Сама ли ще си остана?
Жена на 23 съм. Била съм с един мъж до сега и от година съм сама. Имам доста съученици и приятелки, които си имат гадже от доста време. Някой живеят заедно, 1 приятелка другия месец се жени, друга роди, а една съученичка се хвана един 1 година по-голям, който отиде да учи в Англия, после и тя по него. Страх ме е, че щом сега съм сама, завинаги ще си остана сама или поне няма да има с кой да остарея. Ставам все по-голяма, мъжете също. След няколко години мъжете около мойте години ще са или женени или разведени и вече ще ги е страх да имат семейство с друга, какво остава пък и за деца. Пък и аз съм ИТ, от няколко месеца започнах работа, ама онлайн заради короната и после ще ходя в София. С тази професия не се срещам много с хора. Знам, че любовта идва веднъж, когато не я очаквам, ама не се знае. То и за бившия си мислех, че е "Голямата любов" ама не стана така. Сега си фантазирам, че всичко идва, когато му е времето. Преди ме беше страх, че ще си умра девствена и се появи Той. А когато ще съм готова наистина за Семейство и деца ще се появи Любовта. Дали ще стане така?

Коментари

1.   Маце аз съм м25г
В чужбина съм и аз си мисля как ли ще си намеря прителка чужденка не искам
Отделно тя трябва да дойде да живее тук ако иска с мен и аз искам като хората семейство детенце да си го гледаме.... Не глесм да си го набивам в главата когато каквото стане,,,,, да си насилвам късмета може да стане и по лошо.

2.   Спокойни мамули. И да се тревожиш, и не, ще стане, когато е писано. Така че по-добре не се, че докато дойде време да се вземеш с някого, ще си вече амортизирана емоционално и ще прецакаш всичко.

Живота не можеш го изнасили. Той се случва по свои правила.

3.   Не се тревожи, то пък един семеен живот...

4.   Мъж на 33 тук. Излизах онзи ден с една мацка на 31. Нито се има за стара, нито нищо. Подбира си мъжете още. Не знам дали ще стане връзка, ама се надявам, щото е готина. Не си стара, авторке. Новото време е такова, особено ако човек търси някакви по-истински отношения. Имаше един пост във фейсбук наскоро "Ако на 32 си още сингъл, то просто си пропуснал първия развод".

5.   За съжаление в България още "цари" ориенталството. В очите на много мъже е едва ли не търсене на секс ако жена сама излиза и сяда на бар например. В никоя друга европейска страна това не е странно, иначе бих ти препоръчала 9росто да излизаш да пиеш кафе дори сама.
Ще ти кажа как една приятелка се намери с планиран идеален за нея. Започна да посещава места където вероятността да срещне каквото търси е в пъти по- голяма. В случая музеи свързани с антропология и старинни цивилизации (Не е в България това)библиотеки като определено се въртеше и сядаше да чете в зоната на книгите чиито теми я вълнуваха. Понеже е вегетарианка си набеляза три ресторанта и ги редуваше за обяд. Познай :) започнаха да се засичат с няколко души на същите места. За около 2 месеца мисля се поздравяваха помежду си и вече сядаха на обща маса понякога за обяд. За още малко време вече бяха компания от 6 редовни и още 2- 3 души които от време на време ходеха по същите места. Някъде около половин година по- късно беше във връзка с едното момче като около 4 месеца поне се засичаха по музеи, вегетарианска ресторанти и излизаха в компания с други.
Сега ще се женят, изглеждат супер стабилна и хармонична двойка.
Излизай по места където е вероятно да срещнеш "твоят" партньор.
И не бързай, опознавай първо. В гащите всички имат "нещо" в главата е важно какво има.

6.   Направи си регистрация в сайт за запознанства. Няма да те лъжа, има доста цигани, турски цигани, тъпанари, наркомани, грозници и т.н., но съм срещала в такива сайтове 2-3 много читави момчета, а за един от тях съм повече от сигурна, че е свестен.

Аз също нямам възможност за нови запознанства, освен това живея в много малък град иии сещаш се... Самота до полуда. Пробвай със сайт и кажи какво стана после.

Ж,23

7.   Номер 1, що пък не искаш чужденка?

8.   Хич да не ти дреме. Аз съм на 36и съм сам. Имам доста познати само от тях 1/3 са женени. Така че има и много по зле и изостанали ако това ще те успокои.
Ти си толкова млада. Можеш да си подредиш живота, както пожелаеш.
Все пак божа работа, но ти не се отчайвай.

9.   Не е късно разбира се, но ако имаш вариант за свястно момче не го изпускай, защото читавите в днешно време или са малко или няма никакви. Познавам няколко такива, които сега си бият главите, а бяха много отворени и велики. След читав мъж се тича, да го знаете ;).

А към горните - ако си на 30 и си сигнъл не е хич на добре.

Аз като бях на 23 чуках една на 31 и беше млада, готина и симпатична, но се правеше на интересна и не искаше нищо сериозно... Е, не се получи между нас, макар и да и казвах, че я харесвам... И тогава да давах поводи за сериозни отношения.

10.   Мене ме е страх от хора, който казват "Той, Любовта, Семейство" все с главни букви...

Братан.

11.   Братаньо, а мен "ме е страх" от неграмотници.

12.   Ти си на 23 и гледаш канчето на другите и ми го изброяваш в стил баба ми. Никой не те е спрял да излизаш, пътуваш, да се срещаш с хора. От други коментари лъха текногръдие и расизъм само българин трябва да е. Стойте си сами, каквото почукало такова се обадило.