Споделена история от Други

Лицеви опори
Здравейте, на 17 години съм. Според вас, ако правя по 50 лицеви опори на ден (без други упражнения), мога ли да натрупам някаква мускулна маса?

Коментари

1.   Здравей! Тренирам от няколко години калистеника, така че ето ти няколко съвета. Мускулна маса кой знае каква няма да ноправиш, но ще намалиш процента на мазнините и ще направиш релеф. Не се ограничавай само до лициве. Почни да се набираш. Кофичките също са яко упражнение. Щом си начинаещ ето ти програма за начинаещи да позаякнеш малко.
ЛИЦЕВИ ОПОРИ: 10×Широки , 10×Нормални лицеви( Ръцете на широчината на раменете и си свивай лактите навътре към тялото, а не настрани ) , 10× diamond push ups , 10× Tigar bend. За последните погледни в youtube. Каналите , които ти препоръчвам са THENX , Calisthenicmovement и т.н. Като се зарибиш ще си намериш и от други да се учиш. Като цяло така наречените body weight упражнения са супер и ти дават много яка натурална промяна. Няма да натрупаш фрапантна маса , но ще направиш страшен релеф. Химии , тежести и тем подобни глупости не ти трябват. Предизвиквам те да пробваш това което съм ти предложил и другия месец чакам ъпдейт. Успех.

Ронин

2.   Да, ще натупаш, разбира се - на ръцете. Не ги прави наведнъж, а примерно 20 сутринта, 20 на обед и 10 вечерта.
С умерен спорт и натоварване ще имаш най-качествени резултати.
Но можеш да редуваш с клякания, преси и други, за да не е несъразмерно.

3.   Не съм специалист, нека по-запознатите да кажат, но доколкото знам, за мускулна маса трябва да правиш 4 серии по 12 повторения с максимално натоварване. Т.е. слагаш на гърба си такава тежест, че да си способен да направиш точно 12 повторения. Ако можеш да направиш 13-то, значи е малко и трябва да увеличиш тежестта. Иначе лицевите опори са доста добър начин за сила и мускулна маса, дори по-добър от упражнение с тежести. Прочети за калистениката. Само че така ще натоварваш точно определени мускули и ще развиеш, а други ще останат по-салби и ще се получи дисбаланс, който е предпоставка за травми и заболявания на опорно-двигателния апарат. Но можеш да пробваш различни вариации на лицеви опори - с различно разстояние между ръцете, с различен ъгъл на ръцете спрямо тялото и т.н. и да включиш и други неща като клякания, коремни преси и др. и така да балансираш нещата. В нета има доста информация, гледай и клипове за калистеника и си направи някаква програма, която евентуално да пробваш и да изменяш във времето според това кое дава най-добри резултати.

Иначе за мускулна маса е важно и храненето. Прочети и за хранителен режим за мускулна маса, защото без него няма да има кой знае какъв ефект. Отделно ако искаш да си личат, трябва да имаш и периоди на чистене на мазнините, иначе колкото и мускули да имаш, ще са скрити по мазнините. Прочети и за хранителни режими за чистене.

Отделно има и други нюанси като възстновяване, сън, вода и какво ли не, които също за важни.

4.   Трябва и да похапваш повече. Аз правя по 100 всеки ден без неделя. Примерно 3 серии по по 30 и и 1 от 10. Само за една седмица тялото ми веднага започна да се променя. Но не се ограничавай само с лицеви. И хапвай повечко, няма начин да не качиш маса.

5.   Колкото и да ям, не мога да кача килограми. Висок съм 1,75 и нямам даже 60 кила. Последно бях 58...направо съм като клечка и ме е страх да не съм болен от нещо. А да не говорим, че имам женски китки.

Тренирам лека атлетика и се чудя дали това не ми влияе по някакъв начин на метаболизма ми.

Автора

6.   Маса се прави на маса. Рънътъ прай борбътъ. Тъй да знайш.

7.   През ден може би, всеки ден, не. Мускула расте когато почива.

8.   Влияе на метаболизма ти и още как. Аз ако можех да се освободя от 5-6 кг, бих ти подарила с удоволствие, много жалко, че не е възможно :D

9.   А мускулите горят калории, дори и само да лежиш :D

10.   От лицеви опори не се прави някаква сериозна маса, освен ако не започваш тепърва. Като цяло маса най-добре се прави с упражнения с по-голямо тегло и малко на брой повторения. Колкото повече повторения имаш толкова повече упражнението прилича на кардио и е основно за горене на енергия, а не за маса. Лицевите са някъде посредата.

11.   Едни искат да качват килограми, други да смъкват...всеки луд с номера си! 58 килограма за 1,75 не е чак такава трагедия. Просто яж колкото се може повече, обаче не наведнъж, а през няколко часа. И така между другото си прави лицеви опори - за мен това е най-лесното и ефективно упражнение. И тая лека атлетика я спирай, че с нея само гориш калории.

12.   Имам един въпрос и ще бъда благодарен да получа отговор. Ето номер 10 казва, че колкото по-малко на брой повторения правиш, толкова повече е за мускулна маса и се отдалечава от кардиото. Тогава защо се правят серии по 8-12? Не може ли, ако искаме само маса, просто да правим само 1 повторение с максимална тежест?

13.   Няма как от едно упражнение и то доста базово, да изградиш нещо голямо. Не че е лошо упражнение, но и за него се иска чалъм. Много хора го правят супер грешно, на вълнички или с твърде широк хват. Не ядеш ли правилно, просто няма как да стане. Ако ще и хиляда лицеви да правиш. Не търси лесния начин, а започни да се интересуваш от хранене и тренировки. Ще си оформиш леко мускула, но до там. Нищо фрапиращо. Малко ми напомняш за баща ми, който си мисли че като прави 100 лицеви на ден и ще е супер готин пич, а даже и една не може да направи правилно..аз му казах, ама той си знае. Не е толкова лесно, колкото си го мислите ;) вкарай тежест, интензивност, започни да ядеш правилно... Това е.