Споделена история от Други

Защо точно траките...!?
Искам да ви попитам какво мислите по въпроса за това, защо нашите неудволетворени от живота историчари си избраха траките.

Както се знае, мизерното настояще тласка хората да си измислят блестящо минало, но защо точно траките?

Според мен прабългарите са по добрия вариант, тъй като ранната им история е неясна и всеки, който иска, може да изобретява ранни български държави, владение на половин Азия, могъщи канове и мъдри колобри... А траките какво могат да предложат? Тяхната история е известна ако не подробно, то в най общи рамки, от които не може да се излезе. Те имат една единствена държава - Одриското царство, което не блести с нищо. Нито е завладявало половината свят като Александър Македонски, нито може да му се измисли владението на половин Европа (както с българите). Нямат писменост, нямат свръх висша култура. Има само едни гробници и гръцки златни съкровища. Май само Спартак и Орфей остават.

Интересно ми е с какво един древен, не блестящ с нищо, унищожен отдавна народ привлече вниманието на съвременните българи.

Коментари

1.   А ти какво им се месиш на историчарите, след като не ги разбираш? След като си си измислил твоята си теория, че произхождаш от прабългарите, на теб историчарите месят ли ти се?
След като не виждаш блясъка на траките, след като смяташ златото им за гръцко, след като смяташ че нямали писменност, след като смяташ че е унищожен, какъв ти е проблема? То в такъв ред на мисли и прабългарите са унищожени, ти от къде на къде се смяташ за техен наследник? С такива мисли ти пренадлежиш само на народа на твоята рода, която си виждал живи, т.е . твоят етнос е на не повече от има няма 70 години.
Човек който смята че имало ПРА българи, просто не е българин. Какво е това ПРА, нима Кубрат да се е смятал за пра... ? Или Кубрат не е бил българин, а само един от синовете му бил българин, другите му синове не са били българи. Ако искаш приемай, че ти си българин, а брат ти и баща ти не са, това си е твой проблем.

2.   Защото е истина, че сме траки и то неуспорима. А за разлика от измислените ,,ПРАбългари'' траките наистина са дали цивилизацията на целия свят.

3.   Не е унищожен, а претопен.
Защото го е имало все пак.
И правилното е Хан, а не Кан, Кхан и тем подобни!

4.   “Историчари”? Не беше ли “историци”? И за Александър Македонски говориш. Ти да не си от антиЧките северняци, наричащи себе си македонци? И дошъл тука в нашите форуми, бесен, че България поне веднъж реши да си защито националните интереси.

8.   Ами ако почетете малко научен доклад по темата
https://www.nature.com/articles/s41598-019-41945-0?error=cookies_not_supported&code=ea4584f3-4f44-48f6-a2ff-58085ff9ae1c

9.   Траките не са били примитивен народ, просто разединен. Имали са силна култура, уникални занаятчии и по нищо не са отстъпвали на гърците. Проблема е, че са нямали писменост.
Отделно гърците лансират историята си постоянно, затова е толкова доминираща в западната култура.