Споделена история от Други

Време е да бойкотираме Китайските стоки!
Постоянно прихващам хора с Huawei и други такива китайски марки. Да не говорим, че и уж западните марки са правени в Китай. Аз ще започна да бойкотирам всичко направено от тях, например пералните Канди. Те нарочно създадоха този вирус и натръшкаха толкова хора. Надявам се да мога да намеря нещо, направено в Упония, Хонк Конг, Тайланд, Тайван, Корея, Украйна, Беларус или Индия и Турция, защото нека не се лъжем, ЕС и САЩ нищо вече не произвеждат.

Коментари

2.   И да са го създали, все пак стокирте им са по-евтини. Накупи мивсичко, което ми трябва, па тогава и аз ще ги боййкотирам, дорде съм задоволен ;)

Айде, със здрАВИ!

3.   "защото нека не се лъжем, ЕС и САЩ нищо вече не произвеждат."

Ми мноо ясно уее баткааа! Фай five! Да не смеее тука некви бачкатори ... АХХААХА

4.   Ами успех с бойкота, за съжаление на всичко вече пише Made in China, включително и на реномирани европейски и американски марки...това е голяма загуба на работни места, но е много по-изгодно за потребителя стоката да е направена от нископлатен китаец, а не от добре заплатен европеец/американец.

5.   Не само трябва да се бойкотират, ами и изобщо да се поставят в световна изолация и никой да не ги бръсне за слива. Коронавирусът не е единственият проблем - всички сме виждали какво е отношението към хората им и животните. Отвратителна страна. Но това всички го знаят, най-вече САЩ и Европа, които си гледат интереса. Китай произвежда огромни количества стока за нашия пазар, почти всичко е китайско освен, може би, най-високият клас продукти, но то и затова са на такива цени. В Китай е евтино, останалото няма значение, колкото да се правят на загрижени световните сили. А най-лошото е, че на хората не им пука. Това Китай да бъде зачеркната от картата зависи до голяма степен от нас, обикновените потребители. Все още сме повече от държавните лидери и ако масово спрем да купуваме китайски стоки, нещата ще се променят, ама едва ли...

6.   Аз много отдавна винаги когато имам възможност да избера по-качествена стока го правя и така бойкотирам некачествените...

7.   За китайските смартфони не знам, но като цяло всички останали марки смартфони се произвеждат от тайванската компания Foxconn, като само дизайнът е дело на марките им. Като производството не е задължително да става и в Тайван, а може да е по всякакви точки на света тъй като тази компания има фелиали по света. Например Нокия се прави от фелиалът на Foxconn в Индия. Иначе много правилно разсъждаваш за китайските стоки. Всички трябва да кажем НЕ на жълтият СССР заедно със всичките му безобразия върху хората и наглост и влияние което се опитва да прокарва. Той е чума за света. Но е правилно да се подходи така и с нещата идващи от ислямски страни. Те в никакъв случай не са по-малко зло. Плодовете и зеленчуците от Турция са пълни със забранени пестициди които увреждат ДНК. Хората са говеда. Въобще не мисли, че така спонсорира враговете си, режими потискащи народите си, наглеци и такива които не му мислят доброто. Българинът обезателно ще отиде да си остави парите в Турция и ще си вземе Huawei. Половината ни държава се изниза от там. Що за идиотщина. А иначе няма да издържи и един час на режимът в Китай и Турция. Ще гледа като теле като дойдат в домът му униформените да го прибират понеже обидил някъде в пост в интернет президентът. И го шпионират и вирусът му натресоха на главата престъпните комунисти от Китай, и пак говедото продължава да си дава парите на Китай. Кой да мисли, че такива не трябва да бъдат хранени? Според мен ще му се връща от нещастието на народите им на всеки, който ги храни като си оставя парите при тях тъй като така полива режимът като цвете. Китай и другите подобни вредни държави трябва да фалират за да се освободят народите им от престъпните им правителства, които прецакват не само собственият си народ, но искат да прецакат и цивилизованият свят, от който част уж сме и ние. А ако и народът им е с правителството им, то и след падането на правителството им, бойкот трябва да има. Но за да падне трябва як бойкот. Браво на САЩ за санкциите. Един път вкараха Турция в икономическа кома и мустакаткото забрави да избива кюрдите. Втори път накараха жълтите комунета да пикаят газ. Huawei вече пуши. Ако и ние ударим едно рамо с бойкот, отиват на кино. Не спонсорирайте държавният тероризъм по света! Елементарно е.

8.   Здравей г-н или г-жа болен мозък!

9.   Здравей,
САЩ и Европа имат едно от най голямото влияние на световния пазар. САЩ заема първо място за най голяма икономика (включително експорт и инпорт). Примарният сектор се занимава с отглеждане на тютюн, царевица, слънчоглед и т. н. Много от американските стоки имат ограничение да се продават в Европа заради огромното количество на консерванти и оцветители. В химическата промишленост, строителството и транспортта също изгряват, но не чак толкова колкото в терциалния сектор(всички заплатени услуги като застраховки банкови услуги и т. н)

Разликата между Китай и САЩ

В началото на 60 години Китай е в огромна криза. Залага на произвеждането на малки стоки и на експорта на ниски цени с надеждата след време да си върне загубата.(Не се центрира на услуги) Само за 50 години става първата икономика в света.

10.   На практика не можем!
Ж32

11.   Малко ми напомняш на мои роднини комунисти, които карат западни или японски коли, работят в Англия или Германия и редовно киснат у фейсбука, а комунистическа пропаганда търсят у гугъл.

12.   Аз ги бойкотирах вече , и вие го правете, не позволявайте България да стане китайски сателит както повечето държави

13.   Усещам, че ще поставиш начало на една велика революция. Успех!

14.   Да, прави сте за животните, видях клипове в нета как щавят кучета и котки живи и ги горят с горелки. Само извратеняци биха направили такова нещо. И дори да ядат кучета НЕ е нормално да щавиш живи животни, все пак сме хора! А и как може печено месо с горелка да им харесва, изглежда отвратително, запичат само кожата, отвътре почти сурово и се разтича мас. Бляяяа, отврат! Но те явно не са хора, а изверги.

15.   А да - и китайката която гази котенца с токчетата си, буквално размазвайки ги на пихтия и убиваща ги или онази другата, която си поръча супа от жаба. Готвачът просто наряза една жива грамадна жаба като й остави главата цяла. Онази ненормалница започна да яде все още мърдащата жаба. Клипчето е в тубата. Страшно извратен народ. Фабриките могат да си ги преместят в Молдова, Армения, Украйна, С. Македония, Черна Гора и Сърбия. Едва ли много ще качи цената, там заплатите са ниски.

16.   Че Huawei си е много добър е,какво като е китайски. И ти говориш,като Доналд Тръмп само обвиваш китайците хаха. Утре ще изгуби изборите тоя дебил.

17.   Аз никога не купувам китайско... само качествено. Но си пада четене на етикети и пр. Иска и пари...

18.   Съгласна съм с теб. Не може Китай да разболява целия свят и после да няма реакция. И аз започнах да не купувам стоки, произведени в Киайт. Не е вярно, че всичко там се произвежда. Има от цяла Азия, че и Европа.

19.   2, няма да си задоволен за дълго и скоро ще трябва пак да даваш пари, и пак, и пак и накрая ще си дал много повече, отколкото ако беше купил същото, но по-качествено.

20.   Западът се прави на хитър и иска да експлоатира китайците като роби. Китай се прави на хитър, произвежда имитации на стоки - полуработещи или други еднодневки с идеята да си ги купуваш по 10 пъти. Накрая евтиното излиза скъпо - хем го плащаш много пъти, хем се занимаваш да го сменяш, хем псуваш боклука. Почти като Сделано в СССР. Разликата беше, че в СССР не пестяха материала / метала, защото хем го имаха достатъчно, хем пестенето им беше по-проблемно от разхищението. А китаецът залага на пластмаса с боя "металик".

21.   По-добре китайски сателит, отколкото американски /еврегейски такъв. За 30 години тия убитаци ни съсипаха. Поне китайците като кажат нещо го правят, затова за 50 год станаха номер 1 в света икономика.

22.   Затова си купувайте "супер" качествените уреди например от ТПК Електра, гр. Стражица. Пълен ташак. Китайците имат много качествени изделия. Никой не може да ги стигне на цена-качество. Ние да си правим туршийка и чалгийка у Димитровград и да не гледаме другите. Господ нали е българин - ще ни пази от бай Китай. Смешен си - бойкот ще прави. Айде туршията и Радка-пиратка.

23.   16 да много добри и парите ти отиват в Китайски комунисти, а може и да има отровни материали или радио активни. За шпионския софтуер да не говорим. Друго си е Самсунг.