "антимаскъри" /маскАрите смешни измислиха и нов български език/ и нищо повече. И край, велики са вече горките.
Та общо взето, губене на време и нерви е да спориш с червейче за живота и смъртта например. Пробвал ли си да обясняваш на червей? Едва ли, ясно е защо. И с тея така.

23.   22, ти явно по друг начин си усетил пандемията. Дано не те сполети теб и семейството ти!

Да не си и антиваксър?

24.   Да, тъпи са. Работя с клиенти. Днес преди 17ч един влиза и пита това случайно да е фирма Х? Казах му „не, фирмата е отсреща”. Той започна да псува навигацията си и излезе.
Като цяло обществото е озверяло и затъпяло. И за скъсаната ти риза ще ти завидят. Забелязвам, че пенсиорите са масово злобни и прости. Липсват им елементарни маниери.
Пример не носят маски в затворени помещения и ръсят плюнки навсякъде. Заради тези дъртофелници се редихме на ипашки за хляб „да ги пазим”. От кое ,бе те са си отрепани от простащина. Вирусът бяга от такива проклети индивиди.
Много примери мога да дам как българинът масово псува, заплашва, обижда, отказва да плаща, скатава се и гледа да мине метър.
За съжаление вече циганите не са най-долната прослойка. Доста българи могат да заемат дъното .

Д-р Хаус

25.   И само да кажа още нещо. На 32 г и още не съм се разболяла от злоба и завист. Не е до години, а до манталитет .
Срещала съм както злобни и надути 20-годишни , така и 80-годишни бабички и дядовци , които не може да им затвориш големите усти. Масово българинът е просто и вместо глави имат тикви.

Д-р Хаус

26.   Има едно циркулиращо НЛП в момента из цялата планета. Но най вече в България НЛПто е свързано с това че българите сме отрепки, глупави , тъпи ганьовци и тн. Ти също си се вързала на това хоро.

Комуникацията между хората се състои от два фактора:

1. Способност за обясняване- понякога хората си мислят че са обяснили добре , но всъщност от устата им е излязла само една емоционална помия , без логически връзки между сказуемите и предлозите.
2. Способност за възприемане - факт е че НЛПто принизи цялото човечество до агонисточна деградация и съсредоточаването на вниманието ( concentration span) падна при всички до 1-2 сек. Особено младите милениуми и дигитатлки вече не могат да се фокусират по дълго от бебе.

Не можеш да промениш хората по точка 2. Това което можеш да направиш обаче е да продължаваш да обясняваш като на малоумни , за да си изрядна по точка 1.

27.   Здравей, 25, авторката е. Не съм казвала, че абсолютно всички 30 годишни са зли и долни, но съгласи се, че има много примери за подобни примати. Когато имам вземане - даване с човек на моите години, всичко върви идеално, а като работя с някоя 30 винаги се появяват интриги, проблеми и работата завършва с провал. На една от тези, за които писах, на лицето ѝ пише "бясно куче". Просто ми стига да погледна някой, най-много да разменим 2-3 думи и вече съм го прочела колко струва.

28.   Нали знаеш какво е казал Айнщайн за Вселената и за човешката глупост?
Все повече се убеждавам, че е бил прав!
Така, че хич да не ти пука. Ид... ти винаги ще има, но ти не им се впечатлявай.

29.   Авторке, както и други по-горе са ти казали, че ти си лудата. Аз също потвърждавам тяхното мнение за теб на 100%. Ти сама потвърждаваш лудостта си и фалшивоста си. Виж в твоя коментар н. 20 какво си казала: "Благодаря за всички адекватни коментари, другите дори не съм ги чела". Как разбра, че другите коментари са НЕадекватни ако не си ги чела. Виждаш ли как се излагаш в лъжите си. Авторке изключително голяма лъжкиня си и не се усещаш какви глупости говориш. Ти не си за никаква колективна работа защото ти нямаш нормално поведение за да бъдеш сред повече хора. Смяташ се за най-интелигентна от всички хора с които до сега си имала нещо общо, но си в пълна заблуда. ЧУЙ си и езика: : "Онези вече се на... ха от злоба". Може ли един интелигентен човек да има такъв речник. Фашива си до безобразие. Престани с твоите претенции за нещо което не си, защото езика ти и отровните ти коментари говорят, че си много ниско в интелектуално и културно отношение. Защо наричаш колежките си дърти и глупави, а твоята възраст каква е. Аз мисля, че ти си една от тези 90% от хората които са зверски глупави. Ти и затова питаш "АЗ ли съм луда... " Да, ти си луда.
Моля модераторите да публикуват този мой коментар.

30.   "Да, тъпи са. Работя с клиенти. Днес преди 17ч един влиза и пита това случайно да е фирма Х? Казах му „не, фирмата е отсреща”. Той започна да псува навигацията си и излезе.
Като цяло обществото е озверяло и затъпяло. "

Хората са тъпи.
Ти работиш с клинетни.
Днес, че и преди 17ч (ФОРМАТ!!!), някой влиза и "пита това случайно да е фирма Х". Все пак се радвай, защото можешеда попита, дали това НАРОЧНО е фирма X.
След като си помогнал на човека, браво за което, честно го казвам, защото се напълни със задници, които те лъжат.
Човека е изпсувал навигацията си, което не му прави особено голяма чест, но изводът е, че обществото е озверяло и затъпяло.

ММММхххммммммммм.....

Че има гадни, долни и нахални българи, има. Ама тоя пример не показва нищо. Някой се е ядосал на техниката си, която го е подвела, иначе нямаше да влезе при теб, а ти изкара народа озверял изатъпял. Лош пример, но дали е показателен за цялото ни общество?

31.   Няма такова чудо антиваксър, а човек който разсъждава и не е стаден дебил, но пък има стейхоумъри. Безспорен факт е, че най-добрите доктори с дългогодишна практика в инфекциозни отделения, съвсем спокойно ходят без маска и се аргументират защо, а разните измамници от здравната система, какъвто е Ангел Кунчев, непрекъснато се опитват да ги осмиват. Така, че всичко е пределно ясно. Хората, които вярват в ковид са за съжаление и да палим свещички за тях по църквите, а борещите се за правата си в Чехия, Словакия, Франция, Германия, Италия, Ирландия и Англия са достойни за уважение. Никой не иска да седи с маска и да спазва мерки срещу нещо, което не е виждал. Мен ще ме е страх ли от побой в квартала ми, ако 20 години не ме е барал никой?Ми, не!. Всеки вярва на това което в е видял. Ние Ковид не сме е виждали., а не сме никак малко. ДА, ОПРЕДЕЛЕНО ПАНДЕМИЯ НЯМА. :)И не е мнение, а универсална истина . :) Мисълта ми е, че звездичките ви тук, не играят никаква роля. Гълъбите гукат и не лаят. а който мисли пе лаят, ок. Хахаха.

32.   Да, но и си овладей гнева. Подцирай си думите и спори с интелект. Гледах едно предаване жената доста болна, тежка диагноза, но смирена, добре облечена, живота продължава. Възрасни хора в България в пъти по-добре физически, такава злоба и агресия и ще кажете, ами парите са малко и за това. Не е само това. Злобни, прости, агресивни хора. Вечно нацупени хора. Погледнете къщите на хората, фасадите, мръсотия, подтискащо, дворове пълни с боклуци и пак ще кажете, ми парите. Какво пречи да почистиш, да сложиш цветя, но това е манталитит. От там идват всичките ни проблеми. Възпитанието, учтивото говорене, обръщението на Вие. Звъни ми моя позната, съответно не мога да говоря. Ей сега пъти звънна. Няма нищо спешно, ей така простотия. Питам любезно нещо си в една фирма, служителката ме направи на нищо. И причина за това не съм аз, а натрупаният с годините мироглед, възпитание прерастнал в поведение на обществото и формиращ начина на мислене.

33.   Съжалявам за теб, 31. Пожелавам ти бързо оздравяване.

34.   5, 23, 33-малоумнико, нахлупи си шибания противогаз на тъпата, празна кратуна и си ходи с него у вас колкото щеш, ама не заповядвай на хората какво да правят и как да живеят и не им пропагандирай твойте шибани простотии, щото не е твоя работа! Ако искаме чисто голи ще ходиме навън и ти не си никой да ни заповядваш, капиш!?

35.   33, като го хвана ще оздравея, а то или аз съм много здрав, или го няма. Сега сериозно да ти отговоря! Трябва да се научиш на добър анализ на заобикалящата среда.